Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Érdemes sanyargatnom magam a...

Érdemes sanyargatnom magam a táplálkozással ha nem vagyok elhízva ugyanis úgy is a gének döntenek?

Figyelt kérdés
Bizony a húst imádom meg a jó zsíros ételeket az édességet annyira mondjuk. A magyar kajákat szeretem nagyon ami tudni illik, hogy ezek nem egészségesek, viszont én úgy vettem észre hogy a gének számítanak igazán, mert például nagymamám hasonló módon nagyon egészségtelenül táplálkozott és most 94 éves, illetve apukám testvére mindig annyira vigyázott hogy mit eszik nagyon egészségesen táplálkozott Olaszországban élt és a mediterrán diéta folytatta, ami állítólag a legjobb mert rengeteg halat zöldséget gyümölcsöt evett és mégis szegény 55 évesen infarktusban meghalt de nem egy ilyen esetről tudok sajnos...
2019. febr. 23. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:

1. nem a gének döntenek. Valamilyen formában természetesen egyéni az anyagcserénk és a zsírégetésünk, de ezt az étkezésünkkel és életmódunkkal befolyásoljuk, és ahogy öregszünk is változik.


2. felőlem eheted a zsíros, fehérjékkel teli ételeket és nyugtathatod magad azzal, hogy tudsz 2 példát, akinél ez ez bevált, meg egyet, akinél az ellenkezője nem vált be, csak éppen a világ orvosai meg tudósai vannak pont ellentétes véleményen. Emellett nem tudhatod, hogy az Olaszországban élt illető emellett mennyi alkoholt ivott, cigizett-e, voltak-egyéb káros szokásai, hajlamai, gyógyszereket szedett-e, volt-e örökölt genetikus betegsége, stb.

Én is mondhatnám azt, hogy a nagyapám aki 50 évig alkoholista volt 80+ évet megélt DE MILYEN MINŐSÉGBEN? Állandóan beteg volt, és mindig 20 évvel idősebbnek nézett ki a koránál. Van akinek szerencséje van. De az a követendő példa?

Nekem is van ismerősöm, aki azt állította, illetve meg volt róla győződve!! hogy ő egészségesen étkezik, mégis rákban halt meg. Ja, tudod miből állt az egészséges étkezés? Csirke bőröstül, minél zsírosabb sajtok, vaj, fehér kenyér... naná, hogy nem egészséges.

3. Mikor tudományos tény, hogy a többletfehérje elöregíti a sejteket és korai halált okoz, a zsír pedig szív-és érrendszeri gondokhoz vezet, én biztos nem választanám a fehérjében és zsírban gazdag étrendet, de a te dolgod. Szerintem mindenben a MÉRTÉK a legfontosabb, semmit nem szabad túlzásba vinni.

2019. febr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1. Mondj már ilyen tudóst, épp az hogy kezd az egész megdőlni.... Pl csirke bőre tekintetében is...


[link]


[link]

2019. febr. 23. 15:38
 3/10 anonim ***** válasza:

........................... hát aki az origós cikkekkel jön azt nehéz lesz meggyőzni :(


Ezek nem cikkek, nem tanulmányok, hanem kókány firkálások.


Egy tanulmány az így néz ki:

[link]


U.i. a csirke bőre tele, ezért a telített zsírokról szóló tanulmányt linkeltem be.

Emellett még omega 6-ból tartalmaz sokat, melynek a mértékét eleve csökkenteni kellene mert 1) az átlagember az állati termékek miatt túl sokat visz be belőle 2) gyulladáskeltő hatású 3) felesleges bevitele felborítja az ember szervezete számára fontos omega 3:6 arányt.


Csak egy kérdés: minek tetted fel ezt a kérdésedet, ha nem vagy hajlandó más véleményét meghallgatni vagy elfogadni?


A tudományos konszenzussal 100%-ban szembemész, de biztos vagy benne, hogy neked van igazad. Kb. olyan ez mint a széllel szembe pisálni. Nekem mindegy, bajod csak neked lesz tőle.

2019. febr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3. Ok akkor pubmed.....

Itt van az ellen vélemény, ami szintén tudomanyos


[link]

2019. febr. 23. 16:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Öhm, ugye tudsz olvasni?

