Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha lámpalázas...

Mit csináljak ha lámpalázas vagyok?

Figyelt kérdés

Egy éve zongora fellépésem volt és amikor én jöttem nem tudtam eljátszani a darabomat, mindent elfelejtettem. Azóta nem játszottam közönség előtt. Most újra el kell játszanom ugyanazt a darabot, és nagyon félek, hogy újra felsülök. Mi kéne csináljak?

A gonosz válaszokat kérlek hanyagoljátok!



2022. nov. 20. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Addig gyakorolj, amíg azt nem mondod: Menni fog!

Ha ez meg van, mondogasd magadban: Menni dog! Akár még a fellépés közben is kántálhatod magadban

Sok sikert:)

2022. nov. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2%

Nekem ezt a gyakorlatot a pszichológusom mutatta, mivel én is hasonlóan lámpalázas vagyok.


Tedd össze a hüvelyk, mutató és középső ujjadat. (Mintha felakarnál valamit csippenteni ugyanúgy. Mindkét kezeden rakd így össze az ujjaid). Aztán 3ütemen keresztül orron keresztül szívd be a levegőt, majd 4 ütemen keresztül fújd ki. Ettől megnyugszik a légzésed, és utána a szivverésed is. Ezért nem fogsz annyira izgulni, mert ettől megnyugodsz. Még saját tipp, hogy hallgass esténként Relaxációs zenéket és ettől kiegyensúlyozottabb leszel. Egy jó csatorna a youtube-on, ahol ilyenek vannak:

silent rhythm

shooting relaxation

2022. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítetettek!
2022. nov. 20. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Gyakorlat tesz a mestert, hozzá kell szokni a közönséghez.
2022. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Úgy érzem hozzá vagyok szokva a tömeghez. 8 éve zongorázok, csak ez az eset óta nem merek kiállni közönség elé. Félek, hogy újra elrontom. Egyébként addig nem voltam lámpalázas…, de köszönöm!😊
2022. nov. 20. 20:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból azt tudom mondani neked, hogy játék közben tartsd a figyelmedet a darabon, azon, hogy éppen mit csinálsz, és ne hagyd, hogy bármi más gondolat bejöjjön a fejedbe, csak oda koncentrálj. Gyakorlàsnàl tudatosan tanuld meg a darabot, ne csak a kezed vigyen, hanem fejben is legyen meg nagyon. Hajrá ;)
2022. dec. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!