Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni a szorongásos...

Mit lehet tenni a szorongásos szociálisfóbia ellen?

Figyelt kérdés
Óvodás korom óta tart ez a mentális zavar, amit nem sikerült megoldani, jelenleg 32 éves vagyok és nem tudok dolgozni olyan munkahelyen, ahol emberek előtt kell tevékenykedni. Egy semmittevős munkahelyem van, ahol éjjeli műszakban vagyok biztonsági őr és csak annyi a feladatom, hogy járőröznöm kell, ezenkívül naplót vezetni. Ha emberek közé megyek és ott tevékenykedni kell, hirtelen a semmiből elkap a rosszullét, heves szívverés, izzadás és olyannyira leblokkolok, hogy nem tudok megszólalni és kb rongyossá égetem magam kollégák előtt, mert elfelejtem mit kell csinálni és furcsán viselkedem a szorongás és idegesség miatt. Jártam pszichológushoz, pszichiáterhez, szedtem gyógyszereket, amik nem segítettek, ellenkezőleg, sokkal rosszabb lett. Az egyik pszichiátriai gyógyszernek pl olyan mellékhatásai voltak, hogy elveszítettem az egyensúlyom és gyakran elestem. Egyik gyógyszerrel sem sikerült eredményt elérni, és főleg most ezekben a vészterhes időkben felerősödtek a szorongásos tüneteim és attól tartok, hogy ez hosszabbtávon szívelégtelenséget okoz vagy bármilyen más betegséget. Mit lehet tenni szorongás ellen? Hogy lehet gyógyszerek nélkül leküzdeni a szociális zavarokat?

2022. nov. 24. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Mi a helyzet a családdal, barátokkal és a női ügyekkel (úgy feltételezem, férfi vagy)?
2022. nov. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Férfi, igen. Nem sok barátnőm volt, ez még ennél is rosszabb, mert lányok előtt konkrétan hányingerem van. Furcsán hangzik, de rohadt kellemetlen, amikor azt hiszik, hogy ocsmánynak tartom őket, pedig csak szimplán az idegesség miatt émelygek, egyáltalán nem személyes.
2022. nov. 24. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Én is hasonlóval küzdök mint te csak nálam nem ilyen erős a fóbia. De szószerint rosszul vagyok az emberektől. Én gondolkodom hogy leteszem a vagyonőrit és keresek ilyen melót mert ha még kevés pénzt is keresek de legalább egymagam vagyok vagy max ketten. Eddig gyárban és raktárban dolgoztam de borzasztó nehéz ez az egész aki nem küzd ilyen fóbiával az úgy sem érti. Én is szedtem nyugtatót és antipsziotikumot de ugyan ez volt mint nálad hogy egyensúly zavarom volt és nagyon legyengített plusz székrekedés amint tudtam elhagytam ezeket a pszhiés gyógyszereket... szóval együtt érzek veled kérdező!
2022. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi 3. és hogy megy a kommunikáció az emberekkel nálad? Te is le szoktál blokkolni?
2022. nov. 24. 20:45
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Esetleg elkezdhetnél az ilyen alternatív dolgoknak utánanézni mint családállítás, kineziológia...
2022. nov. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Hát próbálok normálisan kommunikálni de néha csak motyogok de leblokkolni azért nem szoktam. Például raktárban mikor bekellett menni a főnökhöz mert valamit nem találtam vagy bármilyen okból akkor elkapott egy ilyen rohadt nagy szorongás... kezem remeg. Arcom pirosodik. Ugyanez a helyzet ha elmegyek hivatalos ügyet intézni. Amikor boltba kell menni akkor már nincs ilyen mert oda mindennap járok talán már megszoktam a tömeget azért. Ha állásinterjúra megyek az is egy igazi próbatétel nekem. Hát nem könnyű igy ezzel együtt élni. Amikor elmentem a pszhiiátriai gondozóba ott is csodálkozott a doki hogy ilyen szorongós vagyok...
2022. nov. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%

Nem kell ismerkedni, olyan munkahelyet kell találni ahol alig kell érintkezni emberekkel

Aki defektes ebből, az az is marad

2022. nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Azt írtad ovodás korod óta van ez. Ki kellene deríteni h akkor mi történt amit nemtudsz azóta sem földolgozni. Szedj B6 vitamint. Önfejlesztőket,pszichológiai kinezológiát olvass ezen területen, s próbáld elsajátítani. Ill. csak olyan emberekkel beszélgess akik el fogadnak így. Vagy sikerül vagy nem, de egy próbát megér
2022. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így vagyok én is. Biztonsági őr voltam de sajna megszünt. Most gyárba jelentkeztem de már most gyomoridegem van mert annyira szorongok és zavarba vagyok emberek előtt,hogy szerencsétlenkedek.
2023. júl. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!