Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erősen gondolkozom az öngyilko...

Erősen gondolkozom az öngyilkosságon. Van-e értelme segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Rémálmaim vannak hosszú ideje, és annyira feleslegesnek érzem magamat hogy még a phszihiáterrel való beszélgetést is feladtam....

néha csak azon gondolkozom hogy beugrok a vonat alá vagy felkötöm magam egy fára. Nincs már cél mely értelmét adna az elb@$zott életemnek hogy már az sem érdekel hogy élek-e vagy halok

Mondják "előtted az élet" számomra pedig b@szott 30-40 év melyet le kell élni. Van bármi értelme bárminek is???

21/F



2022. dec. 18. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
De mi az igazi ok? Rengeteg ember érzi magát feleslegesnek, sokszor én is, de engem ez inkább megnyugtat (mert nem zavar senki) de ez nem indok az öngyilkosságra.
2022. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
25%
Engem az a fájdalom tart vissza, amit a családomnak okoznék. Pedig én is érzem, hogy nem akarom tovább az eletet, de ha megtenném, azzal traumatizálnám őket.
2022. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Mindenképpen kérj segítséget!
2022. dec. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Van értelme segítséget kérni!

Saját tapasztalatból beszélek, nyáron majdnem megtettem én is, de az utolsó pillanatban rájöttem hogy MINDIG lehet jobb. Az az állapot amiben most vagy, bármilyen hihetetlen is, de ideiglenes. Biztosan lesz jobb, én például elhatároztam hogy dolgozok valamennyit, utána pedig elutazok az összes olyan helyre a világon ahova mindig is szerettem volna, hiszen mikor máskor tegyem meg, ha nem most.

2022. dec. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
En 27 evesen erzem ezt
2022. dec. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%
Most akkor élsz még, vagy hova tűntél?
2022. dec. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 020310192051759397 ***** válasza:
7%

Most miért próbáljuk felhozni a kedvét. Ő már válság eldöntötte a dolgot.


Őszintén nincs semmi értelme se a pszichológushoz, se pszichiáterhez menni. Magadba kell elrendezni a dolgokat. Más nem tud segíteni.

2022. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 020310192051759397 ***** válasza:
8%
*válság= valszeg
2022. dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17%

Hogyha úgy gondolod minden rossz és ennek nem lehet rosszabb, az egyben azt is jelenti, hogy minden csak jobb lehet a jövőben.


Öngyilkosság semmire se megoldás, csak elfutsz a problémák elől, így soha nem is oldódnak meg. Mi több, biztos vannak szüleid és barátaid akiknek számítasz, szülőknek az életében a lehető legrosszabb esemény, amikor a gyereküket kell gyászolni.


Ennek tudatában inkább azt javaslom, határozd meg egyedül avagy segítséggel milyen problémáid vannak az életben, írd le, kérj segítséget a megoldásában. Akár ide is kifejtheted és segítünk!

2022. dec. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%

Tudnak segíteni, csak meg kell találni a megfelelő szakembert.

Lehet, csak az 5-ik jön be.


Pszichológus egyébként sok esetben többet tud segíteni egy pszichiáternél.

2022. dec. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!