Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltam pszichiátrián. A...

Voltam pszichiátrián. A diagnozisom ami egy csomóból indult amiről kiderült szerencsére hogy ártalmatlan szorongásos depresszio. Kaptam gyógyszert. Viszont úgy érzem ezt nekem kell leküzdenem és nem a gyógyszernek. Szerintetek van remény?

Figyelt kérdés

2022. okt. 11. 16:55
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Vagy kezdjem el a gyógyszert és fogadjam el hogy lehet függő leszek, és csak gyógyszerrel tudok létezni?
2022. okt. 11. 16:57
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

Az elmúlt évtizedekben sikerült leküzdened?

Mindenesetre pszichoterapeuta kell hozzá.

2022. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon jó a kérdésed.. Elgondolkodtató.. Igazából májusba derült ki a csomó, és azóta vagyok ilyen. Eleinte szorongás volt csak(félek minden betegségtől) mist ez át ment depibe azért kerestem fel az orvost. Igazából nem nyugtatott meg, még rosszabb.. Tanácstalan vagyok.
2022. okt. 11. 17:15
 4/22 anonim ***** válasza:
Mármint milyen szempontból nem nyugtatott meg?
2022. okt. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Maga a diagnozis, tudtam hogy szorongok.. De így kimondva, papírra fektetve megijeszt.Azért is gondolom hogy hátha menne gyógyszer nélkül is,hogy van e itt olyan aki azt mondta nem kell gyógyszer és túl lendül ezen. Hogy hogyan kezdjek bele, vagy mit csináljak. 😁
2022. okt. 11. 17:29
 6/22 anonim ***** válasza:
48%

Én azt tanácsolom, hogy ha az orvos mondja, hogy szedd, akkor szedd. Meg emellett kell is a pszichoterápia, kicsit helyre tenni a gondolkodásod, de ehhez akarnod kell a gyógyulást, mármint el kell hinned, hogy igenis ki tudsz belőle gyógyulni. Szerintem nyugodtan nézz tippeket a neten is, nem mindig ír hülyeségeket. Nekem segített az internet szorongás ellen.

A függőség miatt ne aggódj, le lehet tenni a gyógyszert. Én is letettem, igaz majdnem 4 év után, de letettem. Én amúgy generalizált szorongásos vagyok.

2022. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm szépen a tanácsod,igazán szükségem van most ilyen pozitív gondolatokra.
2022. okt. 11. 20:23
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
Kocogni jarj. Az rendbetesz.
2022. okt. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz vagy hopszichoterapeutához fordulj, vagy szedd a gyógyszert.


Előbbit javaslom!

2022. okt. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Mármint pszichiátriai gondozóban voltál vagy konkrétan bent feküdtél pszichiátrián?


Mi a gyógyszered? Benzodiazepinhez hozzászoksz (xanax, rivotril), antidepresszánshoz nem.

2022. okt. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!