Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sérült vagyok. Sosem lehetek...

Sérült vagyok. Sosem lehetek boldog. Öngyilkos akarok lenni. (?)

Figyelt kérdés

Itt vagyok 18 éves srácként. Elegem van az életből és ez nem rinya akar lenni. Sosem leszek egy teljesen épp gondolkodású ember.

Az egész ott kezdődött hogy apukám lelépett, maradt nekem anya, testvérem drogozott, bűnözőtt, anya a testvérem után futott aki akkor 18 volt én kb 6 éves, állandóan a bírságait kellett fizetnie, vele foglalkozott velem a suliban lévő tanárok.. Mindig anya jött értem legkésőbb.

Mi nélkülöztünk, költözgettünk, ennyi idősen már felnőttként kellett viselkednem.

Ezután amikor 8 éves voltam kizártak minket a lakásból. A bútorok, minden ott maradt a rendőrség semmit nem csinált, ekkora pedig kezdett sínre jönni az életünk.

Ezután nélkülözés, költözés, bátyám látogatása a börtönben.

Bátyám szabadult, azóta felépített 150kmrrel arrább egy nagyszerű életet, családdal.

Nekünk sínre került az élet... 2014 és 16 között... Anyám elkezdett hanucinálni először aztán történeteket találni ki amit elhittem. Később öngyilkossági kísérletek, nem ment ki fél évig a lakásból, egyedül én voltam akkor neki akit szeretett. Én hittem neki és benne mert 12-13 éves voltam, de fura volt az egész... Hihetően adta elő.

14 éves koromra levágtam hogy anya beteg. Volt egy régi ismerősünk aki beszámolt nekem akkor hogy anyám pszichiátriára járt skizofréniával ami valószínűleg előjött neki.

15 éves voltam amikor az iskola, és a szomszédok bejelentették anyát hogy engem elhanyagol, és fura a viselkedése, védelembe vettek.

Védelembe vétel alatt mi történt? Semmi. 15 évesen nem is éreztem semmi rosszat egésznap gépeztem, suliba ott volt a padtársam és kész.

Mára úgy elfajult, hogy anya ellenem fordulgat, bátyám ellenem hergeli és ezen szórakozik, bánt verbálisan és fizikálisan is, meglop, fenyeget.


18 éves vagyok. Egy megtört 18 éves. Jegyeim a suliba SZAROK. 4-es vagyok egy tantárgyból vagyok csak jeles, egyetlen egy egyetemre nem fognak felvenni de jó ha az érettségiig kihúzom.

Suliba 2 ember van akivel beszélgetek. Azt mondják hogy a barátaim. Engem mindig kihagynak. ENGEM MINDENKI LESZAR PONT UGYANÍGY MINT AZ ANYÁM VAGY AZ APÁM. Nem vagyok fontos ember és kész. Félek öngyilkos lenni... Nincs remény de félek mivanha elcseszem.

Jártam pszichológushoz is. Raírta hogy erős depresszió. Sokat nem segített... Rajtam ki tudna?

Barátaim nincsenek. Neten ismerkedtem... Találkoztam is eggyel, akivel végigdumáltuk a délutánt. Találkozó óta ignorál. Rosszul esett? Igen. Miért? Mert már elhittem....

Nem akarok ezzel a tudattal élni és ilyen múlttal. Elegem van ha anyámról kérdez egy vadidegen mindig szépíteni kell.



2022. okt. 19. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
a pszichológus tuti nem diagnosztizált téged, legfeljebb egy pszichiáter. Írt fel gyógyszert? Bszedted?
2022. okt. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Bocsi pszichiáter mert jártam oda is, ő beutalt pszichohoz

Valami floxetet írt fel, szedtem 1 hétig aztán féltem mert mivel testképzavaros is voltam féltem hogy az antidepi hizlal.. De ennek már 1 éve.

Nyárra eltűnt a depim mert kevesebb inger ért nem mentem ki az utcára plusz neten ismerkedtem a fent említett sráccal

2022. okt. 19. 20:24
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Hú, ezt én is utálom, ha titkolózni meg kozmetikázni kell a dolgokat, mert mindenki más is előadja, hogy milyen tökéletes körülötte minden. De hidd el, mások is laknak albérletben, másoknak is vannak ciki alkohol/drog/szerencsejáték-függő rokonaik, esetleg némelyik még átkozódni is szeret, szóval nem vagy egyedül. Tanulj inkább egy jó szakmát, szedj magadra egy kis önbizalmat és máris akarni fognak veled barátkozni.
2022. okt. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3-as köszönöm a válaszod. Csak tudod nagyon szar érzés hogy 2016 óta saját szobád sincs mert egy skizofrén anyával laksz 30nm2-en...


Szeretnék normálisan élni de nem tudok. Nem vagyok kívánatos mert engem senki sem szeret. Pszichológus erre mondta a kamukat, de csak azért hogy ne öljem meg magam. Traumafeldolgozás annyiból állt hogy amikor részletesebben beszéltem az életemről, annyit fűzött az egészhez : ha beszeretnél feküdni 1 hétre tudunk neked biztosítani egy zárt helyett ahol gyógyszerekkel kikezelik a problémádat

2022. okt. 19. 20:28
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Fontos ember ? Mindenki pótolható összeraktál egy világot ami rabságba tart . Valami olyat csinálj ami épít és nem leépít ami ujra összerak jó magamat annak idején kovácsmunka húzott ki a magam ásott gödréből .
2022. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Annak ne tulajdoníts jelentőséget, hogy az első ember, akivel hosszabban szóbaálltál, mégsem akar kapcsolatot, nem mindenkinek jön be ugyanaz az ember. Elképzelhető, hogy telezúdítottad a panaszaiddal. Próbálj meg egy másik pszichológushoz bejutni, a helyi pszichiátriai gondozón keresztül vagy az iskolapszichológus tanácsolhatja, hova menj, de vele is érdemes néhány alkalmat beszélni. A múltadat, anyádat, bátyádat magad mögött kell hagyni, fel kell építened a saját életedet. Érettségi, munkába állás, szoba (jó esetben lakás)bérlés, aztán majd valami lesz, új környezet, új emberek.
2022. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
#4: Az a baj, hogy azt hiszed, hogy ez az állapot örökké tart, pedig nem. Szerzel egy jó szakmát, egy jó állást, mire letelik a próbaidő, meglehet a kaució egy albérletre.
2022. okt. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is pocsék gyerekkorom volt, mégis egész jó életem van. Lényeg, hogy tanulj meg pár dolgot: csak magadban bízhatsz, ne menekülj alkohol/drog, gyógyszerekbe, tanulj és fogadd el magad.
2022. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
62%

"Jegyeim a suliba SZAROK. 4-es vagyok egy tantárgyból vagyok csak jeles"

Tévedés. A jegyeid jók. Az elvárásaid irreálisak.

2022. okt. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9# ezt én is úgy értettem, ahogy te, de lehet, hogy negyedikest akart írni a kérdező.
2022. okt. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!