Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvonási tünet vagy mellékhatás?

Elvonási tünet vagy mellékhatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nekem szorongásra, pánikbetegségre a háziorvosom felírt 5mg Eleniumot. Ezt naponta egyszer szedtem kb 1 évig. Azutám fokozatosan egy időre le tudtam tenni. Aztán egy nehezebb időszakban visszatértem hozzá. Pár hónapja kezdtem el újra. Napi egyet szedtem be, ha nagyon rosszul voltam, akkor kettőt. Megpróbáltam letenni, mert szédültem tőle. Azóta visszatérő légszomjam is van. Nem tudom pontosan, hogy ez akkor kezdődött mikor letettem, vagy még szedtem-e. Vajon ez elvonási tünet, alap szorongási tünet vagy mellékhatás lehet?

Egyelőre nem merek újabb adagot bevenni, mert ha mellékhatás akkor mem hiszem h jót tenne, viszont ha elvonási tünet, akkor meg jobb ha csökkentett adagokat alkalmazok.

Természetesen el fogok menni orvoshoz, de ezekről most olvastam és nem tudom mi lenne a jobb. Pszichológushoz egyébként folyamatosan járok. Köszönöm a válaszokat.



2022. nov. 23. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
ebben csak is a háziorvosod tud jo válaszst adni
2022. nov. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Bármelyik lehet.


Nemrég kezdtem Eleniumot szedni. 5 mg-osat.


Szer (drog) megvonasra. 11 napra kaptam. 4x3 tablettás kezdettel. 2 naponkénti csökkentessel, végén napi csökkentéssel hagytam volna el.


Az első 3 szem utan fél napig feküdtem szédülés miatt. 3x2 tablettara vettem vissza. Aztán napi 2-1-1-2 tablettára. Ez 6 tabletta.


De lehet, hogy azért szédültem mert akkor kezdtem Tiapridalt is szedni. Azt is csökkentettem. 3x100 mg helyett 50-50-100 mg-ra.


Most napi 4x veszek be. Napközben 3x1. Estére 2 tabletta. Azaz napi 1-1-1-2 tabletta.

2022. nov. 23. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy vicces, felírják pánikbetegségre, és az elvonási tünet és a mellékhatasa gyakorlatlag megegyezik vele.
2022. nov. 23. 04:53
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
Ez ténxleg gáz.
2022. nov. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

Az elvonási tünetek általában még rosszabbak, mint az eredeti betegség.

Neked ez vagy elvonási, vagy az eredeti szorongás. Az elvonásit úgy lehet kizárni, hogy beveszed a nyugtatót, és ha enyhül a tünet, akkor elvonási.

Ha gyógyszerre sem enyhül, akkor valószínűleg mellékhatás. Lassan csökkentve szabad csak elhagyni, és még így is lehetnek tünetek, illetve eltarthat sokáig míg a szervezet rendeztődik.

2022. nov. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!