Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Evészavar kezdete? Hogyan...

Evészavar kezdete? Hogyan segíthetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én már felnőtt vagyok(24L) és a sportom révén megismertem egy nagyon aranyos lányt, aki 15 éves. Ahogy egyre jobban megismerem kezdek rájönni, hogy valami baj van és félek hogy mégnagyobb lesz. Nagyon magas és nagyon vékony, ennek ellenére kalóriát számol(1300-at eszik max), plusz elkezdett edzőterembe járni, csak azt hajtogatja, hogy milyen csúnya milyen rossz alakja van stb.

Rám valamennyire felnéz mivel idősebb vagyok, leültem vele beszélgetni az egészséges táplálkozásról, hogy nem jó ez amit csinál, segítek itt vagyok ha kell, nem mondom el senkinek csak szóljon nekem ha baj van stb.. viszont úgy érzem nem nagyon hatott, megköszönte és győzködött, hogy nem lesz semmi baj.

Én viszont aggódom érte, nem tudom ha esetleg szólok az anyukájának azzal csak rosszabbat tennék-e? Vagy csak tartsam szemmel és beszéljek vele időnként? Hogyan segíthetnék neki?



2022. dec. 11. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szólj az anyjának.
2022. dec. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Puhatold ki, milyen a viszonya az anyjával, mielőtt szólnál neki, mert ezen múlik, ártasz vagy használsz vele.

Koleszban volt egy ilyen barátom, nagyon magas, vékony lány, kis melle volt, de azt is túl nagynak látta, alig evett, aztán csodálkozott, amikor az orvos közölte vele, hogy a vérképe alapján éhezik.

2022. dec. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szólj a szüleinek akkor is, ha utál majd érte.
2022. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen persze, nem lesz baj.


Akkor sem, amikor 40 kilósan az életéért küzdenek, mert az étkezési zavar annyira megborítja a reális gondolkodást.


Ne várd meg, míg odáig jut, ha utál, utál, semmi baj, de talán nem éhezteti magát a halálba.

2022. dec. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Próbáld meg ráébreszteni arra, hogy mi a baj és milyen következményei lehetnek. Ha semmi sem segít, mindenképp szólj a szüleinek. És ne gondolj arra, hogy megutál. Ha előtte beszéltél már erről a témáról vele, akkor nem hiszem hogy meg fog lepődni ha a szüleinek is el fogod mondani (de esetleg amikor vele beszélgetsz mondhatod, hogy te próbálsz segíteni, de ha nem megy, szólsz a szüleinek)

De ha esetleg valahogy segíteni akarsz neki, akkor vidd el kajálni (pl Meki, vagy amit szeret) és ott rendelj neki kaját, amit együtt megesztek, vagy filmes délután és ott egy halom nasi (vagy szendvics), mert ha veled van és program van, akkor lehet szívesebben eszik, mintha otthon erőltetné rá valaki.❤️

De ha kellenek tippek, rámírhatsz, mert van ismerősöm aki már kórházban is volt ezzel, illetve én magamon látom ugyanezt, csak nem nagyon tudok vele mit kezdeni🙃

2022. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!