Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az èlet értelme olyan...

Mi az èlet értelme olyan embernél aki alacsony inteligenciával rendelkezik?

Figyelt kérdés
Hozzátéve jelen van a magány, szegénység, önbizalomhiány.
2022. dec. 22. 08:11
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen normális intelligenciával bírsz az írásaid alapján. Szedd össze magad, és ne törődj a pontokkal. Valamit elmértek.
2023. jan. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
81%
Valamennyire átérzem a helyzetedet, mostanában én is nagyon ráálltam arra, hogy nézzem a saját intelligenciámat. Régen nagyon okosnak számítottam, de annyi mentális problémám van, hogy mostmár egyszerűbb feladatok is nehezen mennek, én is kezdem magam hülyének érezni. Nagyon rossz, senki se szeretne buta lenni. Amit tudok javasolni, hogy ne arra koncentrálj ami a gyengeséged, hanem keresd meg, hogy te miben vagy erős, és mi az amivel te tudnál boldogulni az életben. Nem tudom, hogy mennyire vagy jártas a sakkban, de az kifejezetten az intelligens emberek játéka elvileg, mégis az egyik legerősebb nagymesternek csak 105 az iqja és aspergeres, mégis felveszi a legjobbakkal is a versenyt. Sőt, a mostani világbajnokot is megverte már párszor. Szóval nem kell elkeseredni, mert az, hogy a logikus gondolkodást igénylő feladatokban nem vagy erős, még nem jelenti azt, hogy másban nem lehetsz ügyes. Van ismerősöm, aki sokkal butább nálam, mégis jobban ért az autókhoz, mint én, és többet is keres tölem emiatt. Illetve az élet szép dolgai sincsenek intelligenciához kötve, te is utazhatsz, neked is lehet családod, te is alkothatsz maradandót. :D Szóval nem olyan szörnyű az a helyzet szerintem. Mindenki kap egy csomagot születésekor, amiből a legjobbat kell tudnia kihoznia. Ha ahelyett, hogy iq teszteket töltenél ki és tovább rombolnád a maradék önbizalmad mondjuk olyat csinálnál amibem jó vagy, hidd el, hogy sokkal jobban éreznéd magad.
2023. jan. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
36%
tőlem*
2023. jan. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 NTBS ***** válasza:
100%
Sok minden lehet. Pl. Család, hobbi, munka.
2023. jan. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
68%
Gyere szalonnátsütni!
2023. jan. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 Csabi34 ***** válasza:
63%

Neked semmi bajod nincs az IQ-dal, ez biztos! Erre a gondolatra ne pocsékolj több időt és energiát.

Egyszerűen depressziós vagy, azt kéne valahogyan kezelni. Legalább sürgősen annyit kéne elérni, hogy az öngyilkossági gondolataid szűnjenek meg, ezután pedig szépen lassan elkezded felépíteni az életed.

Én tudom miről beszélek, mert 22 évvel ezelőtt, 24 évesen bevettem brutális mennyiségű nagyon erős nyugtatót (kb 60 szemet), 2 napig kómában feküdtem az intenzív osztályon, erősen kilengett az inga a hullaház irányába, de valahogy visszahoztak. Azóta semmi bajom nincs, 22 éve egészséges vagyok lelkileg, nem kellett gyógyszer utána (elég volt amit bevettem..). Persze nekem is megvannak a hétköznapi problémáim. A te döntésed, hogy mit kezdesz az életeddel. Ha végstádiumos rákos vagy és pár heted van hátra, akkor csendben maradok de hogyha tudsz járni, van 2 kezed, 2 szemed, 2 füled, akkor azt javaslom ne vesztegesd el az életed és kezdj valami hasznosan kezdeni magaddal.

2023. jan. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:

Csabi, mégis hogyan ne gondoljam ezt hogy nem agykapacitásommal van a gond ha életképtelen vagyok, nemelég hogy magányos vagyok hanrm még hülye is,általában ez fordítva szokott lenni de sajnos én ilyen elbaszott vagyok...

Rendesen eretvágnék mikor képtelen vagyok megoldani összetetteb feladatokat.

Ennyi ésszel eggyátalán szeretnék élni mert fölösleges és monoton életem lenne ígyis-úgyis.

Ezért fölösleges írkálni motiváló szövegeket mert semmi értelmük

2023. márc. 10. 20:38
 48/54 anonim ***** válasza:
Énis betegvagyok
2023. márc. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
Szia! Meg kell találnod az “utadat”. Jelentkezzél a vörös kereszthez, ahol hasznossá tudnád tenni magadat, például segitőként. Ha kell megirom hol lehet jelentkezni.
2023. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:
Nem akarom megtanálni az utam rég elment az egyéb önismertet szerű dologtól a kedvem egyszerűen mindentől szóval nem vágyok semmilyen élethasznos tanácsokra inkább az ellentétére várok, ezt most szépen fogalmaztam
2023. márc. 11. 14:55
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!