Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kalória vagy a makro tápanya...

A kalória vagy a makro tápanyag számít jobban?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy önmagában 1200 kcal nem jelent semmit, az sokkal fontosabb, hogy meglegyen a napi fehérjebevitel és a szénhidrát/zsír fogyasztását ne lépjük túl. De ha mindez úgy megvan, ha nincs elérve a napi ajánlott minimum 1200 kcal, az baj?
2019. márc. 20. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a cél. Ha a fogyás, akkor nem baj. Ha nem fogyás a cél, akkor baj.
2019. márc. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, baj, mert nem csak a kalória és a makrók számítanak, hanem a mikrotápanyagok (ásványi anyagok, vitaminok, nyomelemek) is, ezekből pedig könnyen lehet így hiányod, még egy nagyon jól összeállított étrend mellett sem egyszerű 1200 kcal-ból mindent bevinni, amire szükséged van. Persze szedhetsz multivitamint meg kiegészítőket, de szerintem jobb, ha arra törekedsz, hogy valódi ételekből juss hozzá az összes fontos tápanyaghoz.
2019. márc. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tàpanyagok összetétele fontosabb mint a kalória. Nem minden kalória egyforma! A szervezet nem ugyanúgy reagàl pl egy tàbla cukros csokira, mint egy zacskó mandulàra.

Èn nem éheztetem magam 1200 kalóriàn. Régen csinàltam. Jó nagy marhasàg. 1800-2000 kalória közt eszem kényelmesen, finoman és fogyok!!!( ez a célom jelenleg, az egészségem visszaszerzése mellett)

Amíg szénhidràt alapú volt a tàplàlkozàsom, egy dekàt se fogytam, inkàbb hìztam, hiàba ettem kevesebb kalóriàt, hiàba voltam àlmos és fàradt egész nap.

Amint levittem a szénhidràtot és picit dobtam a zsírra, egyből megindult a fogyàsom és az energiàm is megnőtt.

Ha tudod tartani a súlyod és nem akarsz fogyni akkor nem gond az egèszséges szénhidràt alapú étrend sem.

2019. márc. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nincs olyan, hogy attól függ mi a cél.

Mindig a makro tápanyagok számítanak. Ezen belül attól függ mi a cél, változtatni a szénhidrát, fehérje, zsír bevitelen. Ki kell számolni, testreszabottan, hogy mire van szükséged a kívánt cél elérésében. Ebben az esetben lehet alá lőtted a makro anyagokat. Ha nincs meg az 1200 kcal átszámítva, akkor dagicitben vagy, szóval fogyás a cél. Ez a szám 1000ig tartva egészséges.

2019. márc. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Előző vagyok. Egészséges, diétában, rövid távon. Ez nem életmódváltás. Csak kalória deficit, rövidtávú gyors fogyás.
2019. márc. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A makrotápanyagok megoszlásában tudtok még esetleg segíteni? Valahol azt olvastam, hogy 1g (vagy 1,5 g fehérje/testsulykg, de a szh és zsír szempontjából ilyet nem találtam. Elvileg több szh-ra van szüksége a szervezetnek, mint fehérjére, vagy nem jól tudom?

163/60 kg vagyok. Nem bánnám, ha lemenne pár kiló, de inkább formásodni szeretnék (természetesen a testmozgásra is figyelek).

2019. márc. 27. 08:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Fehérjéből 1 g vagy kicsit több megfelelő. A szénhidráttal és a zsírral elég nagy a mozgástér. Hasznos lenne, ha kiszámolnád, jelenleg mennyi szénhidrátot fogyasztasz, ha fogyni szeretnél, csökkentsd valamelyest. Nekem ugyanilyen magassággal 100-120 g, ami mellett jól működöm, de nálad lehet jóval több is. Sokan már 160 grammal is remekül tudnak fogyni, de tényleg nagyon egyéni, kinek mennyi az, amennyit jól tolerál a szervezete. Ez aktivitástól is függ.

Zsírból pedig annyit fogyassz, amennyi a kalóriakeretedbe az előbbiek mellett belefér. Ügyelj arra, hogy ne egyél tápanyagszegény, feldolgozott ételeket, inkább főzz magadnak egészséges alapanyagokból olyan ételeket, amiket szeretsz. A makrókon kívül a tápanyagok forrása is számít, törekedj a minőségi táplálkozásra.

2019. márc. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!