Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit kellene most...

Szerintetek mit kellene most tennem?

Figyelt kérdés

Eléggé nehéz helyzetben vagyok. Őszintén nem tudom hogy mi bajom van, nem is biztos hogy tényleg van valami problémám, nem vagyok jártas a témában. Az a problémám hogy nagyon visszahúzódó lettem. Több kudarcom az életben (legyen az elbukott vizsga, sikertelen pályaválasztás, szerelmi bánat, feszült családi légkör és magányosság) most már kihat a mindennapi életemre.


Egyszerűen 0-24-ben szorongok. Most jelnleg elkezdtem egy új helyen dolgozni, mert van ott egy családtagom és arra gondoltam hogy akkor valamivel jobban fogom érezni magam. Gyakornok vagyok, majd később iskoláztatnak be. De egyszerűen ez a munkakör nem az én világom. Ok hogy jól kereshetnék és még jó helyem is lenne, mivel ismernek az emberek is rendesek velem. De egyszerűen nem érdekel ez a mumkakör és ezen szorongok hogy én ebben nem tudom elképzelni a boldog jövőmet és ha szégyen, ha nem így a 3. nap után már be se akarok menni (nyilván bemegyek még egyelőre azért).


Az utóbbi időben olyannyira elhatalmasodott rajtam ez az egész hogy éjjelente alig tudok aludni, most éppen a munka miatt idegeskedek, az előtt meg azon hogy nem lehetek otthon naplopó (nem is az a célom hogy otthon lustálkodjak, eredetileg egyetemre akartam menni, de már oda se mertem elmenni). Szégyellem, de sokszor éjjelente sírógörcs kap el, melegem lesz, és remegek minta nyárfa levél. Ha konfliktusba kerülök, vagy nagyon felizgatom magam ilyen szorongásaimon olyan is előfordult már egyre többször hogy annyira felmegy a pulzusom hogy elgyengülök és kajakra le kell ülnöm hogy megnyugodjak. Emiatt már az összes veszekedést elkerülöm (még akkor is ha nem is velem veszekednek). Továbbá az öngyilkosság gondolata is felmerült már bennem többször is.


Elmentem már pszichológushoz, de nem igazán ériztem hasznosnak. Azt tanácsolta hogy meditáljak, őszintén nem is hiszek ebben hogy ez megoldaná, pláne hogy akkor lenne a legnagyobb szükségem valamire mikor ilyen rohamaim vagy nem is tudom hogy mim szokott lenni. Vagy valami olyasmi ami megelőzi azt.


Mindenesetre kipróbáltam, videókat néztem róla, tanácsot kértem olyantól aki szokott meditálni és vagy egy hónapon át minden lefekvés előtt meditáltam és minden felkelésnél megcsináltam egy 10 perces légzés gyakorlatot. De én egyszerűen képtelen vagyok ebben hinni és nem tudok átszellemülni (persze elfogadom azt ha valakinek működik).


Jelenleg lehetőségem van egy olyan magán orvoshoz menni aki pszichológus és pszichiáter egyszerre. Túlzás lenne elmenni hozzá is és segítséget kérni? Sok helyen láttam hogy a pszichiáter nem jó, mert csak gyógyszerrel töm meg. Mit gondoltok erről? Esetleg volt már valaki hasonló helyzetben? Meddig kéne maradnom a jelenlegi munkahelyemen? Őszintén már holnap se mennék szívem szerint, de a kedves emberek és az ott dolgozó családtagom miatt meg bűntudatot éreznék ha már 3 nap után le is lépnék.



2022. nov. 28. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Mi a helyzet otthon, a barátokkal és a pasikkal/csajokkal?

Ha gyakornok vagy, akkor gondolom, még a húszas éveid elején járhatsz, még azért szerves része a családnak...

2022. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Otthon teljesen bezárkóztam. A kényes családi helyzetem miatt jelenleg mamámmal élek. Alapvetően jóban vagyok mindenkivel, de elhűlt a kapcsolataim a tágabb családdal. Nem nagyon tudok velük beszélgetni mikor együtt vagyunk se.

