Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek kötődési problémái...

Szerintetek kötődési problémáim vannak?

Figyelt kérdés

Volt egy hosszabb párkapcsolatom, aminek közös megegyezés alapján vége lett, de ezen már rég túl vagyok.

Azóta az ismerkedéseim katasztrófába torkollnak folyamatosan, és egyre többször érzem azt, hogy szükségem lenne egy pszichológusra.

A problémám az, hogy túl hamar megkedvelem az embereket, túl hamar elkezdek kötődni hozzájuk. Minél több időt akarok vele tölteni, minél többet akarok vele beszélni, ha huzamosabb ideig nem ír, nagyon rosszul esik, és egyből rossz következtetéseket vonok le, túlgondolom a dolgokat.

Ugyan a gyanúim általában beigazolódtak, de most feltűnt egy fiú, akinél semmi probléma nincs.

Én mégis megint “szorongok”, és akaratom ellenére úgymond elüldözöm magamtól.. folyamatosan azon kattogok, hogy biztos van valakije, biztos azért nem ér rá, vagy nem keres, mert a barátnőjével van.. és ezeket akaratom ellenére folyamatosan tudatom vele is, pedig nincs valóságalapja abszolút.. nem merem magamhoz közel engedni, mert félek, hogy megint én sérülök a végén, ugyanakkor érzem, hogy már most az elején nagyon ragaszkodom hozzá, amikor nem vagyok vele, minden pillanatban azt várom, hogy írjon, és szinte bele vagyok betegedve, ha órákra “ignorál”…

Szerintetek saját magam helyre tudnám rakni kicsit a gondolkodásomat, vagy ide tényleg pszichológus segítsége kellene?

Tudom, hogy ez nem normális, és amíg ilyen felfogással/mentalitással rendelkezem, addig normális kapcsolatom sohasem lesz.



2022. dec. 22. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Igen, ez kötődési probléma.

[link]


Én ugyanilyen vagyok, annyi különbséggel, hogy ezt nem éreztetem a partneremmel. Mert tudom, hogy csak én agyalom túl a dolgokat. De legjobb az, ha ugyanilyen matrica párt találsz, és akkor nem kell idegeskedned, hogy megcsal, meg hogy nem vagy fontos neki :D

2022. dec. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%

Mit megadnék egy ilyen lányért...:(

27/F

2022. dec. 23. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Borderline zavarnak nézz utána
2022. dec. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Isten, Jézus Krisztus mindenképpen tud segíteni!

Kérd őt hittel és alázattal, hogy segítsen neked a te problémáidon és meg fogja neked adni a kellő bölcsességet.


És tudd:

Isten annyira szeretett bennünket, hogy Jézus Krisztust, az Ő egyetlen fiát adta értünk, hogy valaki hisz a Krisztusban, örök élete legyen!

Ha hiszel benne örök életed van!

És ő megigazít, megtisztít és segít minden problémádban. Bízz benne! Higgy! Ő bármit képes megoldani!

2022. dec. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!