Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utasítják el sokan pl....

Miért utasítják el sokan pl. az antidepresszáns vagy más hasonló gyógyszerek szedését? Akár életmentő is lehet.

Figyelt kérdés

2022. nov. 16. 22:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Ez igaz, de még mindig szégyen ebben a társadalomban depisnek lenni. Nagyon sok helyen az. Gyakran a családtag is úgy viszonyul a dologhoz, hogy "unatkozol" ez a te bajod.Na, legyen merszed segítséget kérni....
2022. nov. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
61%

Mert azon túl, hogy nem ártalmatlan gyógyszerek, rendkívül addiktívak.


Én 2 évig szenvedtem pánikrohamokkal és erős hányingerre szorongás miatt, de kigyógyultam belőle gyógyszerek nélkül.


Áldom az eget azóta is, hogy nem a gyógyszerek felé fordultam.


Ettől még nem vagyok a gyógyszerek ellen. Van, hogy szükséges. De az esetek nagy százalékában gyógyszerelnek, mert az egyszerűbb.


De több olyan esettel találkoztam, aki évek óta ezeket szedi mert függő lett, mint olyanokkal akik azt mondták hogy "hála isten hogy szedtem fél évig, azóta jól vagyok".

2022. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

És mi van azokkal a helyzetekkel, mint mondjuk a mániás depresszió, skizofrénia, bipoláris zavar, vagy más olyan betegség, ami mondjuk halucinációt okoz?


Ők miért utasítják el?

2022. nov. 16. 22:13
 4/29 anonim ***** válasza:
58%

2-es, azok a nyugtatók. Antidepresszánstól függeni olyan rettenetesen nem lehet, legalábbis a szó klasszikus értelmében nem. A nyugtatóktól nagyon, és azt tényleg osztogatják minden hülyeségre.


Kérdező: miért utasítanák el? Szerintem inkább fordított a tendencia, az is szedi, akinek nem kéne. Vannak páran biztos akik úgy döntenek, hogy nem, de azért ez valahol mégiscsak érthető.

2022. nov. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Húgom nem akarja szedni például.

Az ismerősi körömben is vannak akiknek ilyen problémáik akadtak, de nem merik beszedni a gyógyszert, mert "káros"

Nem hinném, hogy károsabb, mint az állandó szorongás és pánik.

2022. nov. 16. 23:14
 6/29 anonim ***** válasza:
25%

Skizó, bipol stb.


1. Nincs mindenkinek betegségbelátása. Emiatt sokan nem szedik.


2. Ezekre adott gyógyszereknek sok a mellékhatása. Többsége durván szétcsapós.

2022. nov. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
19%
Majd ha jönnek a testi tünetek is lehet meggondolják. És igen, a szorongás és a pánik, de maga a depresszió sokkal károsabb.
2022. nov. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem sem károsabb. De a nyugtatót, altatót jobb nem szedni vagy csak rövid távon.

Hosszú távon ezek jobbak:

Antidepi

Hangstab

Antipszichó

(Kinek mi szükséges)

2022. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
12%
Terapiával erdemes megoldani, amiben segíteni tud. Ha kevés, akkor gyógyszer.
2022. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
32%
Mert olyan rohamaim voltak tőle hogy meg jobban meg akartam dögleni mint előtte
2022. nov. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!