Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a hallucinációkon kívül...

Ha a hallucinációkon kívül minden tünete jelen van a skizofréniának még lehetséges, hogy az lehetek? bár én nem hiszem hogy az vagyok

Figyelt kérdés

nem igazán tartom magam annak csak olyan személyiségem van, hogy mindegyik tünete passzol valamiért, de én nem szoktam hallucinálni.


viszont teljesen izoláltam magam az emberektől és nincsenek barátaim mert nekem folytonos meggyőződésem, hogy mindenki hazudozik hátbaszúr és kibukik a dolog mert folyton azon kapom magam, hogy nem foglalkoznak velem. akkor inkább nem kell senki.

a másik meg, hogy vannak fura dolgok amikre folyton azt mondják, hogy téveszmék pedig szeretem a paranormális dolgokat.

de viszont nem hiszem, hogy skizofrén lennék ha így elgondolkodok rajta.


a leg aggasztóbb az, hogy néha mintha teljesen más életben érezném magam attól függően, hogy épp itthon vagyok, egy történetben vagy munkában... nagyon fura nekem ahogy ugranak a gondolataim. Most pl nyugodt vagyok de attól függően hogy kivel beszélek van egy olyan oldalam is, amitől még én is undorodok. volt hogy valakit fenyegettem csak hogy békénhagyjon, de ugyanakkor meg szeretnék egy nyugodt személyiséget és ezzel nem fér össze a többi tehát általában letagadom vagy mi.


2022. dec. 9. 04:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
igazából piszkosul nem szeretek semmit mármint itthon feküdni szeretek. de amúgy meg nem tudom.
2022. dec. 9. 04:05
 2/11 A kérdező kommentje:
volt már olyan hogy azt hittem valaki aki itt ír választ az ilyen követő ember, aztán mostanában meg nemfoglalkoztam ilyenekkel mert mintha tök más életvitelben éltem volna de csak azért mert teljesen elzárkóztam.
2022. dec. 9. 04:06
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Mindenképpen érdemes szakemberhez fordulni. Tőle jobb tanácsot, aligazítást kapsz, mint itt a gyakori népétől.

Jobbulást!

2022. dec. 9. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
az a baj én kerestem neten szakembert de nem értem, nem találok vagy nem tudom
2022. dec. 9. 04:15
 5/11 A kérdező kommentje:
nem tudom milyet kell keresni. nekem csak diagnozis kell. de az is embere válogatja milyet adnak
2022. dec. 9. 04:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem terápia is kéne a diagnózis után, nem?

Ha nem tudod, hogy hol találj szakembert, menj be a lakóhelyed szerint illetékes pszichiátriai klinikára. Én például ott remek ellátást kaptam Budapesten, igaz, hogy más problémákkal, mint a tied.

2022. dec. 9. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az a baj néha így érzem magam mint most, de általában meg úgy érzem én inkább kiválasztott vagyok a saját életemben és nincs velem baj, inkább minden más van eltorzulva aztán hagyni szoktam inkább. mert most hiába minden, a gondolataim attól még nem fognak változni. az meg kicsit alulmaradás lenne ha valaki más megváltoztatná őket.
2022. dec. 9. 04:23
 8/11 A kérdező kommentje:
de amúgy budapest túl messze van, hogy folyton járkáljak
2022. dec. 9. 04:24
 9/11 anonim ***** válasza:

5: kérsz időpontot a pszichiátria ambulancián, és elmész a szakorvoshoz. Nem kell beutaló.

Ő pontosan meg fogja mondani, hogy mi a helyzet.


És miért kéne budapestre menned...?? Minden nagyvárosban, megyében van helyben pszichiátriai ellátás.

2022. dec. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég furcsának tűnsz... Nem minden skizofrén hallucinál, jelentős részük nem. Többféle skizofrénia van amúgy.
2023. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!