Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Forduljak szakemberhez, vagy...

Forduljak szakemberhez, vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Évek óta utálom ahogy kinézek. 12-3 éves korom óta számolom a kalóriát, anélkül egy falat nem megy le a torkomon.. de már egészen kicsi koromban is a fogyókúrákba kergettem magam és mai napig egyszerűen nem érzem jól magam nem tetszik ahogy kinézek. Olyan szinten szorongok napi szinten és pánikolok minden egyes pillanatban és egyszerűen sosem jó mindegy mit kezdek magammal. Emberek felé nyitni sosem tudok, pár közeli barátom van. Sokszor törnek rám dührohamok de van, hogy egésznap ideges vagyok( “ok nélkül”) szinte frusztrál minden és legszívesebben az öngyilkosságba menekülnék mert már tényleg úgy érzem hogy ez így nem jó és nem szeretném mindennap előröl csinálni. itt vagyok lassan 19 éves de még nem éltem, sosem volt senki sosem jártam el szórakozni soha nem volt élményekbe részem és úgy érzem tehetetlen vagyok. Tudom onsajnaltatóan hangzik, és most jönne az, hogy oké akkor allj fel és tegyél érte hogy jobb legyen de az a helyzet hogy bármit teszek soha sem jó
2022. dec. 12. 07:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kicsit hosszú lett és talán nem is írtam le mindent de ami bennem volt azt most sikerült ( a helyesírási hibákért elnézést a végén már nagyon nehezen tudtam odafigyelni)
2022. dec. 12. 07:08
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy fordulj, már rég kellett volna!
2022. dec. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha magadtól nem látod, hogy gond van, nem fáj eléggé, és még kérdezed, hogy fordulj-e, akkor még nem vagy készen rá, hogy valóságos segítséget kérj.
2022. dec. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
fáj.. nagyon. de igazad van tényleg nem állok arra készen, hogy felvállaljam és beszéljek róla valakinek szemtől szemben.
2022. dec. 12. 07:29
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem? Mitől félsz? Az igazi segítő meg fog hallgatni. Azért fizetünk súlyos pénzeket. Nem egy barát, ismerős, aki felelősségvállalás nélkül dobálja a sok szarmantrát, hogy engedd el, meg ne foglalkozz vele, nagyon jól nézel ki, miért csinálod ezt magaddal, legyen önbizalmad, nem is úgy van, hülye vagy, stb. Ezektől még soha senki nem lett jobban. A valóságos segítőtől igen.
2022. dec. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

teljesen igazad van, a környezetemből tényleg csak az általad leírt sablon mondatok hangzanak el, és bizony nem jobb tőle

persze hálás vagyok nekik is ha látják rajtam, hogy rossz és tesznek egy ilyen megjegyzést hogy “jól nézel ki, te hülye “ de nem lesz jobb.

szakembertől nem értem magam se miért félek, de ugyan azt érzem mint mikor más emberektől félek és nem a segítséget látom bele úgymond és a szüleimnek is nehéz erről beszélni mert mindig le hülyéznek és nem vesznek komolyan de ha szakembert választok azt bizony illene velük közölnöm

2022. dec. 12. 09:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért illene közölni? Ezt ki tanította meg neked? Hány éves vagy?
2022. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, és általában elmondom anyáéknak ha valami van meg még sulizok és nincs saját keresetem és nekik kéne/ kell majd fizetni
2022. dec. 12. 09:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsi, látom 19 leszel. Akkor felejtsd ezt el, hogy mindenről beszámolni. Csak a segítőnek kell igazat mondani magadról. "Dolgom van anya, megyek találkozok valakivel, ekkor és ekkor jövök." Hogy benne ez miként csapódik le, kizárólag az ő dolga, ő belső munkája, neked nem kell foglalkozni vele. Bizony a szüleid nagyban ludasak, hogy ilyen lettél. Nagyon sajnálom, és értem, hogy mi a baj. De kevés vagyok hozzá. Én hiába járok, és "mondom az igét", te is kellesz hozzá.
2022. dec. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, közben írtál. Valóban, így akkor nehéz lesz. Esetleg egy-két eladni való dolgod nincs? Vannak tb alapon is pszichológusok, de nem biztos, hogy elsőre megtalálod azt, akivel meglesz az összhang.
2022. dec. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!