Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek is objektíven...

Szerintetek is objektíven nézve az anime jelenség az káros?

Figyelt kérdés

Lehet hogy provokatív ez a kérdés de megkísérlem így feltenni.

Egyetértetek abban, hogy az animék alapvetően károsan hatnak a pszichére? Főleg egy tinédzser számára,aki még csak most fejlődik lelkileg és mentálisan.

Amennyi szexuális utalás meg agresszió van ezekben a "mesékben"

az már nekem sok néha.Mondom ezt 24 évesen.

Szerintem abszolút nem egészséges és úgy ahogyan van az egész ilyen jelenség cancer.



2022. dec. 20. 12:01
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
44 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Igen, de szerintem nem amiatt, mert agresszio meg szexualitas van benne. Az mindenhol jelen van mar.

Nyilvan egy bizonyos kor alatt jo lenne, ha ezzel semmilyen szinten nem talalkozna egy gyerek, de ha nem is nez filmeket, megy az utcan 2 metert es fehernemus csajok/ pasik jonnek vele szembe plakatokon es stb.


Szerintem az anime azert nem egeszseges, mert kislanyokat szexualizal. A karakterek is csocsos gyerekeknek neznek ki, raadasul tobb ilyen filmrol is kiderul, hogy a noi szereplo kora mondjuk 12, de kint van a segge meg a melle.

Szerintem ez az, ami borzasztoan karos es az is lehet, hogy akar arra is biztatja a nezoket, hogy a valosagban is mas szemmel nezzenek ra a kislanyokra.


De most majd az anime rajongok biztosan le fognak szolni, meg pontozni, de en vallalom a velemenyem :D

Akar meg is lehetne cafolni, az is jo lenne.

2022. dec. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Az anime jelenség nem káros. Az a káros, ha a gyerek nem a korának megfelelő animét néz. De ez az mexikói, meg európai filmekre is igaz. A rajzolt, meseszerű megjelenítés összezavarhatja a szülőt, de az ő felelőssége, hogy ellenőrizze milyen tartalmat néz a gyereke. Akár YouTube, akár film, akár anime. Nem kell tőle eltiltani, de még kell neki szabni, hogy melyiket nézhető és melyiket nem.
2022. dec. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

És ha valaki nem tudja mi a "jó" anime és mi a rossz?

Amúgy én soha nem értettem hogy pl egy akamega killben vagy overlordban miért jó azt nézni,hogy felsőbb szintű lények vagy istenek(nem tudom) kaszabolnak embereket úgy hogy se elfutni nem tudnak mert gyorsabbak se harcolni nem tudnak mert erősebbek.Csak gyilkolás.Hogy élvezi ezt valaki?

Megyek gyilkolni teknős békákat és felveszem videóra akkor. Talán a vizualitás ami megfogja,vagy nem tudom.A színek a textúrákban talán?

Másik meg;meghal pár száz ember de annak a halála nem renditi meg a nézőt de ha meghal egy fontosabb karakter,akkor meg halálosan megrendül.Szoval igen.Nekem ez furcsa kicsit:D

2022. dec. 20. 12:39
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Amit most leírtál, az kb. a Godzillára is igaz :D Az animékben is vannak kategóriák, mint nálunk: akció, romantikus, horror stb. Egy internetes keresés, és máris behatárolható az érdeklődési körünknek megfelelő anime. Nekünk is vannak végtelenül értelmetlen, erőszakos filmjeink, és értéket közvetítő mesterműveink is. Ugyan így az animék között is.
2022. dec. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Mondj már egyet akkor légyszi xd

Ami értéket közvetít

2022. dec. 20. 12:55
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Az összes Ghibili mesefilm.
2022. dec. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Ha úgy vesszük a filmek is ugyan olyanok, mint az animék. Ha valaki nem a korának megfelelőt nézi, akkoe az káros lehet az emberek, főleg a fiatalok viselkedésére. Nem az animék hibája, ha agresszívebbek az emberek, ezt bármire rá lehet fogni.
2022. dec. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

"Csak gyilkolás. Hogy élvezi ezt valaki?

Megyek gyilkolni teknős békákat és felveszem videóra akkor."

Ugyanezt mondták régen a videójátékokra, hogy erőszakossá teszi az embereket és emiatt be kéne tiltani a videójátékokat. A valóság az, hogy nem.

2022. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Jól van na.

Akkor ha jól értem nincs ezzel az egésszel semmi probléma?

Mindez jó így ahogy van?

kvázi ezell is csak kiszolgálják azt, amit az emberek többsége akar látni és lényegében ennyi az egész.

2022. dec. 20. 15:34
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Akció és romantikus filmekben, sorozatokban, animékben mindig lesznek jelenetek és utalások agresszióra, szexualitásra. Ezért vannak kategóriák és korhatár-besorolások, hogy akit xy dolog nem érdekel vagy nem neki való, az tudjon keresgélni számára megfelelőt. Nem minden anime szól nagymellű kislányos formájú csajokról, az is egy külön kategória. Vannak animék, amik gyerekeknek valók és vannak amik értékeket képviselnek, de olyanok is amik pusztán szórakoztatóak. Ugyanúgy mint a filmeknél. Ott van például az Életrevalók vagy A szív bajnokai. Nagyon szép filmek, de nem mindenki szereti az ilyesmit. Lehet a 16 éves Petike inkább Marvel filmet vagy egy Mission Impossiblet nézne inkább. Animéknél ugyanez. Ott a Chihiro, A vándorló palota, A Silent Voice stb.

Pont annyira károsak ezek, mint a mai filmek. Meg kell válogatni, hogy mit néz az ember. 12 éves gyerekkel nyilván nem hent@it vagy corpse party kell nézetni, szintúgy nem Ördögűzőt vagy emberi százlábút mutogatni neki.

2022. dec. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!