Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem egyre jobban hogy...

Miért érzem egyre jobban hogy semmi sem számít?

Figyelt kérdés
Voltam én nagyon rosszul még, depressziós voltam de még az sem volt ennyire rossz mint ez, már úgy érzem hogy semmi nem számít és nincsenek érzéseim s mintha szinte üres lenne a fejem, már semminek nem látom az értelmét és olyan üresnek érzem magam, rosszabb mint akkor amikor annyira magam alatt voltam hogy szinte öngyilkos lettem. Most már csak telnek a napok értelmetlenül, minden ami korábban érdekelt elmúlt, vagy már nem látom értelmét, a kapcsolataim rovására is megy, azzal akivel közeli kapcsolatom volt régebben s boldog voltam a társaságában, már azzal sem olyan a kapcsolatom és nem tudok örülni semminek már, nagyon boldogtalan vagyok. Akkoriban azt hittem annál nem jöhet rosszabb, hát de. Csak szeretném ha újra lennének érzéseim s nem csak az üresség. Egy személy volt akivel tudtam régebben beszélgetni ezekről, eltávolódtunk mert megváltoztam. Már nem tudok beszélni az érzéseimről mert nincsenek, üres vagyok. S értelmét sem látnám elmondani bárkinek is, semminek sem látom már értelmét.
2022. nov. 26. 03:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó olvasni, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Üdv a való élet klubbjában! 🥲

2022. nov. 26. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Minden nap/este eszembe jut hogy eltelt még egy nap az életemből és teljesen értelmetlenül és csak telnek és telnek a napok az életemből, egyszer meg megöregszem s meghalok.


1. Nekem is jó tudni hogy nem vagyok ezzel egyedül. Nálad mióta tart?

2022. nov. 26. 04:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Milyen idős vagy? Illetve a nemed is érdekelne.


Én is voltam súlyos depressziós és volt öngyilkossági kísérletem is 10 éve még.

Mindenképp fel kell keresned egy pszichiátert (aki orvos és gyógyszert ír fel a pszichológussal ellentétben)


Ez nem szégyen és nem kellemetlen. A gyógyszeres kezelés visszaállítja az agyadban a kémiai folyamatokat. Persze akadhatnak mellékhatások, de kontrol környezetben sokkal elviselnetőbbek mint a depresszió és egy hülye döntés...


Vannak érzelmeid, csak az agyadnak a vegetatív idegrendszere elállítódott ahogy nekem is.

Világnézeteden kell változtatni. Fel kell fedezned az élet apróbb örömeit is. Ilyenkor arra gondolok, hogy milyen érzés volt amikor nagyon fájt a torkom, egész nap fújtam az orrom és a mosdóig alig volt energiám kimenni. Biztos neked is volt ilyen. Most ha viszont nyelsz egyet érzed, hogy egyik sincs jelen és milyen megkönnyebbülés.

2022. nov. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2 13 éves koromba kezdődött a lefelé ívelés, de úgy igazán talán 28 éves korom óta tart ez az állapot amit leírtál, ennek már 4 éve.

Persze próbálom elszórakoztatni magam, szóval 1 hónapban 1-2x mondom azt na végre egy értelmes nap, amúgy meg melo melo melo hétvége restart és mihez kezdjek magammal, társat nem találok, haverok nem igazán vannak, akik vannak vagy családosak már vagy egyszerűen nem érnek rá...

2022. nov. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

GehZurHölle


Tűzz ki célokat magad elé és tényleg mindennap tegyél egy kicsit annak érdekében, hogy közelebb kerülj hozzá!

Ezt most ne egy elcsépelt motivációs idézetnek vedd. Az a baj, hogy nincsenek ilyen céljaid. Első körben magaddal foglalkozz és magadat fejleszd. Utána ha megtaláltad az utadat akkor már könnyebb lesz barátot találni mellé aki szintén hasonló célokat hajt.

2022. nov. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

#5 Voltak céljaim kitüzve, idén 4 célból 3 teljesült is, a 4.hez meg már elfogyott a kedvem és a motivációm is.

2 éve elkezdtem többet magammal foglalkozni, de mire megyek vele, "jobb" lettem, de kinek, magamnak? oké, attól előrébb nem lettem az életben.


Azon kivül honnan szereznék barátokat? Nőt sem tudok. :))


Idén így is teljesen új életet kezdtem már.

2022. nov. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is
2022. nov. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a fajta közöny vagy örömtelenség (más néven anhedónia) is a depresszió tünete, sőt ez az ami igazán az.


Lehet célokat kitűzni, célokat elérni, erőnek erejével egybetartani ez életet - én is ezt teszem - és közben a sikerek nem okoznak örömet, az emberi kapcsolatok is feladatnak érződnek stb... ismerős ez másnak is?!

2022. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!