Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ebből kiút?

Lehet ebből kiút?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, hogy 24 évesen elértem arra a pontra, hogy már nem szeretnék tovább élni. El lehet ítélni ezért, valószínűleg jogosan de soha nem éreztem igazán azt, hogy hasznom van, jól érezném magam hosszútávon bárhol. Nagyon rossz tulajdonságaim vannak, önbizalomhiány, irigység, félénkség, önsajnálatra való hajlam, sértődékenység. Egyre türelmetlenebb vagyok már azt vettem észre egyre inkább kezdem a dolgokat elengedni. Egészségemmel nem törődök, egészségtelen dolgokat eszek, hiába van már minden bajom.

Nem érzem azt, hogy jó ember lennék, nem tudom, hogyan lehetnék az. Úgy érzem számomra lehetetlen.

Legszívesebben kivonulnák a társadalomból, hogy ne legyek senkinek a terhére. De nyilván ez csak gondolatban ilyen egyszerű, biztos nem élném túl pont én aki még egyszerű dolgokhoz is életképtelen.

Csak telnek a napjaim, mindennap ugyanaz, pár óra eltellik és már csak azt várom legyen vége a napnak, hogy mehessek aludni. Aztán holnap megint kezdődik elölről.

Nem tudom, hogy mi lehet a kiút számomra az öngyilkosságon kívül, ami legelább a szenvedéseimet lerövidíti.



2022. nov. 26. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen van kiút mindenből. Nekem konkrétan, tartósan az önismeret segített.
2022. nov. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Ezt én is így gondoltam a te korodban. Most 35 vagyok, és már változott valamelyest a helyzet. Nincs esély párkapcsolatra se, mert az ilyen embert csak még jobban a sárba tapossák, és tudni kell, hogy senkinek se érdeke, hogy segítsen neked. Az emberek csak a mantráikat ismételgetik, a gyógyulást senki se nyújtja. El kell engedni a dolgokat, amik hátráltatnak bármiben is, és csak arra fókuszálni, ami előbbre visz a célokhoz. Mert te is vágysz dolgokra, még akkor is ha az egész perverz dolog, amit mindenki elítélne. De pont hogy ezzel nem szabad foglalkozni és tenni kell érte.
2022. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Te is mantrát mondasz, 2-es. El kell engedni. Na és hogyan kell elengedni?
2022. nov. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Én teljes mértékben megértelek, kár hogy nincs egy kórház ahova be lehetne vonulni meghalni, megtenném, még fizetnék is érte
2022. nov. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen én is vágyok, igazából egész életemben nagyon magány voltam, senki nem vette komolyan a problémáimat, mert nem volt jogom rosszul érezni magamat. Arra vágyok, hogy valaki megértsen, ne érezzem magam kirekesztve stb.

De igazad van 2-es nekem is mondták, hogy az ilyen emberről megérzik, hogy pl. önbizalomhiányos, ezért még jobban megalázzák, ami csak tovább mélyíti a rossz érzéseket, ezért ez egy ördögi kör. Ilyen az emberi természet ez van. Az a baj, hogy ezt nehezen tudom elfogadni pedig muszáj ahhoz, hogy az ember normálisan tudjon élni. De úgy érzem inkább az öngyilkosság, még az is jobb lenne, mert nem nekem való az élet.

2022. nov. 26. 15:05
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
És keresed azt az embert, aki megértene?
2022. nov. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnálom 4-es, hogy te is ilyen helyzetben vagy. Én is ezen gondolkodtam, milyen jó lenne bevonulni valahova meghalni és akkor nem lennék senki terhére.
2022. nov. 26. 15:07
 8/14 A kérdező kommentje:
6-os már nem keresem, senkinek nem kell ilyen ember, mint én.
2022. nov. 26. 15:08
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig van. Csak neked kéne menni hozzá.
2022. nov. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy pszichológus tudna segiteni csak hát épp ma néztem a neten 18000 Ft 50 perc az nagyon drága
2022. nov. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!