Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek én depressziós...

Szerintetek én depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim szerint az vagyok, és most már kezdem belátni én is.


Itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__8..


elolvastam a tüneteit és felsorolnám ide azokat, amik nálam jelen vannak, hogy könnyebben tudjatok segíteni.


- Állandó fáradtság, erős szorongás, nyugtalanság, ürességérzés (szorongani főleg akkor szoktam, ha látom azt a lányt, aki régóta tetszik nekem, de önbizalom hiány miatt egyzerűen nem merem megszólítani, mert félek, hogy elküld vagy neveségesség válok előtte, ilyenek)

- Reménytelenség, pesszimizmus, a múlt és a jövő sötét színben való látása

- Önmaga hibásnak érzése, alacsony önértékelés, tehetetlenség (ez a másik, pl. ma is éreztem ezt a buszon. Tudniillik én szakiskolás vagyok és hazafele egy csomó gimis közt utaztam és valahogy jelentéktelennek éreztem magam abuszon, mintha én nem lennék senki.)

- Az általában örömet okozó tevékenységek (beleértve a szexet is) iránti érdeklődés és az örömérzés elvesztése. (ez kb. abban nyílvánul meg, hogy régen imádtam játszani a sz.gépe + xboxon, de mostanában ez sem köt le, csak ülök a net előtt és böngészem a facebookot áléven)

- Álmatlanság, korai ébredés szorongással és levertséggel, a hangulat minimális javulása éjszaka

- Étvágy- és testsúlycsökkenés (reggel semmi étvágyam nincs, de nappal, főleg délután azért eszek, nem is keveset, fogyni nem nagyon fogyok stabil 63-64 kg vagyok)

- Energiacsökkenés, fáradtság, lelassultság érzete (ez iskolai és gyakorlati napokon állandó)

- Nyugtalanság, türelmetlenség, ingerlékenység (ez is elég gyakran jelen van, főleg reggelente)

- A koncentrálóképesség, a memória és a döntési képesség zavarai (ez szintén jelen van)


Ezek állnak fent nálam, az öngyilkosságot kivéve. mert én meghalni nem szeretnék, még sosem éreztem azt, hogy meg akarok halni vagy, hogy meg akarnám ölni magam.


Szeretnék még tanácsot is kérni, hogy hogyan javítsak ezeken a dolgokon!


Előre is nagyon köszönöm minenki segítséget!


20/F


2010. szept. 29. 21:48
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Még egy pár fontos dolgot kihagytam!


Ha közösségben vagyok, akkor én általában eléggé szótlan vagyok és egy idő után kezd zavarni, hogy senkivel nem beszélgetek, vagy csak nagyon keveset, ezért ha új közöségbe kerülök, akkor rendszerint azt szoktam hazudni, hogy én fúú de milyen gazdag vagyok, meg ilyen-olyan bombázó bnőm van, csak azért, hogy engem is emberszámba vegyenek, menőnek tartsanak és irigykedjenek rám.


Egyébként barátaim nincsenek is, nappal suli vagy gyakorlat, ha ezeknek vége irány haza a gép elé és ez megy estig.

2010. szept. 29. 21:52
 2/18 anonim ***** válasza:
hát amennyit foglalkozol a témával, valószínű.
2010. szept. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Rengeteget segítettél! :)
2010. szept. 29. 21:55
 4/18 anonim válasza:
Én is ilyen voltam, folyton ilyeneket bújtam és utána még rosszabbul éreztem magam. Aztán elkezdtem optimistán gondolkodni, meg lazábban venni a dolgokat. És lám, segített. Már kevéssé jut eszembe a depresszió, úgyhogy ezt tanácsolnám neked is: csak lazán, és optimistán. ;) Hidd el nekem, mert én is ilyen voltam korábban! És ha sokat gondolkozol ezen a végén beképzeled ezeket magadnak az meg végképp nem jó. Az pl. normális dolog, hogy nem mersz egy csajt leszólítani, nem mindenki olyan fú de bátor. :)) ha kevesebbet idegeskedsz és növeled az önbizalmad ezek a gondok szépen megszűnnek majd. :))
2010. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"hát amennyit foglalkozol a témával, valószínű."


Hát egyet értek!:-)


Kérdező ennyire ráérsz?


