Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nincs a szorongásra...

Miért nincs a szorongásra gyógymód?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Miért nincs erre igazi gyógymód? Nem gyógyszer,nem csupán sport,stb stb.. de hogy lehet ez,hogy mostanaban mindenki szorong,depis,hipochonder és ezt nem tudják kezelni?!

Tudom van pszichiater,gyógyszer… de miért is ebben keresendő ez az egész? Mit tud egy pszichiater úgy beszélni a beteggel hogy jobb utána?! Nem értem. Én is szorongok. Semmi sem segített eddig. Mit tudjak màr ezzel kezdeni?! Mitől van ez így?? Kinek mi vàlt be? Alternatív gyógymódot keresek. Mert ez a mai életvitel valahogy nem jön át. Nektek hogy sikerült?! Mitől szorong valaki?! Miért?! Mi történik ilyenkor?


2022. nov. 28. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Mert nem a pszichiáter, aki beszél a beteggel, hogy jobb legyen utána, hanem a pszichológus. Az meg, hogy az segít e, nem csak rajta múlik, hanem rajtad is. Ha semmit nem segít, akkor marad a gyógyszer. Azt a pszichiáter írja fel.

De ha nem valami nagyon súlyos esetről van szó, akkor egyébként a sport is nagyon sokat segít, vagy bármilyen szabadidős program, csak ne muszájból csináld, hanem jókedvvel. Ha depressziós is vagy, azzal már érdemes inkább orvoshoz menni.

2022. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
2022. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Nincs az a gödör amiből Isten ne tudna kihúzni.
2022. nov. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Mert az agy és az idegrendszer a legbonyolultabb szervünk, és még keveset tud róla az orvostudomány.

A szorongás lényegében egy tárgy nélküli félelem. Biokémiai oka az, hogy az amygdala rész az agyban egyfajta feszült állapotba kerül. Hormonok, és neurotranszmitterek csinálják a vegyi feszkót.

Tünetileg lehet kezelni, pl már az is oldja ha bedobsz egy feles pálinkát vagy vmit. De mivel a szervezet jelezni akar vmi vélt vagy valós veszélyet, a szorongás újra elő fog jönni.

A legtöbb szorongás oldó technika és módszer arra épül, hogy az idegeket kell ellazítani. Jóga, meditáció, könyű sport, stb.

2022. nov. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Az Allopátiának a pszichiátria egy igen fiatal gyógyászati ága.

Az Ayurvéda 5000 éves, rengeteget tud gyógyítani.

A kinai medicínát sajnos nem ismerem , de az is egy teljesértékű gyógyászati rendszer.

2022. nov. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
De ha együtt alkalmazod mindet az a legjobb
2022. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Elkezdtem szedni 1 hete napi 2 adag magnéziumot és 2 adag B-vitamin komplexet (csak DM-es cuccok), és miután rávettem magam hogy beszéljek a barátnőmmel, esküszöm, mintha kicseréltek volna. Szeptember-októberben úgy éreztem semmit se hat a Scippa és az 1 adag magnézium, pedig szedtem rendesen. Sehogy se tudtam terelni a gondolataim, nem hittem el, hogy egyszer jobb lehet, minden este sírtam munka után, mert bent is alig tartottam magam, reggelente alig bírtam buszra szállni, ilyenek. :(


Járok pszichológushoz, tudja hogy volt egy vacak epizódom, remélem legközelebb lekopoghatom, hogy most már sokkal jobban vagyok. De ehhez a Scippa kevés lett volna... biztosan segítettek az extra vitaminok és hogy aktìvan igyekeztem társaságot keresni munkahelyen kívül is.


Otthon nagyon be tudok gubózni, ami egy szorongó embernek átok. :(

2022. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!