Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy az elszenve...

Miért van az, hogy az elszenvedett traumák, pl. A bullying, a degradálás az egyik személy önértékelését tönkre teszi, a másik önértékelését viszont megerősíti?

Figyelt kérdés

Mi dönti el?

Veleszületett hajlam?

Vagy a kora gyerekkori, szülőktől kapott bánásmód?

Tanult kepesség?

Kérlek benneteket írjátok le ezzel kapcsolatban a gondolataitokat! Köszönöm.



2022. dec. 7. 21:37
A kérdező szavazást indított:
A traumák megerősítettek
A traumák legyengítettek
17 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem függ a genetikától is pl mentális betegséggel rendelkező egyén esetében depresszió stb. nem megerősít, hanem rombol a sok trauma. Persze senkinek nem tesz jót, de tényleg van, aki fel tud belőle állni, van, aki kevésbé, főleg ha sikertelenül megy tovább az élete, folyamatos kudarcokkal. Van, akit annyit zaklattak, szekáltak, a mai napig azt figyeli, mikor következik ez be megint, s nem tud felhőtlenül boldog lenni, vagy fél mindentől.
2022. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1# Köszönöm a válaszodat.

Te mit tapasztaltál inkább, önbizalon erősödés vagy önbizalom megrendülés? Saját tapasztalatból esetleg, vagy ismerőseid esetében?

2022. dec. 7. 22:01
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

A szülőket kizárnám. Én például olyan családban nőttem fel, ahol sosem voltam degradálva/lenézve, inkább ellenkezőleg, viszont voltam bullying áldozata.


Talán a szülőket ott tenném felelőssé, hogy elengedték a kezem kamaszkoromban. Értem ez alatt, hogy soha nem kérdezték meg, hogy vagyok, hogy érzem magam, mi történt az iskolában, etc. Tehát bensőséges viszonyom nem volt velük, inkább mindent lenyeltem és eltettem magamban ami velem történt.


Tehát kicsit ilyen "visszás" az én helyzetemben, mert sosem bántottak vagy hallottam azt hogy "te hülye vagy" vagy hogy "hogy nézel már ki" tőlük, de nem is voltak úgymond a társaim, akik jöttek utánam hogy márpedig igenis mondd mi újság veled, hogy vagy, mi történt, stb.


Én leginkább a társaságra tenném a voksomat. Hogy milyen emberekkel találkoztál és miket hallottál tőlük. Az sokkal hangsúlyosabb hogy egy traumát, bullyinget hogy kezelsz és hogyan fogsz fel.

2022. dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Első vagyok. Saját magamat mondom, sajnos :( Megrendültem, s nem tudom, valaha lesz-e jobb.
2022. dec. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3-as, köszönöm. Mit gondolsz, mi dönti el, hogy egy személyt karosít avagy erősít a bullying megtapasztalása?

1-es nagyon sajnálom! Gondoltál arra, hogy terapeuta segítségét kérjed ebben? Magam nem vagyok szakember, de nagyon bízom bennük. Remélem, sikerül jobban lenned!

2022. dec. 7. 23:00
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Már az jólesik, ha valaki meghallgat s kedves emberekkel találkozom, de nagyon nehéz bízni bárkiben is. A terapeutában azért nem bízom, mert személytelennek tartom, hogy pénzért tanácsot ad, barátokra, önzetlen jólelkű emberekre lenne szükségem a környezetemben, ez sokat segítene. Ha látnám, hogy még van emberség ebben a világban, s elfogadás.
2022. dec. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6 Figyelj. A szakember a szaktudásat adja, az pedig egy szolgaltatás, tehat illendő megfizetni.

Azert ne idegenkedj ettől a remek lehetőségtől, hogy egy, emberi pszichét jól ismerő szemelytől kapj segítséget!

Mivel ők nemcsak, hogy évekig tanulták, hanem, mivel mások is jartak, jarnak hozzá, RENGETEG tapasztalata van! Sokmindent hallott, kifejezetten emberi kapcsolatokról, esetekről, amik a paciensekkel történtek! Tehat mellényzsebből es kirant olyan hasznos tanavsokat, tippeket, amikre mi laikusok nem is gondolnánk.

Na pl en egy pszichológussal beszéktem egyszer, mert olyan bajom lett, amit képtelen voltam kezelni, de még a barataim sem tudtak erdemben segíteni, tanáccsal, mert nekik sem volt ilyenbtapasztalatuk. A szakember azonnal vágta a szitut! Megmagyarázta, es olyan tanavsot adott, ami be is vált.

Oké en tudom, hogy kell, es jólesik a baráti tamogatás, de van, hogy ez kevesnek bizonyul illetve előfordul, a probléma megoldasban nem segít.

Csak olyan ez, hogy máshogy néz ki a fürdőszoba ha burkoló csinálja, mint ha te, vagy barátod. Erre van specializalódva, akkor persze, hogy hamarabb megvan, es szebb. :)

2022. dec. 7. 23:28
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Köszönöm a biztatást, remélem sikerül találnom egy szimpatikus szakembert, aki előtt megnyílhatok, az tényleg jó lenne. Örülök, hogy Számodra bevált és jobb lett a helyzet:)
2022. dec. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, tényleg.

Hidd el, igenis van emberség, de van úgy, hogy éppen pocsfejek vesznek körül, és takarják a jó arcokat. :)

(Na pl. ilyen esetre is jó a szaki.) Sok jó tapasztalatot hallottam ismerőseimtől is terapeuta témában. Őt is úgy ajánlották, es úgy vállalta a segítségnyújtást, hogy épp akkor nem tudtam fizetni sem. Később sem fogadta el. Ugye, emberség! Persze ajánlottam őt, amikor valaki szakembert keresett. Kívanom neked a legjobbakat!

2022. dec. 7. 23:54
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
Köszönöm :) Neked is minden jót!
2022. dec. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!