Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdosásért pszichiátria?

Vagdosásért pszichiátria?

Figyelt kérdés
16-18 éves serdülőként beutalhatnak pszichiátriára ha vagdosást (vagy egyéb önsértő tevékenységet) vesznek nálam észre (pl szüleim, pszichológus, stb)? Már voltam kb 2 hónapot bent, kb 1 éve. Így nagyobb vagy kisebb az esélye hogy visszakerülök?

2022. nov. 23. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Remélem.
2022. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Bizony. Amúgy meg megjegyzem, hogy nem egy szép látvány, csúnyán hegesedve gyógyul általában, és amikor már "kinövöd", akkor is ott lesz a ronda nyoma, és sehol se lesz jó ajánlólevél.
2022. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Nyilván, az önveszélyesség komoly ok erre, ha ilyen gondolataid vannak jobb lenne még előtte szólni a szüleidnek, pszichológusnak.
2022. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Engem sehova nem küldtek ilyennel.
2022. nov. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Azért azt is jó lenne megérteni, hogy a pszichiátria nem "büntetés", mert rossz voltál, hogy vagdostad magad. A vagdosás egy betegség tünete, és azt kell kezelni.
2022. nov. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Ne csinálj ilyet szerintem. Mert az emberek előítéletesek,felnőttként elfognak ítélni az emberek, hogy " hülye vagy" és ki kozosithetnek majd a munkahelyeden emiatt.Hatranyod szarmazhat belőle csak, gondolkoz kovetkezetesen. Ha ott marad a nyoma abból nem fog elonyod szarmazni...légy erősebb jellegű ember,hogy ,,én enél többre becsülőm magam, hogy "megpecsetelywm a testem ilyen hülyeségel." Nem fog előnyödre válni ha más lássa a heteket, nem fognak sajnálni, majd csak megmosolyogjak milyen "hülye" voltál fiatalon. Még ha komoly lelki problemad is van, ez nen megoldás,próbáld meg értékelni az élet apró örömeit én szerintem.
2022. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

Helyete tűz ki célokat,bontsd fel apró lépésekre, és tegyél érte, legyen az bármi ami érdekel, gonsolkoz hosszú távon.Tanulj nyelveket külföldön több a lehetőség és jobb az élet minőség is.


[link]

2022. dec. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Önmagában vagdosásért nem utalnak kórházba
2023. jan. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!