Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék befeküdni a pszichiá...

Szeretnék befeküdni a pszichiátriára hogy müködik?

Figyelt kérdés
Vége lett az 5 éves kapcsolatomnak amit sajnos nem bírok feldolgozni. Nem bírok aludni, enni,ki vagyok készülve teljesen. Folyamatosan fogyok. Hányingerem van. Ha lehetne egésznap csak aludnék hogy ne tudjak a külvilágról de nyílván mindennap meg kell jelennem a munkahelyemen. Sajnos azt sem bírom csinálni. Nem akarom elveszíteni az állásom mert jó munkahely de egyszerűen nem bírok most teljesíteni. Nem is tudom ilyenkor ott mit lehet mondani, miért nem megyek? Multinál dolgozom. Kiírnak táppénzre? Háziorvosnak kell szólni? Nem néz hülyének? Sajnos nem találom a kiutat, járok pszichológushoz is de sajnos nem segít. Kikészült a szervezetem. Itthon még nem mertem szólni senkinek, játszom hogy nincs semmi baj miközben már a halálon gondolkozom csak félek. Mit tegyek? Kinek szóljak? Mi fog történni?
2022. dec. 28. 04:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem lehetséges befeküdni a pszichiátriára. Elvégeznek egy pár vizsgálatot, tesztet töltetnek ki és vagy bent maradhatsz vagy nem. De minimum két hét mire bejutsz, és csak két hetet tölthetsz bent.


De nálunk van sürgősségi rendelés is. Ott egyből tudsz egy pszichiáterrel beszélsz.

2022. dec. 28. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%

Sajnos ez velem is előfordult, de végül sikerült a munkában megoldani és nem volt probléma.


Sajnos itt, ha jól tudom, első körben házi orvos, ő tovább utal, és így tovább . Ha megint pszichologus körbe kerülsz, próbáld nyomatékosabban érzékeltetni a problémád . Ha ez már akadályoz, bőven fejtsd ki. Különben nem érzik at, mennyire probléma ez. Ennél jobbat sajnos így nem tudok :/

2022. dec. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Miért kéne befeküdni. A pszichiátria elsősorban járóbeteg ellátás. Munkaképtelenséget attól még igazolhat a háziorvos.
2022. dec. 28. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Ott sincs melegebb szerintem, és a kaja is pocsék.
2022. dec. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából ezt a munkahely hiányzást kellene valahogy igazolni. Csak nem tudom ezt így lehet-e. Nem tudom ezen hogy lehet túl lenni de valahogy fel szeretnék erősödni, hogy tudjak enni. Mert így félve megyek be dolgozni hogy mikor fogok összeesni. Reggelenként savat hányok, miután egész éjjel remegve stresszelek. Borzalmas. Senkinek nem kívánom ezt az érzést. Szinte lehetetlennek tűnik ezen túlleni...Probálom magam tudatosan lenyugtatni de nem megy. Szóval valami gyógyszer sem ártana. Vagy nem tudom ilyenkor mi történik pontosan.
2022. dec. 28. 07:20
 6/13 anonim ***** válasza:
12%
Most komolyan be akarsz feküdni a többi dilinyós közé?
2022. dec. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Figyelj, olyan állapotban vagyok hogy a többi dilinyós nem tud érdekelni. Segítségért kiálltok, mivel itthon nem tudok már mit csinálni, a helyzet egyre rosszabb ezért gondoltam hogy talán az segít. Nem tudom. Pont ezért is kérdezem. Ha van ötletetek vagy aki tudja ilyenkor mit lehet tenni kérem hogy írjon. Mindent meghallgatok. Sajnos ez a lelki dolog tönkrevágott fizikailag is és már nem bírom tovább.
2022. dec. 28. 07:43
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Pasizz be☝️
2022. dec. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Menj el a háziorvoshoz, és mondd el ezt neki. Engem kiírt ilyesmivel egyszer. Vagy mondd, hogy hánysz és hasmenésed van. Ezt nem szokták ellenőrizni, és 3 napra biztos jó indok.

De amúgy nincs szabadságod? Lehet első körben kivennék a helyedben egy hét szabadságot. Ha olyan a kapcsolatod a főnökkel, akkor el is mondhatod az igazi okot.

A pszichiátriára nincs értelme befeküdnöd szerintem, de ha úgy érzed, nem bírod az életet, és gyógyszerre van szükséged, akkor menj el járóbetegként.

De tudnod kell, hogy amit érzel, az nem kóros. Szomorú vagy, mert tönkre ment a párkapcsolatod. A szenvedés, szomorúság, gyász NEM betegség, hanem az élet része. (Persze én is utálom). Nincs senki, akivel tudnál egy jót beszélni? Vagy igyál meg egy fél üveg bort este, néha az is helyrebillent.

Remélem mihamarabb átlendulsz!

2022. dec. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%
Jól beb*szni 😃
2022. dec. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!