Jézusom most látom hogy férfi(fiú?)vagy.


Azt hittem hogy inkább nőkre jellemző ez a depis hangulat...

2010. szept. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi, de azért ez nem ilyen egyszerű. Most is csak az a lány jár az eszembe, egyszerűen nem bírom elfelejteni. és vannak olyan napok, amikor állati jókedvem van, de ma pl. állati *zar kedvem van. Másokat meg látom, hogy állandóan jókedvűek meg minden, én miért nem tudok ilyen lenni?!
2010. szept. 29. 22:00
 7/18 anonim ***** válasza:
Én depressziós pánikbeteg vagyok. Amíg csak depis voltam ugyanezeket a tüneteket produkáltam amit te leírtál. Nem mentem szakorvoshoz, és az lett a vége, hogy súlyos pánikbeteg lettem. Jobb lenne számodra, ha még idejében vagy pszichológushoz, vagy pszichiáterhez mennél. Mert a depressziót csak egy hajszál választja el a pánikbetegségtől.De neked is tenni kell a gyógyulásod érdekében, ne csak a szakorvosokra bízd megad, és a kezelésekre, vagy a gyógyszerezésre. Akarni kell! Csak azt mutasd magadból, aki valójában vagy, nem kell ködösíteni. Nem kell mindenkinek megfelelni, úgyis csak azokkal az emberekkel hoz össze az élet, akivel dolgod van. A felületes kapcsolatok átmenetiek,azok csak hipp-hopp elszálnak. Ne menj egyből haza suli után, csak úgy sétálj az utcán, vagy ülj le egy padra kapcsolódjál ki. Olyankor csak figyeld az embereket, ahogy jönnek mennek. Amikor meg végzel a tanulással olvass el egy jó könyvet, de olyat ami igazán érdekel. Nem kell rohantatni az időt, hiszen nagyon fiatal vagy. Kívánom érezd magad jobban. És még egy jó tanácsom. Szedjél MagneB6-ot nyugtatja az idegeket, és még egy kis Supradyn is jót tenne.
2010. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Plaga ***** válasza:
férfi(fiú)? Hát férfiú! :D Nincsen itt semmi probléma, nekem is volt ilyen dolgaim. Most már nem vagyok ilyen, helyette idegpengető őrült lettem :) Viszont már jól érzem magam, bár mások nem annyira a közelemben :D Keress egy hobbit, ami egy picit is érdekel (és nem a számítógép, mert az már unalmas) és ne add fel, még ha olykor unalmasnak is találod. A kétkezi munka a depresszió legfőbb ellenszere. Akár rendezd át a szobát, de lásd át, hogy tudsz teremteni és könnyebben össze fogod tudni magad szedni.
2010. szept. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok most látom hogy az a lány jár az eszedbe. Na akkor szedd össze magad, és kezdeményezzél. Hajrá!
2010. szept. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De nem merek kezdeményezni. Egyszerűen félek megszólítani, mert tudom, hogy úgysem jönne velem össze. és ezt most nem azért mondom, mert pesszimista vagyok, hanem mert reálisan látom ezt a dolgot. Elmondom: én egy béna kis szakiskolás vagyok, ő pedig talán a megye legszínvonalasabb gimnáziumában tanul nagyon jó eredményekkel. Szerintetek kellene neki egy ilyen ember, mint én? Mondjuk ha nem munkáscuccban vagyok, hanem úgymond civilben, akkor a kutya sem mondja meg rólam, hogy én szakis vagyok, de hát nyílván tudja, hogy szaki vagyok és nagy ívben tojik a magamfajtára. Ráadásul emiatt, hogy én szakis vagyok én még jelentéktelenebb kis balféknek érzem magam, úgy érzem, hogy lenéznek az emberek. Ezért is szoktam azt hazudni, és a látszatát kelteni annak, hogy baromi gazdag vagyok stbstb. És nekem szerintem ez a fő problémám, hogy ennyire senkinek érzem magam és emiatt nem is járok közösségekbe, vagy ha közösségbe is csöppenek, akkor ott másnak próbálom beállítani magam, mint amilyen vagyok. Ezen kellene leginkább változtatni valahogyan, de gőzöm sincs, hogy hogyan.
2010. szept. 29. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!