Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi annak a betegségnek a...

Mi annak a betegségnek a neve, mikor az ember elhiszi azt, amit kitalál?

Figyelt kérdés

Mondok egy megtörtént példát: anyumnál volt a család összejövetelen még tavaly télen és bátyámmal beszéltük, hogy milyen jó nekünk, hogy van erkélyünk - bátyáméknak is tetszene. Poénkodni kezdtünk, hogy ha nem lesz áram télen, akkor mi akár az erkélyen is tarthatnánk az ételt, mert hogy magasan is vagyunk, max a madarak lopnák el. Nevettünk, ment tovább a beszélgetés. Na pár hete anyuval beszéltük, hogy nekünk jó, mert benne vagyunk a kedvezményes áramban, de sajnos ők nem. Erre mondta anyu, hogy biztos azért, mert mi télen a hűtőt is kikapcsoljuk és az erkélyen tároljuk az ételeket, mert ennyire spórolósak vagyunk. És ezt halál komolyan mondta, elhitte, elkönyvelte. Én meg csak nézek ki a fejemből, hogy ezt honnan szedte...

És rengeteg ilyen van vele, nem csak velem szemben, hanem mindenkivel. Van aminek tényleg semmi, de semmi valóságalapja nincs, és legtöbbször hiába mondjuk, nem hiszi el, azt hiszi, hogy csak nem akarjuk bevallani azt, amit ő tud. És az a legnagyobb baj, hogy bárkinek elmondja azt, amit ő igaznak hisz. Szóval teljesen kavar ezzel, baromságokat terjeszt mikor kiről. És mivel elhiszi, ezért annyi átéléssel meséli, hogy más is elhiszi.

Ennek van valami tudományos elnevezése, esetleg valami gyógyszer rá vagy hogyan mondjuk el neki?

Mert amúgy mindenen megsértődik, mindenért sír, de támad ha kell, bűntudatot kelt mindenért mindenkiben, mártírkodik stb. Szóval tipikus nárcisztikus, toxikus anya.



2022. dec. 8. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Tudtommal ez a "Münchausen" szindróma.

Ez az érdekes, nehezen felismerhető betegség a nagy mesehősről, Münchausen báróról kapta a nevét, aki olyan élethűen tudott bármiről mesét szőni, hazudni, hogy mindenkit megtévesztett maga körül.

Bár általában betegségeket szoktak szimulálni, nem olyanok, mint a hipochonderek. Anyádnál nem ez a helyzet, viszont nála is a figyelem felkeltés a cél.

2022. dec. 9. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

Ismerős.


Én üldözési mániájának neveztem el.


Mindenkinek meg akarja mondani mi a tuti.


Fiam részben, az öcsém 100%-ban lekoppintotta.


Mi mosolyszünetet tartunk évi 2-3 havonta. Mikor tele hócipőm, kitálalok, és szünetet tartunk.

2022. dec. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is toxikus anyam van, ezt csinalja folyamatosan. 20 eves dolgokat emleget fel. Ha rajon, hanyagolom egy darabig. Sokat bantott, rengeteget szenvedtem miatta. Betegsegeim lettek. Nincs ra gyogyszer. Nem tudsz ra hatni.
2022. dec. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!