Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet ki gyógyulni az...

Hogy lehet ki gyógyulni az eveszavarbol egyedül,ha felismertem,hogy ez így nem jó,és tenni akarok érte?

Figyelt kérdés

Voltam anorexiás,orthorexias,bulimias,jelenleg binge eatinggel azaz falasrohamokkal küzdök.

Volt hogy szinte napi szinten,mostmár hála istennek rengeteg energiával csak hetente egyszer fordul elő,és már nem olyan mértékben mint eddig,abba tudom hagyni.

De meg sem vagyok magamra büszke.

Nagyon nehéz kilépni belőle, egyszerűen az a legnagyobb bajom,hogy sosem szerettem magam ,a testem.

Voltam sovány,izmos,átlag testsúlyú,túlsúlyos sosem,de sose szerettem magam.

Mindig gyuloltem a tukorkepem pedig rendszeresen edzek is.

Ha többet eszek mindig bűntudat van,kövérnek érzem magam és nem merek a tükörbe nézni.

Nem normális,tudom.

Régen egyáltalán nem foglalkoztatott ez.

Mennyit,és mit eszek.

De ennek már 7 éve.

Fel ismertem a problémát és biztos vagyok benne valtoztatninkell rajta mert ez így nem élet.

Nem tudok így élni,hogy mindig haragszok magamra nem értékelem magam akármit érek el,és csinálok.

Egyedül jöttem ki az anorexiabol is.

Ebből is ki kell tudjak jönni.

Nem tiltok meg magamnak ételeket,mert tudom hogy az újabb falasrohamhoz vezet,de megrogzotten félek a hizastol.

Nem tudom hogy tudnek ezzel szembe nézni,esetleg a gyökerét megtalálni ezeknek a dolgoknak.

Hogyan kéne kezdenem,hogy tudok újra a régi lenni?


2022. dec. 13. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Ne szégyellj professzionális segítséget kérni!
2022. dec. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%
Egyedül sehogy.
2022. dec. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Hidd el h szaksegitseggel jobban jarsz, foleg mert a binge eating mogotti problemaval kell vmit kezdeni.

Nekem szorongas miatt volt allando ehetnekem, meg ehsegerzetem. Tok mind1 lett volna ha azt oldom meg, meg meg se tudtam volna, meg rovidebb ido alatt, kevesebb energiabol oldodott meg vegul, meg annal tobb problemam is.

2022. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!