Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valtott műszak esetén hogyan...

Valtott műszak esetén hogyan oldjátok meg a gyógyszerszedést?

Figyelt kérdés

Este szedek kiütőset. Azzal nem tudnék éjjel dolgozni. Éjszakai munka után nappali, déli gyógyszerhez nincs erőm felkelni.


Elkezdtem (mas ok miatt is) elhagyni lassan a gyógyszereket.


2022. nov. 26. 23:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a munkahelyedet változtasd meg, mint a gyógyszeredet. Nem véletlenül írták fel. Mire szeded?
2022. nov. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Mindenki mast mond. Orvosom hol ezt mond, hol azt. Diagnózisokat valtoztatja. A helyettese is hol ezt mond, hol azt.


Most váltok munkahelyet. Valószínűleg több műszakosra. Ha itthon nem találok jót, akkor újra külföldre megyek. Ott is több műszakos munkakat vegeztem. Gyógyszer nélkül sokkal többet tudtam dolgozni. Az sokat rontott a munkaképessegemen.


Emiatt kesőbb Magyarorszagon lassan el is vették. Újra jól tudtam dolgozni.


Aztan újra szedtem. Igaz, már kicsit változtak is a tünetek. Nem ugyanazok voltak.


Most ugyanaz van. Ejjel nappal aludnék velük.

2022. nov. 27. 00:14
 3/23 anonim ***** válasza:
25%
De könyörgök: olyan nincs, hogy egy orvos nem mondja meg a diagnózist, amire a gyógyszert választja! Milyen tünettel mentél el? Milyen diagnózis van a papírodra írva? Mi a gyógyszer neve?
2022. nov. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

13 ev alatt.


1 hely: Kevert szorongasos depresszió (kórhaz)


2. Ambulans orvos. Tevedtek. Border + depresszió.


3. Thalassa Haz

Tevedtek. Skizofrenia. Nincs depresszióm. Negativ tünetem van. Nincs border.


4. Ambulans orvos

Téved Thalassa Haz. Nincs skizofreniám. Deresszió es border van. Kesőbb: lehet mégsincs border.


5. Ébredések

Nem szükséges gyógyszer. Felépültem.


Mas Alapítvány:

Nem ad gyógyszert.


Terapia máshol. Csak terapia mert gyógyszert orvos hagyatta el. Fél év múlva alvaszavar miatt orvoshoz is mentem. Oda, ahol terapiam is van


Orvos.

Bipol + border

Később: lehet talán skizoaffektív

Még később: biztos, hogy nincs skizoaffektív


Ugyanott orvosváltas

Téved a masik. Nincs bipol. C-PTSD van. Nincs hallucinacióm. Az disszociació.

1 év múlva. Lehet mégis van hallucinacióm. Nem disszociació. Nem tudja.


Max adag, hanem hat 2 AP nagy adagban szedve talán eldöntené, hogy disszoc tünetem vagy halum van.


De honnan tudná, hogy az hat, ha neha fel ev alatt 2 mondatnyi a hanghallásom? Honnan tudná, hogy hat vagy amúgy sem lenne?


Ha félholtra gyógyszerezve is lenne hanghallás, akkor kizárható a hallucinació. Elvehető lenne a gyógyszer.


Így lehetne diagnosztizalni.


Most mind2 orvos a jelenlegi helyen :

Mivel nem latták a kórelőzmenyt, nem tudnak diagnosztizálni.

2022. nov. 27. 00:49
 5/23 A kérdező kommentje:

Ezeken kivül EESZT-ben.


Többnyire a fődiagnózis: súlyos stressz okozta egyeb reakció.


Talaltam PTSD-t. Szövegesen C-PTSD-t. Akut, átmeneti pszichózist. Egyéb, nem organikus pszichózist. Generalizalt szorongást. Egyéb depressziót. Egyéb szorongást.


Hiavatalos szakvéleményben 2 diagnózis van.

1. Súlyos stressz okozta egyéb reakció + BNO kódja

Szövegesen: C-PTSD (komplex poszttraumás zavar).

2022. nov. 27. 02:58
 6/23 A kérdező kommentje:

Ha 13 év alatt nem derült ki, hogy mi a bajom, akkor már jobb feladni.


15 éve biztos, hogy volt pszichózisom. Hosszú ideig tartott.


C-PTSD is biztos, hogy van.


Rengeteg mikroelalvásom volt amikor nemrég baba adagban próbáltam antipszichotikumot szedni.


Ilyenkor elejtek cigit és más targyakat is a kezemből.


Megégett a mellkasom, ágy, parketta, kabátom.


Pohár is tört el.


Egyszer arra ébredtem fel, hogy nekimentem a velem szemben lévő szekrénynek. Beütöttem a fejem a szekrény tükrébe. Vagy elaludtam állva és rádőltem fejjel előre. Aztán pár perc múlva másik szekrénnyel ugyanez. Egyiknél sem emlékeztem hogy kerültem a szekrény közelébe.


Ágyban ülve is aludtam el. Mindig beütöttem a fejem az ágy háttáblájába mert hanyatt estem.


Egyszer ébredéskor telefonáltam a szomszédnak mert azt hittem ott vagyok a lakásában és bezárt. Elment valahova. Kb 30 perc alatt jöttem rá, hogy ez Anyu lakása. Nem ismertem fel. Ez a terápias legkisebb adag olanzapinnak a FELÉTŐl.


Néztem a lakást. Fura volt. Nem hasonlított Anyuéra, de a szomszéd lakása sem pont ilyen


Anyu már könyörgött, hogy ne szedjem ezeket be.


Amióta nem veszem be ezeket,nincs mikroelalvás.

2022. nov. 27. 05:18
 7/23 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem az Ébredésekhez vissza kellene menned, ott elhagyhattad a gyógyszert és felépültél. A többműszakos munka mindenkit megvisel, de lehet, hogy téged az átlagnál jobban. Olyan melót keress, ahol nincs ilyen.
2022. nov. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Ébredésekbe nem mehetek vissza. Nem engedi az orvos. Ott swm tudták megmondanu mi bajom van.


Gyógyszerrel borzaaztó volt régen 3 műszakban dolgozni.

2022. nov. 27. 10:38
 9/23 A kérdező kommentje:
1 műszakos napközbeni munkaval járni sem tudnék oda. Napközbrn van nyitva az Ébredések. Ezert jöttem el onnan. Nem volt több szabadságom. De próbáltam később. Orvos nem ment bele.
2022. nov. 27. 10:46
 10/23 A kérdező kommentje:
A nem szedáló gyógyszereim további szedését megfontolom.
2022. nov. 27. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!