Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Majdnem egy hete szinte...

Majdnem egy hete szinte semmit nem alszok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lassan egy hete nem tudok normálisan aludni. Múlthét pénteken kezdődött, nem voltam álmos. Azóta minden este ilyen 2-3 órákat alszom. Felkeléskor is nagyon fáradt vagyok, de már nem tudok visszaaludni. Napközben is elég fáradt a testem, de az agyam nem tud kikapcsolni. Mit csináljak, hogy aludjak?

2022. dec. 21. 23:34
 1/8 ankap1975 ***** válasza:
33%

Az alvási problémák sokféle okból adódhatnak, így fontos, hogy megismerd az alvásodat és az életmódodat, hogy megtalálhasd az okokat és megfelelő megoldásokat találj. Néhány dolog, amit tehetsz, hogy segíts a normális alvásod helyreállításában:


Tartózkodj az élénk színű képernyők használatától és az elektronikai eszközök használatától lefekvés előtt 2 órával.


Rendezd az éjszakai rutinodat. Legyen körülbelül ugyanabban az időpontban feküdnöd le és kelned fel minden nap, még hétvégén is.


Használj lámpákat, amelyek elnyomják a melatonin termelődését, ami segít a lefekvésben.


Végezz lefekvés előtt nyugtató tevékenységeket, mint például olvasás, meditáció vagy sétálás.


Egyél tudatosan és igyál elegendő folyadékot. Kerüld a koffein és az alkohol fogyasztását lefekvés előtt.


Kapcsold ki a hangulatvilágítást és a hangulatjavító eszközöket lefekvés előtt.


Próbálj meg kényelmesen feküdni, például használj párnát és takarót.

2022. dec. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Mondjuk nem ártana kicsit több reszlet. Stressz miatt? Vagy csak fel vagy pörögve? Szedjél be macskagyökeret(szimpla gyógynövény nem altató) Illetve Lefekvés előtt mindig egy órával előtte tudatosan kapcsold át az agyad alvó állapotba. Nyugodj le, igyál meg egy bögre forró kakót, érezd az álmosságot :D

De az is lehet hogy lelki eredetű a probléma, esetleg valami a közelmúltban történt igazságtalanság, nyugtalanító esemény, amit nem tudsz feldolgozni. Egy pszihiátert mindenképp javaslok ha a későbbiekben sem megy az alvás.

2022. dec. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Igyál vodkát azbelegeljti a gondokat kidolsz tőle és kipihened magad!
2022. dec. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Konkrét dolog miatt stresszelsz? Ha igen, akkor azon kell dolgoznod. Vagy megoldani a helyzetet, vagy más hozzáállást kialakítani.

Ha nem, akkor lehet, hogy valami mélyebb, elfojtott érzés nyomaszt, és akkor pszichológus.

A gyógynövények, meg az alváshigiénia mehet, de nem fogják megoldani a problémát.

2022. dec. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! A stresszt illetően, nem tudom, hogy mi miatt stresszelnék. Csak nagyon nehezen, keveset alszom. De meg fogom fogadni a tanácsaitokat. Remélem, bejön.
2022. dec. 23. 02:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet veled azóta?
2023. jan. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azóta már jobban alszom. Vettem altatóteát, segített egy picit.
2023. jan. 3. 17:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Miujság kérdező, találtál megoldást?
2023. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!