Adhd kezelheto?

Figyelt kérdés
18 év után most jöttem rá hogy adhds vagyok/voltam pedig sokszor mondta anyum hogy hiperaktív vagyok gyerekként és tanárok is, óvónéni is mondta, sot orvos is mondta anyumnak. S nekem rengeteg sok problémát okozott ez az életben, többek között intenzív szociális szorongást is. Most nagyon keso orvoshoz fordulni vele? Teljesen ledöbbentem mert ugyan próbáltam rájönni hogy mi bajom van mert éreztem hogy valami nincs rendben velem de nem tudtam s most olvastam utána ennek a rendellenességnek, teljesen magamra ismertem. De most talán annyira nincs jelen nálam, elmúlt volna? Sok minden történt az agyamban az elmúlt idoben, súlyos disszociatív tünetektol kezdve depresszióig, szorongás s mintha most tisztábban tudok gondolkodni mint eddig bármikor. Lehetséges hogy elmúlt?
2022. dec. 6. 04:10
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Megelozve a sok “nem is vagy adhd-s, divatbetegseg, lusta vagy, nem beteg” stb stb valaszt… fuggetlenul attol, hogy konkretan az vagy-e vagy sem, az elso lepes, hasznos lenne diagnosztizalnod magad, ez magan helyeken gyorsabban megy, de draga (150-200K), a Semmelweisen meg talan sorra kerulsz 1-2 ev mulva.

Az egyetlen valodi segitseg a megfelelo gyogyszer. De 1-1 konkret problemat meg lehet probalni valahogy karban tartani, de mivel semmi konkretat nem irtal, igy tobbet en sem tudok.

2022. dec. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem egy ember hogy veszítheti így el magát..
2022. dec. 6. 05:34
 3/4 anonim ***** válasza:
8%
Az ADHD tünetei gyakran hullámoznak, nem mindig jelentkeznek egyforma erősen. Nem valószínű, hogy teljesen elmúlt volna. Igaz, sokszor felnőtt korra valamennyire megtanulsz ezzel együtt élni, kialakulnak olyan stratégiák, amikkel megkerülheted a problémákat. Van rá gyógyszer, ami sokaknak segít, szóval érdemes orvoshoz fordulni, ha problémát okoznak a tünetek számodra.
2022. dec. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
15%
Kérj pszichológustól segítséget. Tudtommal nem csak gyógyszer, hanem kognitív terápia is van erre, az is sokat segíthet.
2022. dec. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!