Az általad linkelt tanulmány csupán annyit állított, hogy míg a telített zsírok IS felelősek érte, talán súlyosabb az egyszerű szénhidrátok, azok közül a finomított cukrok szerepe az egészben.


Tehát nem azt állítja, hogy jó a telített zsír, éppen ellenkezőleg. A telített zsír rossz, de az adott tanulmány szerint az egyszerű cukor még rosszabb.

2019. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5. Olvasd végig szerintem....


Ma már elmondható: a telített zsírsavak fogyasztása egyenesen mérhető haszonnal – javuló lipidprofillal és csökkenő kardiovaszkuláris kockázattal – jár.

2019. febr. 23. 16:51
 7/10 A kérdező kommentje:

Megtaláltam ennek a cikknek a magyar összefoglalóját


[link]

2019. febr. 23. 16:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Az 1. válasz 1. pontjával egyetértek. Az egy dolog, hogy milyen génekkel születtél, milyen betegségekre vagy hajlamos, az viszont legalább ennyire fontos, hogyan táplálkozol és milyen az életmódod.

Felesleges ezt a kérdést feltenned, ha úgy gondolod, tudod rá a választ.

Nehéz a saját környezetünkből vett példák alapján helytálló következtetéseket levonnunk, mivel az egészség és a táplálkozás elég összetett dolog, és az emberek nem egyformák. Minden étkezési stílusra akadnak emberek, akiknek nem válik be, még a vegánra is.

Szerintem a puding próbája az evés. Én is szeretem a húst, a tojást, zsír is van az étrendemben nem kevés, de szerencsére szeretem a zöldségeket és a gyümölcsöket is, ezek is fontos részét képezik a táplálkozásomnak. Pár éve nagyon odafigyelek arra, mit eszek, a minőségre és a mennyiségre, változatosságra is. Eddig csak pozitív változást vettem észre, kb. évente megyek vérvételre is. Te is tedd ezt, két vérvétel között úgy eszel, ahogy szerinted neked jó, és megnézed, van-e változás az értékek között, és a közérzetedben, egészségi állapotodban. Ebből nagyjából fogod látni, jó úton jársz-e. Ha nem, akkor tudsz változtatni.

2019. febr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ma már elmondható: a telített zsírsavak fogyasztása egyenesen mérhető haszonnal – javuló lipidprofillal és csökkenő kardiovaszkuláris kockázattal – jár."


Érdekes fordítás, ilyet ugyanis az eredeti kutatás sehol nem állít :D


Állítja viszont, hogy ha nem is teljes egészében, de bizonyos mértékben a telített zsírok is felelősek a szív-és érrendszeri problémákért, de ennél fontosabb faktorként ítéli meg az LDL koleszterin szintjét.


"However, TC is only modestly associated with CHD, and more important than the total level of cholesterol in the blood may be the number and size of low-density lipoprotein (LDL) particles that contain it. "


Azt is állítja hogyha a telített zsírokat finomított cukorra cseréljük, akkor lesz ROSSZABB az eredmény. Ez nem azt jelenti, hogy a telített zsírok fogyasztása JÓ, hanem azt, hogy van lejjebb...


"hen saturated fats are replaced with refined carbohydrates, and specifically with added sugars (like sucrose or high fructose corn syrup), the end result is not favorable for heart health."


Illetve mint írtam, a tanulmány azt állítja, hogy az egyszerű cukrok ártalmasabbak a telített zsíroknál. Egy büdös szóval sem állítja, hogy a telített zsír jó, sőt, a kontextusból egyértelmű, hogy mindkettő rossz, de a cukor rosszabb. Kb. olyan, mintha a piát meg a kemény drogot hasonlítanák össze, érted?


"This paper reviews the evidence linking saturated fats and sugars to CHD, and concludes that the latter is more of a problem than the former. "


Ez a tanulmány elsősorban a finomított cukrok, szirupok, ellen int, ami főleg az italokban található meg nagy mennyiségben. Nem arról beszél, hogy a telített zsír jót tenne a szervezetnek. Úgyhogy ezzel nagyon mellélőttél.

2019. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező ha neked az hogy ismersz 1 rossz példát többet számít mint pl a WHO véleménye akkor nem nagyon tudok nemed mit mondani. Ennyi erővel a tündérmesékben is hihetünk...
2019. febr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!