Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy borderline lánynál mire...

Egy borderline lánynál mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Miben tudnék segíteni neki? Válhat agresszívvá? Aki jelenleg ezzel küzd, leírná milyen tapasztalatai voltak az ismerkedéssel, vagy tudna mesélni a betegségéről, hogy kicsit jobban belelássak ebbe?

2022. dec. 25. 10:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

Stabilan kell tartani az érzelmi világát.

Megértően, kedvesen közelíteni (mint másokhoz is).

Amikor nagyon erősen él meg valamilyen érzelmet, tudatni, hogy ott vagy, biztosítani a szereteted és empátiád felől.

Ne hagyd, hogy magányosnak érezze magát. Figyelni kell, hogy egyensúlyban legyen.

Mindenről beszélni kell, meg kell hallgatni, ha probléma van.

Borderline zavarral élő emberek minden problémát először óriási nehézségként élnek meg.


Akinek alapból olyan a személyisége, válhat agresszívvá, igen. Legtöbbször a meg nem értettség érzés áll a háttérben az adott problémakört illetően. Bár ez egyénenként eltér, van aki alapból agresszív típus, van aki nem, borderline zavar ide vagy oda.



Mennyi idősek vagytok? Mennyi pszichológiai ismerettel? A lány ismeri betegségét? Kezeli orvos? Kap terápiát, gyógyszerei vannak?


Személyiségzavar az egy állapot, nem gyógyítható, csak kezelhető. Szélsőséges tünetei enyhíthetők, emellett a támogatás biztosítása a legfontosabb.

2022. dec. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom amiket leírtál. Huszonévesek vagyunk. Én nagyon minimális pszichológiai ismerettel rendelkezem. Tud a betegségéről, mivel kezelésre jár. Hogy pontosan mit szed azt nem tudom, rákérdezni még nem akartam, ha ő úgy érzi gondolom majd beszél róla.
2022. dec. 25. 11:48
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon hirtelen, nagyon szélsőséges hangulat változásai lehetnek akár a legkisebb környezeti hatásra, vagy látszólag ok nélkül is. Nagyon könnyen félreérthet és magára vehet akár apró viccet is.


Érdemes elolvasnod Marshall B Rosenberg: Erőszakmentes kommunikáció című könyvét, ami nem csak a borderline-al segíthet nagyon sokat, hanem minden más párkapcsolati és egyéb társadalmi helyzet kezelésével is.

2022. dec. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
51%

Kerlek menekulj. Ez egy mentalis betegseg, szepen hatralj ki a kapcsolatbol, amig tudsz. Ne tedd tönkre magad.

40eskent tanacsolom csak olyannal vagj bele komoly parkapcsolatba, akinek még nincs semmilyen papirja psziches betegsegrol, nem.szed semmifwle nyugtatot, nem dohanyzik es nem iszik. Es lehetoseg szerint nem is zabal.

Csaladalapitashoz, gyerekek felnevelesehez valasmentesen nagyon stabil szemelyisegre van szukseg. Adodnak nehezsegek az eletunkben, amiket nem valaszthatsz meg elore, de ne valassz magad melle olyan tarsat, aki alapbol gaz...es a borderline az az. Szenvedni fogsz es mindegy hogy 1 ev vagy 10 ev mulva de banni fogod. Most nagy a szerelem vagy még csak a vonzalom vagy hogy azt hiszed majd te segithetsz rajta...de ha ez utobbi, akkor neked is van psziches gondod, mert normalis egeszseges ember nem valaszt maga melle beteget.



es ezt irom ugy hogy belefutottam egy bipolarisba es szedtw a gyigyoit es jart a pszichiaterhez es en meg azt hittem jaj majd figyelek erre meg arra es segitek es ugyanigy kerdezgettem masokat, bujtam a konyveket es az internetes oldalakat es tudod mi lett a vege: atkozom a napot, amikor ebbe belementem. Azota tudom azert, mert en se vagyok 100-as, mert epeszu ember nem valaszt maganak ilyen beteget. es nem csak a sajat tapasztalatom ez...lattam bipolaris no meloett ferjet majd a valast. Szerencsetlen srac elmeselt mindent. Alig tudott tullepni rajta es a gyerekevel is evekig nem beszelhetett.


roviden mire figyelj: keruld el.

2022. dec. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Én már döntöttem, de így névtelenül leírnád a saját tapasztalataidat? Miket éltél meg a pároddal? Milyen dolgok történtek, hogy ilyen negatívan állsz hozzá ezekhez az emberekhez?
2022. dec. 26. 23:50
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy pszichológus egyszer úgy jellemezte a borderline-os betegeket, olyan mintha egy szakadék felett kifeszített drótkötélen egyensúlyozna egy libikóka egyik oldalán a beteg, másikon az orvos.

Az ilyen beteg még az erre szakmailag kiképzett pszichologusnak is nehéz dió, nagyon kimerítő feladat velük bánni és egy pszichológus egy ilyen betegnél többet nem nagyon vállal - pont ezért.

2022. dec. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

Én idén szakítottam Borderline zavaros exemmel, jelenleg épp fél éve próbálom összekaparni ezután az önbecsülésem, illetve a vérnyomásommal is problémák adódtak a sok stressz miatt, amit okozott nekem. Tudom, miket érzel most, én is szerelmes voltam és magabiztosan vágtam bele ebbe, mert hittem, hogy az őszinte szerelem és a türelem mindent megold. Hát… nagyon alábecsültem ezt a betegséget.


Sosem mondanám neked, hogy ne adj neki esélyt, de tudnod kell, hogy a fentebb leírt rémisztő dolgok mind igazak lehetnek, én a helyedben maximálisan elhinném. Egy tanácsot adok csak: ne ugorj bele hamar egy kapcsolatba vele, hanem várj sokat, hónapokat, éveket, hogy előbb lásd, barátként tudsz-e vele működni.


30/F

2022. dec. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Keress szakirodalmat a betegségről, olvass utána, mit írnak róla, hogyan gyógyítják, stb.
2022. dec. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a 4-eshez hasonló emberektől kell menekülni, senki nem kérte azt, hogy mentálisan baja legyen nem kell őket bántani, meg még nagyobbat belerúgni.

Kérdező, türelem kell hozzájuk és ne vedd magadra amiket rosszabb pillanatában mond neked, amúgy nagyon szeretetéhesek a borderesek és félnek az elhagyástól.

2022. dec. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
16%
Ez nem olyan betegség, mint egy elmebetegség, ez személyiségzavar. Az elmebetegséget már jobban lehet gyógyítani, kordában tartani gyógyszerekkel, mint ezt, ehhez pszichológus kell. Macerás, elviselhetetlen ember az ilyen.
2022. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!