Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka annak, hogy mindent...

Mi az oka annak, hogy mindent triggerként élek meg, minden irritál és gyorsan feldühít? Hogyan kezelhetném?

Figyelt kérdés

Nem gondolom, hogy emiatt pszichológushoz kellene fordulnom, mert egyéb tünetem ezen kívül nincs, csak ha bárki megkérdez valami kényelmetlen kérdést, vagy olyat, ami valami rossz emléket, érzést idéz elő, akkor képes vagyok teljesen kikelni magamból és ököllel verni a párnát. A másik embernek nem adom a tudtára a dühömet, mindig mosolygok, és csak otthon adom ki a dühöt valamilyen formában. Főleg azért vagyok dühös, mert miután felzaklat valaki, elindul egy láncreakció, és nem tudok koncentrálni a feladataimra.

Ez nem volt mindig így, csak az utóbbi időben, mert nagy stressz alatt állok.


Aki átélt már hasonlót, az írhatna tippeket arra, hogy hogyan lehet ezt megtanulni kezelni.


2022. szept. 9. 18:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg általánosságban ideges és ingerült vagy, ezért mindenre ugrasz.
2022. szept. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pontosítok: egy nagyon kompetitív szakmában dolgozom, most még nem sikerült abba a pozícióba kerülnöm, amit kitűztem magamnak, de nem fogom feladni, hanem újra megküzdök érte. Nagyon sok ember harcol ugyanazért a státuszért, és zavar, amikor egyesek közülük megkérdezik, hogy hogyan haladok vagy simán csak "érdeklődnek" felőlem, közben elég valószínű, hogy az őszinte érdeklődés helyett csámcsogni akarnak a témán, vagy jó érzést kelt bennük, ha rajtuk kívül más is elbukik. Rendszeresen ellenőrzik is burkoltan kérdésekkel, hogy a másik épp hogyan halad. Ettől felszökik a vérnyomásom és a motivációm is elmegy, mert szembesítenek azzal, hogy versenytársak vagyunk és hogy le akarnak győzni.
2022. szept. 9. 18:52
 3/20 anonim ***** válasza:
4%
Akkor lehet, hogy simán az idegeiddel van a baj, mert mindenben támadást és rosszindulatot látsz.
2022. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem látok bele támadást, hanem tudom nagyon jól, hogy egyesek (akik szintén azért a pozícióért harcolnak) csak azért kérdezik meg, hogy hogyan haladok, mert azt akarják hallani, hogy nem sikerült. Ettől ők jobban érzik magukat, erőt kapnak, amit én nem akarok nekik megadni.
2022. szept. 9. 18:58
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Oké...
2022. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Gondolom nem voltál még hasonló helyzetben, a versenyszféra nem véletlenül versenyszféra, predátorokkal vagy körbevéve.
2022. szept. 9. 19:01
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom, állj már le. Engem nem érdekel az agymenésed. De ezek után nem csodálkozom a kérdéseden sem.
2022. szept. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Te válaszolgatsz/reagálsz folyton, én konstruktív tanácsokat várok azoktól, akik átéltek hasonlót, ill. tudják miről beszélek.
2022. szept. 9. 19:04
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Ok, akkor várj. Nem látom, hogy sorakoznának a válaszolni akarók.
2022. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
3%

Menj el agressziókezelési tréningre...


Predátorok, anyámborogass.... :-DDD


A versenyszféra nem azt jelenti, amit te hiszel. Túlgondolod az egészet, saját magadat krenkölöd. Pszichológus nem ártana...

2022. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!