Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek alapján lehet valami...

Ezek alapján lehet valami mentális betegségem?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta "fura" vagyok, kiskoromban hiperaktivitást, figyelemzavart mondott a tanárnő de orvoshoz nem mentünk, hivatalos diagnózis nincs róla.

Szóval röviden, nehéz az emberrekel való kommunikáció, ha tehetném egyedül lennék egész nap. Néha olyan mintha nem lennének érzelmeim, pl anyukám korházba került (elég súlyos dologgal) és nem éreztem semmit, nem izgultam nem voltam szomorú, semmi. Ugyan ilyen eset megtörtént sokszor életem során. Középiskolában egész nap csendben ültem, nem akartam és nem is tudtam kommunikálni senkivel annyira. Minimálisan persze beszéltem, de magamtól nem. Most 29 éves vagyok és munkahelyen szintén ha tehetném csendben lennék egész nap, nem érdekelnek mások, ezért mindenkivel kicsit távolságtartó a kapcsolatom, feleségem családjával is. Nem tudom, hogy van-e betegségem de sokszor nem normális a viselkedésem. Mi lehet ez? ADHD?


2022. dec. 27. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Ennyiből nem állítanék fel diagnózist, mert lehet, hogy csak introvertált vagy, de a leírásod a pszichopatákra is igaz. ( Tévedés, hogy minden pszichopata baltás sorozatgyilkos. A legtöbb csak furcsa és csendes, és nincsenek valódi érzelmeik). Asperger is ilyesmi, de mondom, szakember tudná pontosan megállapítani.
2022. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze már nézegetem a magán pszichiátreket, pszichopata nem hiszem, hogy lennék, Asperger inkább esélyesebb.
2022. dec. 27. 12:44
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
#1.: A válaszodat olvasva az a mondás jutott eszembe, hogy "a pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve". Ezt azért gondolom, mert a kérdező által leírtak mögött sok minden lehet, ezért az egy bekezdésnyi leírása alapján meg se kellene említeni a pszichopátiát. Disszociatív tünet, alexitímia, enyhén skizoid személyiség stb. is lehet ezek mögött, és még lehetne folytatni. Egy pszichopata nagy valószínűséggel nem is kezdene el azon rágódni, hogy nem éli meg az érzelmeket. És az sem igaz, hogy az Asperger szindrómásoknak nincsenek érzelmei.
2022. dec. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

Tölts ki személyiségtesztet! Introvertált vagy.

Általában a betegek be sem illeszkednek a társadalomba.

2022. dec. 28. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Személyiségteszt eredménye:

- 89% introvertált

- 51% realista

- 68% logikai beállítottságú

- 75% tervező

- 58% öntudatos


:))

2022. dec. 28. 08:17
 6/8 A kérdező kommentje:
De szerintetek akkor keressek fel egy pszichiátert?? Elbizonytalanodtam, nem fog hülyének nézni, hogy ilyennel megyek hozzá?
2022. dec. 28. 08:22
 7/8 A kérdező kommentje:
Az autizmus teszten 30 pontot értem el, az autisták átlagosan 32 pontot, a nem autisták pedig 16-ot.
2022. dec. 28. 10:36
 8/8 anonim ***** válasza:

lAz érzelemmentesség a depresszió jele is lehet, tudat alatt is lehetsz depressziós, főleg ha valamilyen nagy változáson mész keresztül. Vagy ha valamilyen nagy trauma ért amit nem tudtál feldolgozni.


Skizoidnak lenni annyit tesz, hogy akár 50évesen is letudnád írni pontosan hogy valamikor 8 éves korodban az egyik általános iskolás társad megbántott téged valahogyan.


Skizoid mániás epizódban az álmatlanság mellett az összes, életedben téged ért traumád eszedbe jut és fáj. Alvászavarral kezdődik és hiperérzékennyé válsz. Olyankor egy szó is triggerelhet.


Egy dolog biztos. Ha dokihoz mész és megtudod a bajod és hagyod hogy segítsenek, elfogadni nemtudod majd sokáig, keresed majd mi okozta, kitapasztalod hogy mit szabad és mit nem, jobban nem leszel, de legalább tudni fogod hogy benned van a hiba.

Próbálsz kiutat keresni belőle, megtanulod hogy titokban tartsd, próbálsz vele együtt élni és számolgatod a napokat hogy melyik legyen az utolsó.

2023. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!