Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ezek alapján...

Szerintetek ezek alapján milyen mentális problémáim lehetnek?

Figyelt kérdés

Egyébként van pontos diagnózisom mindenről, csak kíváncsi vagyok, ez alapján a leírás alapján mit mondanátok

Ezek a főbb tüneteim

- szélsőséges hangulatingadozások, amik között nincsen középút

- állandó figyelemkeresés, mindig a középpontban próbálok lenni, és kiborít, ha nem rám figyelnek

- hajlamos vagyok manipulálni az embereket, hogy megkapjam, amit akarok

- egyszerre imádom és gyűlölöm önmagamat

- látszólag magabiztos vagyok és annak is érzem magam (egészségtelen szinten, már-már istenítem saját magamat), viszont egyetlen negatív megjegyzéstől hetekig a padlóra kerülök

- nem tudom kontrollálni az érzéseimet, mindent kimutatok, akkor is ha tudom, hogy nem kellene

- gyakran vannak dührohamaim, sírógörcseim

- nagyon drámai a viselkedésem

- minden érzelmet sokkal mélyebben élek meg, mint az átlag ember

- beteges megszállottság bizonyos emberek iránt, függök tőlük, ugyanakkor utálom őket emiatt

- egyszerre érzem magamat jobbnak és rosszabbnak mindenkinél

- úgy érzem, senki nem érthet meg és senki nem érhet fel az én szintemhez

- hamar megunom az emberek nagy részét, ugyanakkor extrovertált és hangos vagyok

- nagyon nagy hangsúlyt fektetek a külsőmre, minden apró részletre megszállottan ügyelek

- mindig ki akarok tűnni a tömegből

- sokszor unalomból veszekedést generálok, vagy azért, hogy teszteljem a másik ember szeretetét

- szórakozásból flörtölök, hajlamos vagyok “hülyíteni” az embereket

- ha valakit tényleg megszeretek, állandóan rettegek, hogy elhagy, és mindent megteszek, hogy a kedvében járjak

- impulzív vagyok szinte az élet minden terén, mindent ki akarok próbálni, akkor is, ha veszélyes

- nem tűröm el, hogy bárki megmondja, mit tegyek, és ha megpróbálják, azért is ellenszegülök

- megszállottan bosszúálló vagyok, ugyanakkor könnyen megbocsátok és szinte mindenkit visszaengedek az életembe akármennyire megbántott

- zavar, ha valaki, akinek fontos voltam, túllép rajtam, akkor is, ha már nem érzek iránta semmit

- mindenben, mindenhol a legjobb, legszebb, legfeltűnőbb akarok lenni

- 6 éve küzdök étkezési zavarokkal, főleg anorexiával

- addiktív személyiségem van

- fizikai es érzelmi formában is extrém módon bántalmazom saját magamat, ha épp nagyon mélyen vagyok, de van, hogy a figyelemért teszem, hogy aggódjanak értem és törődjenek velem

- elsőre mindenkivel jól kijövök, de egy idő után túl problémás leszek az embereknek

- ha felpörgök, olyan szintű eufóriát érzek, mintha drogok hatása alatt lennék

- 8-10 éves korom óta vannak öngyilkossági kísérleteim, gondolataim, és gyakran fenyegetőzöm ezzel

- néha annyira üresnek érzem magam, hogy depressziós is szívesebben lennék, és kétségbeesetten próbálom betölteni ezt az űrt kapcsolatokkal, tudatmódosítókkal, önsértéssel, bármit megteszek hogy érezzek valamit ilyenkor

- hiperfixációim vannak bizonyos témák iránt kiskorom óta

- szeretek káoszt, balhékat generálni

- érdekből alakítok ki különböző emberi kapcsolatokat


Ennyi jutott eszembe, de igazából egy egész szakdolgozatot lehetne megírni abból a káoszból, ami a fejemben uralkodik

Ti mire/mikre tippelnétek?

(21 éves egyetemista lány vagyok)



2022. dec. 6. 03:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
49%

Ha van orvosi diagnózisod, miért laikusokat kérdezel?

Nyilván összetett bajaid vannak, ami még szakembernek is kihívás...

2022. dec. 6. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
32%
Bipoláris vagy?
2022. dec. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
48%
Így leírás alapján elsőre a borderline ugrott be, nekem is hasonló tüneteim voltak ameddig nem jártam aktívanpszichológushoz, és ém borderlinos vagyok/voltam. Elég mélyen beleástammagam a témába, rengeteg szakirodalom/videók stb….DE én nem vagyok szakember, azt javaslom, ne laikusokat kérdezz, mert egyrészt nem ismerünk, nem látjuk az összképet és a valós viselkedésedet kifelé…másrészt, mert laikusok vagyunk, azért mert olvastam itt-ott dolgokat, nincs jogom bármilyen diagnózissal is illetni, és a felelősséget sem vállalom, ha emiatt bármi negatívum vagy pozitívum ér
2022. dec. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
41%
Hát ez valami nagyon durva, több pszichiátriai betegséget tartalmazó egyveleg.
2022. dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
32%
bipoláris?
2022. dec. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
32%
Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy hogy bírod az egyetemet? milyen szakon tanulsz? Szedsz gyógyszert?
2022. dec. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
A szakot nem szeretném leírni mert elég pontos leírást adtam magamról, de bölcsészkar (nem, nem fogok éhenhalni, pontosan tudom, mit fogok kezdeni a diplomámmal). Jól bírom, államin vagyok, és igen, 18 éves korom óta szedek többféle gyógyszert de teljesen egyik sem használ.
2022. dec. 6. 18:41
 8/26 anonim ***** válasza:
52%

Borderline személyiségzavar ugrott be azonnal. De, ezt ne vedd diagnózinak! Csak szakember adhat erre választ.

Kitartást! Remélem megkapod a szükséges segítséget!

2022. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
33%
kérdező, most már elárulod a diagnózisodat?
2022. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
51%
Nárcisztikus borderline pszichopata vonásokkal, mellé bipoláris zavar. Ezek gyakran társulnak.
2022. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!