Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a hallucinációkon kívül...

Ha a hallucinációkon kívül minden tünete jelen van a skizofréniának még lehetséges, hogy az lehetek? bár én nem hiszem hogy az vagyok

Figyelt kérdés

nem igazán tartom magam annak csak olyan személyiségem van, hogy mindegyik tünete passzol valamiért, de én nem szoktam hallucinálni.


viszont teljesen izoláltam magam az emberektől és nincsenek barátaim mert nekem folytonos meggyőződésem, hogy mindenki hazudozik hátbaszúr és kibukik a dolog mert folyton azon kapom magam, hogy nem foglalkoznak velem. akkor inkább nem kell senki.

a másik meg, hogy vannak fura dolgok amikre folyton azt mondják, hogy téveszmék pedig szeretem a paranormális dolgokat.

de viszont nem hiszem, hogy skizofrén lennék ha így elgondolkodok rajta.


a leg aggasztóbb az, hogy néha mintha teljesen más életben érezném magam attól függően, hogy épp itthon vagyok, egy történetben vagy munkában... nagyon fura nekem ahogy ugranak a gondolataim. Most pl nyugodt vagyok de attól függően hogy kivel beszélek van egy olyan oldalam is, amitől még én is undorodok. volt hogy valakit fenyegettem csak hogy békénhagyjon, de ugyanakkor meg szeretnék egy nyugodt személyiséget és ezzel nem fér össze a többi tehát általában letagadom vagy mi.


2022. dec. 9. 04:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem kell halucinálni a skizofréniához. Téveszmék jelenléte már bőven elég. De emellett a negatív tünetek is fontosak.

Menj el pszichiáterhez a helyi kórházba.

Ha skizofrénia, akkor gyógyszert fogsz kapni, ami segít helyrebillenteni az agyi kémiában a problémákat. A többit azt majd magadtól meg tudod oldani, és/vagy terápia, ahol mutatnak jó technikákat!

2023. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!