Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni átlagon aluli...

Mit lehet tenni átlagon aluli intellektus esetén?

Figyelt kérdés

Nem rég elementem egy pszichiátriai kivizsgálásra és ott tudtam meg ezt a dolgot. Számomra óriási kihívás megtartani egy munkahelyet, a legtöbb helyen ugyanis átlagos kognitív képességgel rendelkező emberek dolgoznak, akik intoleránsak a hozzám hasonló személyekkel szemben.

Nagyon lassan tudok bizonyos dolgokat megtanulni, ezzel pedig frusztrációt okozok a munkatársaimnak, ami pedig nálam depresszióhoz és szorongáshoz vezet. Sokszor pánikroham jellegű tünetek lépnek fel, amikor látom, hogy az adott személy, aki egy munkafolyamatra beszeretne tanítani ideges az értetlenségem végett. Ilyenkor a szívem sokkal gyorsabban ver, izzad a kezem és nagyon nagy félelem lesz úrrá rajtam.

A pszichológus, aki kivizsgált nem sok jó tanáccsal látott el. Azt mondta, hogy a jelenlegi intelligencia szintemmel is simán lehet boldogulni, a munkában és a társadalomban is.



2022. dec. 16. 14:29
1 2
 1/18 anonim válasza:
95%
Olyan munkakört kellene keresned,ami egyszerűbb. Most mit csinálsz? Pl szobafestő szakmához nem kell nagy IQ, mégis jól keresnek.
2022. dec. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg érdemes olyan területet választanod, ahol nem kell más emberekkel összedolgozni és nagyjából kötött a feladatkör. Akkor nincs a betanítás, a csoportmunka és a változásokhoz való alkalmazkodás miatti stressz.
2022. dec. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon jó helyesírásod van, és választékos szókincsed is, a kognitív, és az intellektus például nem olyan szavak, amiket a gyenge elméjűek használnak. A fogalmazásod is összeszedett. Szerintem inkább önbizalom, mintsem intelligencia problémád lenne.
2022. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig attól még simán lehet, hogy tényleg nem érti a csapatmunkát. Meg rossz kognitív képességek. Szerintem is inkább munkát kéne váltanod.
2022. dec. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Most mit csinálsz"


Jelenleg egy gyárban dolgozom.


"Nagyon jó helyesírásod van, és választékos szókincsed is, a kognitív, és az intellektus például nem olyan szavak, amiket a gyenge elméjűek használnak. A fogalmazásod is összeszedett."


Szerintem ez azért van, mert kb. B1-es szinten beszélek angolul, a helyesírásban pedig segít a telóm. Egyébként azért nem vagyok biztos, hogy milyen szinten tartok angolból, mert csak hobbiból tanulgattam a nyelvet.


Ha nem monoton módon fogalmazok, akkor az olvasó érdekesebbnek találja az általam leírt szöveget és nem siklik át a felett, amit ki szeretnék fejezni. Ha ezenfelül megspékelem az irományomat idegen szavakkal is, az szerintem még jobb.

2022. dec. 16. 18:59
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyárban dolgozol, akkor nem feltétlenül a te felfogókészségeddel van a baj. Járt rokonom gyárakba és különféle alkalmi munkákra egy időben, jórészt nem a legkiegyensúlyozottabb, legtanultabb vagy éppenséggel legjóindulatúbb emberek gyülekezőhelye. Az ilyeneket az is frusztrálttá teszi, ha rajtad nem fehér gumikesztyű van, hanem kék. Rokonomat pl. azért szekálták ki, mert nem akart az automatából kávét venni.
2022. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
6 jól mondja. Ráadásul betanítani egy kolléga szokott, aki pedig sok minden lehet, de nem tanár, az biztos. Neki a kisujjában van, mert mondjuk tíz éve ugyanazt csinálja. Te pedig minden mozdulatot most látsz először. Mi lenne, ha inkább arra tekernéd a gondolataidat szorongás helyett, hogy ideges, na és, az az ő baja, miért vállal el olyant amihez nem ért. :) Így talán kicsit oldod a saját feszültségedet, mert ugye mikor "pánikolunk", sok mindent tudunk, de megtanulni, megjegyezni dolgokat a legkevésbé sem.
2022. dec. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Az átlagos IQ tesztek 90 alattira mérnek

Biomérnök vagyok.

Szerintem ezzel mindent elmodtam.

Nem veled van a baj szerintem hanem a betanitasod gyatra

2022. dec. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es velem az a gond, hogy úgy érzem a világ körülöttem forog. Olyan mintha mindenki látná a hibáimat és mintha mindenki rajtam nevetne. Ha valakin egyszer is látom, hogy türelmetlenkedik velem, mert valamit nem értek, akkor végem van, elkezdek félni ettől a személytől, ami végül még több ügyetlenséget eredményez. Már többször is megnyíltam ezzel kapcsolatban szakemberek előtt, viszont nem mondtak semmi számomra használhatót.
2022. dec. 18. 20:13
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as válaszoló!

Arról én is hallottam, hogy az IQ tesztek hatásosságával kapcsolatban sok kritika jelent meg.

2022. dec. 18. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!