Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez,hogy túl sokat...

Miért van ez,hogy túl sokat foglalkozok azzal,hogy mások mit gondolnak rólam,mindenkinek meg akarok felelni,és kerülöm a konfliktusokat?

Figyelt kérdés
És emellett nagyon érzékeny is vagyok,sokszor teszek olyat,hogy másoknak megfeleljek,háttérbe szorítva a saját vágyaimat és nagyon konfliktuskerülő,társaságkerülő is vagyok,mert félek a megszégyenüléstől. Nehéz így érvényesülni a világban férfiként,sokan kihasználtak már emiatt. 38 éves vagyok,ez bennemm volt egész életemben. Lehet ezen javítani valamit,vagy így fogadjam el magam?
2022. nov. 22. 08:28
 1/3 anonim ***** válasza:
14%
Igen, nagyon ismeros onmagamrol... A sajat tapasztalataim alapjan azt tanacsolhatom, hogy igyekezzel a fenti tulajdonsagaidat olyan iranyba formalni, hogy erosebbe tegyenek teged, ne pedig gyengitsenek. Peldaul az erzekenyseg, a masokra valo odafigyeles, a masok iranti segitokeszseg lehet empatia es altruizmus is, ha az a fo motivalo ero benned, hogy oszinten szereted a masik embert es jot akarsz neki. Akkor elobb-utobb fogsz talalni embereket, tarsat is, aki ezt ertekeli benned es nem csupan kihasznalni akar. Ha viszont inkabb azert igazodsz a masik felhez, mert onmagadban nem vagy biztos, illetve nagyon szegyellned, ha onzonek vagy tolakodonak tartananak, akkor a masik fel is megerzi rajtad a belso gyengeseget es bizonytalansagot, es konnyen megtortenhet, hogy emiatt nem becsuli meg az ertekeidet vagy kihasznal teged. Szerintem a ketto ott valik el egymastol, hogy van-e benned ero ahhoz, hogy egy adott helyzetben, amikor nyilvanvalo igazsagtalansag vagy bantalom er teged vagy valaki mast, akkor nyiltan szembefordulsz-e ezzel, vagy akkor is elkerulod a konfliktust. A felesleges, jelentektelen vagy szubjektiv velemenybol eredo konfliktusok elol valoban jobb kiterni, de ha az ember akkor is kiter a konfliktus elol, ha egyertelmuen erzi es tudja, hogy neki van igaza, illetve hogy valakit nyilvanvalo bantalom er, az belulrol teljesen tonkre tudja tenni. Ha pedig ilyenkor vallalja a konfliktust, akkor az igazsag tudata a sajat onerzetet is erositeni fogja. Nekem volt egy ilyen esetem, amikor valaki nyilvanvalo csalast es hamisitast kovetett el a karomra, es annyira kedvezobb helyzetben volt, mint en, hogy nagyon neheznek igerkezett rabizonyitani. Mas korulmenyek kozott en is mindig konfliktuskerulo voltam, de ha valaki orszag-vilag elott azt mondja, hogy a fekete feher, es en tudom, hogy nem az, akkor ki *kell* mondanom az igazsagot, kulonben nem tudok a tukorbe nezni. Evekbe telt, de gyoztem, es most sokkal jobban erzem magam.
2022. nov. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
18%
Tudod, ha *ez* utan a kerdes utan valasz nelkul lenullaztad *ezt* a valaszt, akkor kezdek ketelkedni abban, hogy valoban konfliktuskerulo vagy-e. Ez inkabb passziv-agressziv stilusra vallott. Nekem mindenesetre elvette a kedvemet attol, hogy maskor erdemi valaszt irjak egy ilyen kerdesre.
2022. nov. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy látom, sikerült mindenkit meggyőznöd arról, hogy ne válaszoljanak neked. Jó nagy öngólt rúgtál magadnak, egészségedre váljék. Ha a mindennapi életben is ilyen vagy, ne csodálkozz, ha nehezen tudsz így érvényesülni a világban férfiként. Nyilván azt hiszed, hogy minden egyes válasz nélküli lepontozástól egy kicsit férfiasabb leszel és akkor majd tisztelni fognak.
2022. nov. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!