Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszhiaterek tényleg félnek...

A pszhiaterek tényleg félnek a borderlineos " pacinsektol "? A drogosok pedig az LSD től? Miért?

Figyelt kérdés
Láttok ebbe a 2 kérdésben bármiféle összefüggést, ha igen mit?

2022. dec. 22. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

A drogosok azért félnek az LSD-től mert az képes lebontani a személyiséget. Ez persze mennyiség függő is, de nem az van mint más szereknél hogy benyomja - bummm - és hatalmas boldogság (majd zuhanórapülés). Hanem az LSD tudattágító hatású. Lehet hogy jó lesz, de az is lehet rosszul megy rá az ember és parán lesz 12 óráig. Tehát nem egy kiszámítható szer. A másik hogy szembesíti sokszor a használót pl meglátja a hibáit, belső megoldatlan problémáit stb, és ezzel is kezdeni kell valamit. Nagy dózisban az LSD képes teljesen kiszakítani a valóságból. Lehet az ember más történelmi időkbe kerül, vagy azt sem tudja meghatározni hogy ki ő, és kb egy kisgyerek szintjére esik vissza. Nagy dózisban képes teljesen leállítani a gondolkodást, és megmutatja a semmit (ami egy halálközeli élmény). Aki tipikusan drogokat fogyaszt az általában instant boldogság érzéseket akar. Ehhez képest az LSD olyan mint felszállni egy vonatra ami egyre gyorsul, visz valamerre, mutat közben dolgokat - de igazából az egész teljesen kiszámíthatatlan.


Összefüggést sajnos nem tudok mert én csak az LS.Dénest ismerem. A pszichiátereket és borderlinos emberkéket nem. De ha valaki ír majd róluk, akkor az én írásommal egybevetve következtetéseket tudunk levonni...

2022. dec. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Az első válaszoló jól kifejtette az LSD hatását.

8 évet drogoztam végig, de nekem az LSD az "ezt soha többé" kategória. 12 óra halálfélelemben. Azt sem tudom, hogy ennek köszönhetem-e a személyiségzavaromat, pedig már 6 éve nem drogoztam. Azóta volt kb 4 orvosom, és mindegyik más diagnózissal kezelt, majd nem vállalt tovább.


A borderline-LSD kapcsolatba annyit tudok belátni,(ez inkább csak tipp) hogy az a személyiségzavar az orvosnál mintha a kezelhetetlen, nem együttműködő beteget írná le. Ezért inkább el se akarják vállalni, mert nem biztos, hogy tudja kezelni. Ahogy néhány drogos ez LSD hatását.

2022. dec. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

NA végre...több èv után. 2 minőségi válasz. 2/2. Talán jó a kérdés is? Kerdezhette ezt már valaki más is, úgy h foglalkoztak is volna a kérdésel?

JO A KÉRDÉS?

2022. dec. 23. 15:59
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

A kérdés jó ;)


Pl én írtam már korábban is részletesebb válaszokat az LSD-ről


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__102..


Viszont továbbra is várjuk hátha valaki jókat tud írni a borderline személyiségzavarokról...

2022. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Én borderline-al (is) vagyok diagnosztizálva. Vállalnának a pszichiáterek/pszichológusok, csak - ahogy a 2-es hozzászóló nagyon helyesen leìrta - nem vagyok emiatt együttműködő, ami a ennek a személyiségzavarnak az egyik jellemzője. A másik fő jellemző a kitartás hiánya. Elkezdek valamit - és ez nem csak a terápiákra igaz - majd gyorsan megunom és otthagyom. Számtalan iskola/tanfolyam/munkahely látta ennek kárát, nem csak a terápiák. De a legdurvább, ami a borderline számlájára írható, az a kontrollálhatatlan dühroham! Olyan apróságokon húzom fel magam, amin a legtöbb ember simán túllép. A hangulatingadozásokról meg ne is beszéljünk, akár egy napon belül is a totàl depresszión át a féktelen jókedvig változik a hangulatom. Öngyilkossági gondolataim is vannak illetve függő személyiség vagyok. Utóbbi jelenthet társfüggőséget illetve valamilyen szerrel kapcsolatosat. 15 évig alkoholfüggő voltam, amibe majdnem belehaltam, azóta gyógyszer-, koffein- és internetfüggő vagyok. Ez mind-mind a borderline számlájára irható. A családomat néha már az örületbe kergetem és magamat sem bírom elviselni. Ez ilyen. Senkinek nem kívánom ezt az állapotot.
2022. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

Akkor ezek alapján már lehet összességében megállapítani dolgokat. Ha most közös kulcsszavakat (pontokat) keresnék kb ezeket írnám:


inkompatibilis

kiszámíthatatlan

hullámzó

kontrollálhatatlan

hangulat ingadozás

módosult önreflexió


Összesítésben talán az a baj hogy nincsenek támpontok, támaszkodók, és semmihez nem lehet viszonyítani. Senki nem szereti ha kicsúszik a kezéből az irányítás. Pedig sokszor hozhat pozitív eredményt is. Csakhát a kockázat mindig ott van :)

2022. dec. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szornyu szer az LSD. a fiamat 9 honap alatt elvitte a drog. eleinte csak fuvezett aztan erosebb drogok jottek vegul gyogyszerek plusz LSD. 19 evesen ugrott le egy uzlethaz 6. emeleterol. rogton meghalt.
2023. ápr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Drog + agy a kèplet..
2023. ápr. 22. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!