Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire redflag, ha a pszicho...

Mennyire redflag, ha a pszichológusom ennyire közömbös, amikor a traumáimról mesélek?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, amikor van egy teljesen normális távolságtartás, hanem arra, ha nem/vagy alig reagál egy olyan tragikus eseményre, hogy pl. megerőszakoltak. Ugyanúgy ül, mintha azt mesélném el, hogy mit reggeliztem.
2022. dec. 7. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Ha vissza sem kérdez nagyon. Az, hogy nem háborodik fel, vagy nincsenek látható testi/lelki reakciói az normális.
2022. dec. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem egy érzelemmentes robottal akarok beszélni, hanem azzal aki empátiával validálja az érzelmeimet (ez lehet olyan apró testi reakció is, mint egy szomorú/együttérző arckifejezés, stb).
2022. dec. 7. 00:22
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Nyilván nem érzelemmentes robot, de amire te vársz az egy baráttól elvárható, őt meg arra kondícionálják, hogy maradjon pártatlan, és helyezkedjen kívülre.

Ha neked ő nem jön be keress másikat, biztos lesz olyan is, akivel jobban érzed magad, de nem biztos, hogy hatékonyabb is.

2022. dec. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Igen, a pszichológus nem fog érzelmeket tanúsítani, nem egy empatikus barát, akinek kisírhatod a problémádat. Másra fókuszál, kérdez, nem nyilvánít véleményt. Ettől még lehet jó szakember és hidd el, hogy empatikus is, csak ő nem mutatja az érzelmeit. Ettől függetlenül, ha nem érzed magad komfortosan a jelenlétében, akkor jogod van mást keresni.
2022. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Le vagyok döbbenve az eddigi válaszokon.


Szerintem sürgősen hagyd ott ezt a pszichológust. Az, ahogyan viselkedik, potenciálisan traumatizáló.

Ha teheted, keress olyat, akinek van valamilyen trauma-informált képzettsége, vagy folyamatban van (EMDR, brainspotting, somatic experiencing).

Ha megteheted, menj el több szakemberhez is "ismerkedni". Így talán könnyebben találsz olyat, akivel viszonylag biztonságban érzed magad.

Ja, és nem vagy köteles már a legelején beszámolni a mélyebb traumáidról. Ha valaki ezt elvárja Tőled, azt hagyd ott, mert ez szakmaiatlannak számít.


A korábbi válaszadók nem tudom honnan veszik azt, hogy a pszichológusnak úgy kell viselkednie, mint valami érzelemmentes robotnak. Elvileg minden terápiának/tanácsadásnak alapja az empátia, feltétel nélküli elfogadás és hitelesség. Ha valaki pókearc mögé bújva titkolja az érzelmeit, az szerintem nem hiteles.

2022. dec. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5: nagyon köszönöm a választ! kicsit megnyugtatott, hogy jó az intuícióm és nem beszélem be.
2022. dec. 10. 19:05
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Nincs mit!


Egyébként nekem is volt korábban hasonló tapasztalatom, pszichoterapeutával. Az a szakember is sokszor olyan volt, mint valami érzelemmentes robot. Volt, hogy traumatikus élményről beszéltetett, és merev arccal ült ott, mindenféle empatikus megnyílvánulás nélkül. Egy jégcsapba több empátia szorult, mint belé :)


Akihez most járok, ő ki volt akadva, amikor meséltem neki, hogy a korábbi terapeuta hogyan viselkedett.


A lényeg, hogy érdemes olyat keresni, akivel relatíve biztonságban érzed magad lelkileg.

2022. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!