Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek én depressziós...

Szerintetek én depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim szerint az vagyok, és most már kezdem belátni én is.


Itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__8..


elolvastam a tüneteit és felsorolnám ide azokat, amik nálam jelen vannak, hogy könnyebben tudjatok segíteni.


- Állandó fáradtság, erős szorongás, nyugtalanság, ürességérzés (szorongani főleg akkor szoktam, ha látom azt a lányt, aki régóta tetszik nekem, de önbizalom hiány miatt egyzerűen nem merem megszólítani, mert félek, hogy elküld vagy neveségesség válok előtte, ilyenek)

- Reménytelenség, pesszimizmus, a múlt és a jövő sötét színben való látása

- Önmaga hibásnak érzése, alacsony önértékelés, tehetetlenség (ez a másik, pl. ma is éreztem ezt a buszon. Tudniillik én szakiskolás vagyok és hazafele egy csomó gimis közt utaztam és valahogy jelentéktelennek éreztem magam abuszon, mintha én nem lennék senki.)

- Az általában örömet okozó tevékenységek (beleértve a szexet is) iránti érdeklődés és az örömérzés elvesztése. (ez kb. abban nyílvánul meg, hogy régen imádtam játszani a sz.gépe + xboxon, de mostanában ez sem köt le, csak ülök a net előtt és böngészem a facebookot áléven)

- Álmatlanság, korai ébredés szorongással és levertséggel, a hangulat minimális javulása éjszaka

- Étvágy- és testsúlycsökkenés (reggel semmi étvágyam nincs, de nappal, főleg délután azért eszek, nem is keveset, fogyni nem nagyon fogyok stabil 63-64 kg vagyok)

- Energiacsökkenés, fáradtság, lelassultság érzete (ez iskolai és gyakorlati napokon állandó)

- Nyugtalanság, türelmetlenség, ingerlékenység (ez is elég gyakran jelen van, főleg reggelente)

- A koncentrálóképesség, a memória és a döntési képesség zavarai (ez szintén jelen van)


Ezek állnak fent nálam, az öngyilkosságot kivéve. mert én meghalni nem szeretnék, még sosem éreztem azt, hogy meg akarok halni vagy, hogy meg akarnám ölni magam.


Szeretnék még tanácsot is kérni, hogy hogyan javítsak ezeken a dolgokon!


Előre is nagyon köszönöm minenki segítséget!


20/F


2010. szept. 29. 21:48
1 2
 11/18 Plaga ***** válasza:
Én mindig csórinak állítom be magam, mert ennél csak jobb lehetek. Ez már csak azért is jó, mert a kocsmázgatások alkalmával nyugodtan lehúzhatok másokat :D Amúgy manapság eléggé vegyes felvágott a mai fiatalság, megeshet, a lányt nem is érdekli, hogy szakis vagy. Nem kell rögtön lefutni, elég beszélgetni vele. Ha nem nyerő a dolog, azt úgyis érzékelni fogod.
2010. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Plaga!


Tetszenek a válaszaid!!! :D


Hát nem semmi pasi vagy... :D


Megkérdezhetem hogy hány éves vagy?:-)

2010. szept. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem vagy depressziós. Összehodtad ide az összes tünetet, és magadra vetted őket. Ezekből a tünetekből mindenkiben van egy egy adag. Mint ahogy vírusból is, meg baktériumból is. És mindíg az a vírus, vagy baktérium, vagy gondolat betegít meg, amire a leggyengébb a szervezeted. Jól írsz, van akaratod, jó az önértékelésed. Ha kevésnek érzed magad, vagy a tudásod, akkor tanulj. Barátkozz, járj társaságba. Ennyi.
2010. szept. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem vagy depressziós. Amúgy ha megírod privátban az msn-címed, én szívesen segítek neked. Én is jártam hasonló cipőben.
2010. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ismerős tünetek, nekem is hasonló gondjaim vannak már régóta, de még midnig nem lábaltam ki (talán az akaraterő hiánya miatt).

21F

2010. szept. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)


13:15 válaszadó, az msn címemet elküldtem. :)

2010. szept. 30. 16:18
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves "Szakis"! Miért ne érdeklődhetne utánad egy menő középiskolás? Hol van az előírva, hogy Ő neki nem vagy az esete? -Hátha pont ilyen visszahúzódó típusok tetszenek neki? Ha, nem, hát nem. Mit mondott Leonardo mester? - "Ha nem teheted azt, amit akarsz, akard azt, amit megtehetsz"!

Üdv: Gesztilla, ( mentálhigiénikus)

2010. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Plaga ***** válasza:
Hehe, de rég jártam itt :D Most amúgy 24 éves vagyok Jeeee
2012. okt. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!