Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha már egy egész könyv van...

Ha már egy egész könyv van arról, hogy a sors öröklődik, akkor érdemes egyáltalán tenni ellene?

Figyelt kérdés

Nem merem elkezdeni olvasni.

Az en családom a tökéletes példa rá. Mindenki egy mentális beteg, vagy traumatizalt szerencsétlen. Az apám a legszerencsétlenebb, betegebb barom, akit valaha láttam. Nekem 4 féle mentális bajom van és elképesztő szerencsétlen dolgok történnek velem az életben. Nem nagyon bírom már tovább ép ésszel. Már félek felkelni reggel. Érdemes elolvasni egy ilyen könyvet, vagy csak jobban lehúz? Bár ennél jobban már nem tud.


2020. szept. 18. 07:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes elolvasni, mert megoldásokat is javasol.
2020. szept. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az én egészen közvetlen családomban volt skizofrénia, paranoia, borderline és narcisztikus személyiségzavar, totál taccsara vágták a gyerek- és kamaszkoromat, és a fiatal felnőttkorom nagy részét, de eszembe sem jut, hogy akkor leállok az élettel, nem csinálok semmit.
2020. szept. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mi a címe ennek a könyvnek?
2020. szept. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
2020. szept. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Köszi négyes.😊
2020. szept. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
2es, és nem érzed úgy, hogy ilyen családi háttérrel nem érdemes tovább folytatni, mert az élet is azt mondja, hogy inkább fejezd be? Ilyen gyerekkor után kétlem, hogy mentálisan teljesen ép legyél. En mára már tudom, hogy ez a sorsunk. Ennyi szerencsétlen esemény nem! történhet véletlenül.
2020. szept. 18. 08:19
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen félreértelmezed a témát, az, hogy a sors tovább öröklődik az nem egyenlő a determináltsággal, pont arra hívja fel a figyelmet, hogy ki kell törni ebből a körből és ehhez ad megküzdési stratégiákat.


Az nem fog rajtad segíteni, hogy napi szinten felteszel egy kérdést ezen az oldalon és mindenhova leírod, hogy elátkozott a családod. Olvasd el a könyvet, de ne csak olvasd, ha nem hasznosítsd is a benne olvasottakat és fordulj normális szakemberhez, mert egyedül nem fog menni.

2020. szept. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ne fogj rám olyanokat, hogy napi szinten kérdéseket teszek fel, eddig konkrétan egy kérdésem volt a depressziorol/szemelyisegzavarrol... egy anonim fórumon nem értem, hogy lehetne ilyet kijelenteni, hogy napi szinten teszem fel ugyanazt a kérdést. En nem is láttam ehhez hasonlót egyébként.

Valóban nem olvastam még, felek tőle, ezért jottem ide véleményért.

2020. szept. 18. 08:44
 9/17 anonim ***** válasza:
Te vagy az, aki folyton a 4 típusú mentális betegséggel, meg az elátkozott családjával jön, felismerhető a minta. De ha neked könnyebb úgy megküzdeni, hogy ezt tagadod, nekem úgy is jó.
2020. szept. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hát, egy ezzel kapcsolatos kérdést tettem fel a közelmúltban, többet nem. Minden nap meg pláne nem.

Ide valószínűleg mentális betegek járnak, biztos az összes ehhez hasonló kérdést én írom ki. Nem is tudnék itt lenni minden nap, mert csak lehúz. Te ezek szerint viszont már túl sokat vagy itt. Egyébként meg ha valaki ki akar írni egy nap 5 kérdést, akkor írjon.

2020. szept. 18. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!