Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes másodvéleményt kérni...

Érdemes másodvéleményt kérni felnőtt ADHD kivizsgálásból?

Figyelt kérdés

SOTE Felnőtt Ambulanciája után mennék a Zádory rendelőbe. Jelenleg úgy néz ki, hogy az Ambulancia szerint nincs ADHD-m, de nem tudom érdemes-e másodvéleményt kérnem.

Autizmus spektrumzavarról van diagnózisom, azt is felnőttként vizsgálták nálam (tudom, hogy leggyakrabban ezt adják ADHD helyett/mellett, de iszonyatosan nehezen megy az egyetem, nem tudok teljesíteni). Nő vagyok, ez nem tudom mennyit számít.



2022. dec. 13. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is azt mondták ott h nincs adhd-m, én elfogadtam



Ennek 3 éve


Azóta belátom, hogy nincs adhd, egy lelkileg elnyomó kapcsolatban nem lehet normálisan működni.


Régen nem voltak figyelemzavaros tüneteim, csak a férjem belembeszélte h szar vagyok és el hittem

2022. dec. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölösleges...Nincs jobb itthon,mint a SOTE.
2022. dec. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Valami megoldást kellene találni a problémáidra. Nézd meg jól mi a gond a tanulással ténylegesen, hogy történik az, hogy nem megy. Ez azért is jó, mert ekkor függetlenül a diagnózistól világosabb lesz mi lehet megoldás. A diagnózis lényegében csak a gyógyszert adja.

Első lépésben, ha nem könyvtárban tanulsz alakítsd ki azt a szokást, hogy képes legyél elhagyni a lakást és bemenni a könyvtárba és ott megpróbálni tanulni. Nézd meg ez csinál e valamit.

2022. dec. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már próbáltam könyvtárban tanulni. Csak "annyit" segített, hogy nem kezdtem el járkálni x percenként (emberek szeme láttára nyilván bem fogok), de semmit nem haladtam és idegesített a csend is, de a legapróbb neszt is meghallom és csak nem figyelek oda. Gyakorlatilag alig vártam, hogy leteljen az a 2 óra amit ott terveztem tölteni tanulással (pedig nem egy örökkévalóság). Így a könyvtárral már nem próbálkozom, inkább megspórolom az utazással töltött időt.
2022. dec. 29. 13:43
 5/11 A kérdező kommentje:
ASD diagnózisom (Asperger szindróma) az van, most felnőttként kaptam, emellé még GAD és OCD is van.
2022. dec. 29. 13:45
 6/11 A kérdező kommentje:
A SOTE-nél tényleg nincs jobb? Már az se tetszett nekik, hogy nem mocorgok (a váróban senkit sem láttam fészkelődni).
2022. dec. 29. 13:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sok hasonlóság van tünetben az Adhd és Asd között, valószínűleg a közös tünetek miatt gondolod magad Adhd-nak.
2022. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És az ASD okozhatja, hogy ennyire nem tudok bármit is végrehajtani? Ha tüzes vassal is kergetnek meg sem tudok normálisan tanulni.
2022. dec. 29. 23:34
 9/11 anonim válasza:
100%
Nekem még nincs diagnózisom de jártam pszichológushoz és felvetette, hogy menjek el egy kivizsgálásra. Kicsit tartok tőle mert ha a diagnózis nálam is spektrumzavar lenne végképp nem fogadnának el a munkahelyemen/helyeken. Nem tudok két felé koncentrálni ha valaki megzavar elvesztem a fonalat és kiburul a kakisbili. Normális iskolába jártam. A tanulással nekem is problémáim voltak és vannak még a mai napig is. Teljesen megértem a problémád. Lehet nem a kérdésedre válaszoltam, de jó volt ezt kicsit kiadni a témához kapcsolódva. És mindenkitől elnézést
2022. dec. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, jöhetnek még!

Utolsó: kb. nálam is ez a helyzet. Gyakran vesztem el a fonalat (amit meg kéne tanulnom azzal nincs problémám, értem, ami le van írva, de nagy mennyiségű lexikális anyagot memorizálni nem tudok), lassabb vagyok mint mások, és önállótlanabb, szükségem volna arra, hogy mások irányítsanak. A kiborulástól én is félek, nem akarom, hogy mások lássák, hogy elsírom magam.

A kivizsgálástól viszont ne félj, senki nem fogja megtudni az eredményét.

2023. jan. 2. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!