Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Hónapok óta öngyilko...

Segítség! Hónapok óta öngyilkos akarok lenni!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Évek óta depressziós vagyok, 7 hónapja pedig pánikbeteg is lettem. Főleg a gimnázium miatt, nem megy nagyon buta vagyok, a bukás ellen küzdök, ami miatt évek óta teljesen kivagyok, ezáltal többször megfordult a fejemben az öngyilkosság. Évek óta azt érezteti velem mindenki, a tanárok, a család, és mindenki, hogy semmit nem tudok, a legbutább vagyok, hogy semmirekellő vagyok és hogy semmi nem lesz belőlem, egy utolsó …. vagyok. Mindenki utál. Emellett kiskorom óta traumatizált vagyok, sok trauma ért, amiért folyamatos pánikrohamaim vannak, akkor sokszor úgy érzem, hogy meg fogok halni, de sajnos sosem következik be, csak kínoz az élet.

Mit tegyek szerintetek? Hogyan tudnám rászánni magamat, hogy végre öngyilkos legyek és ne szenvedjek tovább?


18/F



2022. dec. 7. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
16 éve legalább, hogy ezek járnak a fejemben, ne tedd meg, bírj ki mindig csak még 1 napot. Es keress fel szakembert. Sürgősen.
2022. dec. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

Kapcsolj egyből


ha te, vagy a baráti körödben valaki bajban van!

ha magányosnak érzed magad, úgy érzed, mindenki elhagyott!

ha személyesen, online vagy telefonon bántanak, zaklatnak!

ha nem látod a kiutat a függőségek rabságából!

ha már túl sok a para, és úgy érzed, nincs tovább!

Hívd ezt a számot, mert kézenfekvő a segítség:


116-123

A nap 24 órájában, bármely szolgáltatótól ingyenesen hívható!

2022. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

Ezért akarsz öngyilkos lenni???

Ember!!! 8 osztállyal keresnek a legtöbbet az emberek, diplomával éhen lehet dögleni!

Éld az életed, keress egy fasza melót és pörgess mindennap 10/10-es csajokat a pélódon! Yeahh!

2022. dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Nézd, előbb-utóbb úgyis meghal mindenki. Addig meg próbálj meg olyan dolgokra fókuszálni, amik örömet okoznak. Nem kell ezt az egészet olyan véresen komolyan venni, úgyis ugyanoda lyukad ki mindenki. Lehet, hogy most szar, de hidd el, jobb lesz. Minden elmúlik, a jó is, a rossz is. Biztos vagyok benne, hogy vmi szakmát ki fogsz tudni tanulni, ha más nem, elmész segédmunkásnak. De lehetsz pék, cukrász, vmi szerelő, hegesztő, stb, stb. Keress vmi szimpatikusat és jelentkezz át más iskolába. Vagy valahogy végezd el a mostanit, aztán kezdj el dolgozni, hogy legyen pémzed kitanulni valami szakmát. Próbálj keresni olyasmit, amit ha nem is imádsz, de legalább nem utálod, és máris elégedettebb leszel. Idővel fogsz kapni elismeréseket is, a család is majd láthatja, hogy viszed valamire, aztán majd alakul egy párkapcsolat is, ha kicsit viaszajön az életkedved. Ne add fel, előtted az élet, bármikor megváltozhat, bármikor történhet vmi jó. Ha eldobod magadtól sosem derül ki, így viszont ott a remény.
2022. dec. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
Mielőtt megtennéd, menj el terápiába. Attól rosszabb nem lesz, és hátha segít. Azzal a véleményeddel ne törődj, hogy te ezt nem érdemled meg! Én is járok, segít, még élek. De vannak könyvek is: Korb: Felfelé a lejtőn, Kiút a depresszióból, stb.
2022. dec. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező, ha nincs senki körülötted, aki segíteni tudna, akkor a Kék Vonal segélyvonalat ajánlom:

[link]

telefonon és cseten is elérhetőek, felkészült önkéntesek dolgoznak náluk, akik el tudnak irányítani szakemberhez, vagy tudnak tanácsot adni.

Sok sikert és semmiképp ne add fel!

2022. dec. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!