Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusokat e-mailben...

Pszichológusokat e-mailben keresem fel előzetesen. Célszerű előre megnevezni a lehetséges témákat? Vagy érdemes kerülni, mert rossz irányba félreviszi az első benyomást?

Figyelt kérdés

2022. dec. 3. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképpen érdemes lényegretörően fogalmazni. Konkrétan miben kérsz segítséget. Mert nem biztos, hogy mindenre van módszere.
2022. dec. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Psycho ***** válasza:
34%
Meg tudom erősíteni #1-et. Érdemes. Nem kell sok, csak néhány mondat. Ha nem írod le, válaszemailben lehet, hogy meg is kérdezné.
2022. dec. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

másképp fogalmazva.

Van egy nagy általános életbeli gond, de nem tudom mi van mögötte.

Érdemes neki tippeket adni, hogy én mire gyanakszom, vagy fedezze fel ő?


Ha tippet adok, akkor félrevezeti. Nem én vagyok a szakértő, aki megmondja.

Ha nem adok tippet, akkor lehet, hogy nem tartozik a témái közé.

2022. dec. 3. 22:21
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha valamirevaló szakember, nem vezeted félre a tippeddel. De ha sok időd és pénzed van, szeretsz játszani, akkor ne foszd meg a felfedezés élményétől. :D
2022. dec. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Add önmagadat. Abból tudtok dolgozni, akárkihez kerülsz. Ha úgy gondolod, hogy már az első bemutatkozó levélbe is fontos lenne valamit megemlíteni, tedd bele.
2022. dec. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Én ennyit írtam: "Kedves XY! Terápiás igénnyel keresem. Tudunk időpontot egyeztetni? Üdv"

Ekkor vagy azt válaszolták, hogy már nincs kapacitásuk (már aki válaszolt, volt aki telibesz*rta), vagy felhívtak, és megkérdezték hogy pontosan miben szeretném a segítségüket kérni. Elmondtam röviden tömören a problémát, pl: depresszió, gyászfeldolgozás.


Ennél több szerintem nem kell, egyrészt senkinek sincs kedve kisregényeket olvasni, másrészt feleslegesen írod le emailben a problémádat, ha nem is biztos, hogy tud fogadni. A többit pedig nyilván már személyesen, az első ülésen beszélitek át.

2022. dec. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4: sok mentális betegség egyezőséget mutat egymással egy ideig. Még szakembernek is könnyű összekeverni. Ha leírom előre, akkor tévútra viheti egy ideig vagy teljesen. Ha hápog és kacsának tűnik, akkor ő is kacsát mond rá :)


6: ugyanezt tapasztaltam. A többségnek nincs kapacitása.


Nem fogok regényeket írni, eldöntöttem.

2022. dec. 4. 02:35
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem kell nagyon részletezni, elég ha csak annyit írsz, hogy pl szorongás/depresszió/gyász stb miatt keresed fel.
2022. dec. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8-as: a példában felhozott témák annyiban egyszerűbbek, hogy a depresszió már egy konkrét klinikai diagnózis. A gyász pedig körülhatárolható pszichológiai életesemény (nem klinikai).

Köszönöm a tanácsokat.

2022. dec. 4. 11:52
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Akk írd azt, h depressziós hangulat/állapot, mert így nem diagnózis
2022. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!