Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátom depressziós hogy...

A barátom depressziós hogy segíthetnek neki?

Figyelt kérdés
A minap volt egy beszélgetésünk. Mondta hogy teljesen üresnek érzi magát, nincsenek céljai, és érzéseit se tudja kimutatni, pedig szeret engem. Azt mondta hogy magányra van hivatva, hogy ne legyen senkije és nem neki való egy kapcsolat. Azon is gondolkozott hogy szakítson velem mert sokkal jobbat érdemelnek nála. Bocsánatot is kért tőlem hogy az egészet rám zúdította de csak nekem meri elmondani, és senki másnak. Ezt mind meghallgattam, nagyon féltem hogy elhagy emiatt a kirohanasa miatt. De a végén mondta hogy nem akar elhagyni, csak ez nagyon nehéz, és a végén attól fél emiatt elveszít engem. Nagyon remélem hogy nem fog hiszen nagyon szeretem őt, mindent megtennék hogy boldog legyen. Mit csináljak?

2022. nov. 29. 10:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Most látom hogy tök rossz kategóriában írtam, de remélem fog válasz jönni rá.
2022. nov. 29. 10:38
 2/4 anonim ***** válasza:
3%
Kísérd el pszichológushoz.
2022. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21%

Major depressiósként írom, és igazat kell adnom neki sajnos, sajnálom.


Ha nem csak azért "depressziós" mert nem kapott túró rudit a boltban vagy mert tegnap amfetaminozott és most van a lejövetel, akkor nincs gond.


De ha járt már évekig pszichológushoz, kap gyógyszereket, volt fekvő osztályon korházban több hétig vagy min. 1 alkalomszor (azaz valóban, klinikai depressziós), akkor hagyd ott.


Csal le fog szép lassan húzni, nem lesz ereje suliba járni, dolgozni, munkanélküli lesz, gyógyszerezett alkoholista mert nem bír az érzelmeivel.


Aztán ha az elég kicsi %-ba tartozik még véget is vet az egésznek.


Ha nevezhetem magam hasonlónak, major depressziósnak a barátodat, akkor köszönj el tőle és keress valaki normálisat akinek csak egy átlagos mindennapi szorongása van.


Érezd jól magad a másikkal, szerelmeskedjetek meg ilyenek ahelyett, hogy arra fókuszálnál, hogy hogyan húzz ki valakit egy helyzetből amihez neked nincs ráhatásod.


Fiatal vagy még, ne ez kössön le. Tudom a vak szerelem meg minden, de nézd légyszíves az objektív oldalát.


Ő majd megoldja a problémáját ha megakar javulni és találni fog valaki mást valószínűleg.

2022. nov. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

"A minap volt egy beszélgetésünk."

Csak most az egyszer?

Semmit nem tudtok egymásról?

Beszélgessetek.

Ne féljetek elválni, ha nem tudtok együtt tovább menni.

(Ő már úgyis gondolkozik arról, hogy elhagy, mert egyedül akar lenni.)

"mindent megtennék hogy boldog legyen."

A saját boldogságoddal törődj elsősorban.

"Azt mondta hogy magányra van hivatva, hogy ne legyen senkije és nem neki való egy kapcsolat. "

Legyen boldog egyedül vagy majd mással. Én úgy látom, nem akar veled maradni.

2022. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!