Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autizmus öröklődik?

Autizmus öröklődik?

Figyelt kérdés
Ha én enyhén az vagyok, vagyis magasan funkcionáló autista vagyok, amit a doki szerint apától örököltem, akkor van esély, hogy ilyen esőember kategória lesz a gyerekem? Jobb, ha inkább nem szaporodok, és kiélvezem az életet? Bár akkor might as well véget is vethetnék neki, mert akkor nincs értelme.
2022. dec. 16. 15:41
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A kérdésre nyilván igen a válasz, de minden esetben? Meg azt sem akarom, hogy akkor mondjuk a feleségem ha lesz, és mondjuk ő normális, akkor a rossz géneket kelljen továbbörökítenie, mert akkor vele is kibszok.
2022. dec. 16. 15:44
 2/20 anonim ***** válasza:
46%

A feleséged nem örökít tovább rossz géneket, az te lennél.

Amúgy igen, az autizmusról bizonyított a családi halmozódás, viszont még mindig nem tudják, hogy mi is okozza konkrétan. Vagyis képtelenség megmondani, hogy ha gyereked születik, akkor az érintett lesz-e a dologban, és ha igen, akkor a spektrum melyik részén helyezkedik majd el.

2022. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Király. Akkor nem lehet gyerekem. Egyetlen célom volt. Nem igazán tudom, hogy mit kezdjek most magammal.
2022. dec. 16. 16:21
 4/20 anonim ***** válasza:
57%

Nekünk a kisfiunk magasan funkcionáló autista, pedig sem én, sem a férjem nem az. Szeretnénk kistesót, azt mondták, hogy kb 50%, hogy ő is auti lesz...

Semmi sem biztos.

Szóval emiatt nem vetném el a gyermekvállalást, hisz bárkinek lehet auti gyereke és korántsem biztos, hogy a tiéd az lesz.

2022. dec. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%
Mert ne lehetne egy autistanak gyereke? Inkabb az ilyen embereknek mint te nem kene szaporodni.
2022. dec. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5, mert az én életem is egy szenvedés volt emiatt, miért akarnám, hogy az utódomnak is az legyen? Ha pedig esőember kategória, annak az életnek végképp nincsen értelme, és az a szülők és a gyerek életét is megkeserítené.
2022. dec. 16. 21:02
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Mert, neked miben volt szenvedes az eleted? Ongyilkos akarsz lenni vagy mi? Autistak is emberek.
2022. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%
Az autizmus sokgénes. Egy olyan párt keressél, aki nem autista, és a családjában nem volt autista. Akkor nem valószínű, hogy a gyereked esőember lesz.
2022. dec. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%
Hozzáteszem még, hogy magas intelligenciájú párt keress, akkor kevésbé valószínű az értelmi fogyatékosság.
2022. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%
Azért ebbe a gyerek témába ne csavard ennyire bele magad. Mi az, hogy ez az egy célod volt az életben? Minden mást kipróbáltál már? Nem szabad úgy nézni az életet, hogy egy célod van. Vagy vedd azt, hogy olyan nővel jössz ki a világon legjobban, aki pont nem is akar gyereket. Vagy neki nem lehet. Azért gondolkodj másfajta célokban is, mert az élet minden területén előfordulhat, hogy valami egész másként alakul mint ahogy szeretnéd.
2022. dec. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!