Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le a klausztrof...

Hogyan küzdjem le a klausztrofóbiámat?

Figyelt kérdés

2022. dec. 7. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Menj lifttel, először olyannal, ami üvegfalú, átlátsz rajta, én így gyakoroltam a plázában. Csak egy szintet először. Aztán a zárt falúval egy szintet, ha így már megy, és így tovább, egyre többet. Én jelenleg még csak két emeletet merek menni, de eddig egyet se mertem. És egy hegy tetejére is csak gyorslifttel juthattam fel a kiránduló csoporttal, kénytelen voltam leküzdeni, hogy ha már ott vagyok, láthassam a szép tájat.Megérte, lefele már könnyebb volt.
2022. dec. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%
Ha valami gyerekkori trauma okozta, akkor esetleg EMDR terápiával is meg lehet próbálkozni.
2022. dec. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Én voltam terápián ezzel: először átbeszèltük mi is a pánik valójában (adrenalin és cortizol hormon), utána megtanították a haslégzés technikáját ami stoppolja a pánikot, aztán az izomelernyesztés technikáját, majd a végén jött a szembesítés: egy minden oldalról zárt fél négyzetméteres fészer. Először csak résnyire behajtották az ajtót. Majd becsukták. Majd rázárták. Leghosszabb időm 7 perc volt. Más klausztrofóbiások 20 percnél/félóránàl járnak. Mindig többet és többet vannak benn.

Nem mondom hogy jó érzés de ez az egyetlen módja: a szembesítés.

2022. dec. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ankap1975 ***** válasza:
100%

A klausztrofóbia egy félelem a zárt helyektől, ami sok embert érint. Ha szenvedsz klausztrofóbiától, a következő lépéseket teheted meg a félelmed kezelésére:


Ne bagatellizáld a félelmedet: A klausztrofóbia egy valós félelem, amit nem lehet csak úgy elhessegetni. Fogadd el, hogy félsz a zárt helyektől, és kezdd el kezelni a félelmet.


Próbálj meg többet megtudni a klausztrofóbiáról: A jobb megértés segíthet a félelmed kezelésében. Olvass utána a klausztrofóbiáról, hogy megérthesd, miért érzel ilyen félelmet a zárt helyektől.


Kezdd el lassan exponálni magad a félelmet okozó helyeknek: Ha például a liftben érzel félelmet, kezdd el lassan exponálni magad a liftnek. Kezdj el a liftben állni, aztán menj fel vele egy két emeletes házban, aztán egy négy emeletes házban, és így tovább. Lassan növeld a nehézséget, hogy hozzászoksz a félelmet okozó helyekhez.


Gyakorold a relaxációs technikákat: A relaxációs technikák, mint például a légzőgyakorlatok, a jóga, vagy a meditáció segíthetnek a félelmed kezelésében. Gyakorold őket, mielőtt elmész egy félelmet okozó helyre, hogy segítsenek nyugodtan maradni.


Keresd fel a szakember segítségét: Ha a félelmed nem csökken, és nem tudsz megtalálni a saját módját a félelmed kezelésére, érdemes lehet szakember segítségét kérni. Egy pszichológus vagy pszichiáter segíthet megérteni a félelmed mögöttes okait, és olyan technikákat ajánlhat, amelyek segítenek a félelmed kezelésében.

2022. dec. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!