Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek depresszió és...

Mit tehetek depresszió és szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Mit tehetek a hétköznapokban, hogy kevesebb tünetem legyen? pl. szorongás, mellkasi nyomás, tehetetlenség-cselekvőképtelenség (képtelen vagyok rávenni magam bármire, vagy csak nagyon nehezen) csökkent motiváció, önbizalomhiány

Járok pszichológushoz, pszichiáterhez, szedek gyógyszert, de nem érzem elégnek. Sportot ajánlották. Mi segíthetne még?



2022. dec. 6. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Kirándulás a természetben!
2022. dec. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Emelni kéne maximálisra a hangulatjavítót. Nekem ez segített. Kérjed!
2022. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

A sport mindenképp jó. Ezenkívül

szerelem, normális emberi kapcsolatok. Valami hobbit találni amit nagyon szeretsz és kikapcsol.

2022. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
A pszichológus és a pszichiáter tud erről? Mondjad nekik, mert lehet, hogy emelni kéne a gyógyszered adagját vagy másikat keresni, esetleg a terápiában változtatni valamit. Tudod, "néma gyereknek..."
2022. dec. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2 hete kértem, hogy emeljék az adagom. Igazából terápiára még várok, a mostani pszichológus nem elég képzett. December végén január elején megyek pszichodiagnosztikára, ha vki tudja mire számítsak ott, mi a lényege, kérem írja le!


Szerintem is a hobbi jó ötlet, origamira vagy valami hangszerre gondoltam. Sporttal kimozdulással még az a baj hogy képtelen vagyok rá, szerintem az később fog menni csak rendszeresen.


És igazából érdekelne, hogy ezek a bajok valaha el fognak e múlni teljesen. Fél evig kell szednem a gyógyszert, de utána mi lesz?

2022. dec. 7. 16:44
 6/6 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező, a gyógyszer csak az elején kell, hogy egyáltalán helyrebillentsen annyira, hogy más dolgokra is legyen energiád. Egy jó pszichoterapeuta a pszichiáterrel együtt tud hosszú távon segíteni, hogy megértsd, mi váltja ki a depressziót. Van biológiai eredetű is, de ebben az esetben is lehet dolgozni a személyes megküzdési stratégiádon. Amit a fentiek írtak, jó ötletek. Ha megerőltető sporthoz nincs kedved, menj el sétálni egy szép parkba, valami nem túl távoli kirándulóhelyre. A háziállatok nagyon sokat segítenek, ha van ismerősöd, akinek van kutyája, macskája és szereted ezeket az állatokat, látogasd meg, ajánld fel, hogy elviszed sétálni. A friss levegő sokat használ már alapból is. Próbálkozhatsz jógával, nagoyn sok videó van online és ingyen. Egy jó könyv, egy jó film is tud segíteni.

Nekem anno az segített, hogy azt ismételgettem, egyik lábamat a másik után. Így végeztem el lassan a házimukát, mert még ahhoz sem nagyon volt erőm. Néha csak történik valami jó és elmúlik magától, néha sajnos ez nem elég.

2022. dec. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!