Barátaim egyáltalán nincsennek.

A csajok meg...hagyjuk is😅. Vagy nem volt kölcsönös az érzés (vagyis én nem jöttem be nekik), vagy pedig az önbizalom hiánya miatt addig kínlódtam hogy egyszerűen tovább léptek (ami persze teljesen érthető is).

Egyébként 20 éves fiú vagyok.

2022. nov. 28. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Fu átérzem a helyzezed.. Szintén húszas éveimben járok. Én valahogy úgy vagyok vele, hogy sajnos ez a jelenleg helyzet sem sokat segít ezen és fiatalon nagyon durva "quarter- life" krízisbe lehet esni. És ha hiszed,ha nem, sok barátom szintén kétségbe van esve és mesélte nekem erről. Magamra se ismerek én se, mindig pozitív ember voltam, de minden nap szorongok szinte és nyomasztanak ezek a gondolatok. Nekem már fizikai tünetekben is megnyilvánult.

Most vagyok egyetem végén, végig melóztam közben gyakornokként, hogy fizessem az albérletet párommal és azt hittem tök jó, egyenes utam lesz így suli után. Hát nem. :D Engem is ért elutasítás munkáról, leépítés miatt pedig nem maradhattam a legutóbbi helyemen. Persze nyomni kell, menni kell tovább most is keresem a lehetőségeket, néha elszaródnak kicsit a dolgok.

Valamint én most jöttem rá arra is, hogy mindegy mit teszel, úgyis oda akarsz mindig kilyukadni, amit valóban csinálni szeretnél. Nem azt mondom, hogy megbántam az egyetemet, mert direkt olyan szakot választottam, ami jó alapul szolgálhat mindenhez, ha önerőből akarok majd valamit és hát igen.. Nem érdekelne, hogy egy irodában ücsörögjek a végzettségemnek megfelelő poziban. Ez van. És most realizáltam mit is akarok valójában és elnyomtam ezt magamban, mert hallgattam azokra, akik szerint "hülyeség" meg "nem tudsz belőle megélni". Általában így kényszerülsz olyan helyre, amit nem érzel magadénak na és annál rosszabb nincs, mikor besavanyodsz a semmittevésbe.. Szóval én most elkezdtem másodállásban foglalkozni a szenvedélyemmel. (: szerintem itt kezdődik minden, hogy értelmét kell érezned annak, amit csinálsz. Olyan dolog kell legyen normális esetben a munkád, amit élvezel csinálni. Ha nem tetszik a mostani, válts még nagyon fiatal vagy te is. Képezd magad abban, ami érdekel. Meg most jönnek az ünnepek, az engem kicsit feldob. :D Imádok ilyenkor dekorálgatni, sütni, karácsonyi zenét hallgatni hangolódj rá erre, ha szereted. Amúgy nekem is biztos kéne egy jó szakember beszélgetésre, én fontolgatom.. Szóval én ezt támogatom nálad, de inkább pszichológus mint pszichiáter azt mondanám.

2022. nov. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
milyen munkakör?
2022. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vasúti munkagépkezelő
2022. dec. 5. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Az tök menő munka!

Mi bajod vele?

2022. dec. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha már a vasútnál dolgozol, legyél mozdonyvezető.


Jól lehet vele keresni, ha meg átmész egy-két öngyilkosjelöltön, utána biztos nem jut eszedbe többet az öngyilkosság..


Csajok szeretik a mozdonyvezetőket, amúgy meg szard le, aki nem értékel.

Sok hülye picsa, ne foglalkozz velük.

Az ilyeneket alázzad...az kell nekik.


Másrészt, amég magaddal nem vagy kibékülve, addig a csajoknál is hátrányból indulsz, ez sima sor.


Egyébként mi az amivel szivesen foglalkoznál?

2022. dec. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!