Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig hat az antidepresszáns?

Meddig hat az antidepresszáns?

Figyelt kérdés
Picivel több mint 1 éve szedek antidepresszánst. Eddig minden rendben volt úgy éreztem 90%-ban sikerült kigyògyulnom a szorongásbòl,pánikbòl. Viszont most hogy eljöttek az ünnepek, nem dolgozom nem igazán vagyok lefoglalva több idő jut magamra azt érzem hogy ismét elkezdtem szorongani, nem találom a helyem a világban. Nyugtatòt nagyon ritkán szedtem, szinte csak akkor amikor elkezdtem szedni az antidepit és a kezdeti szakaszban még kellett. Most viszont azt érzem hogy újra szükségem van rá mert nagyon nem oké a közérzetem. Szerintetek meddig hatásos egy antidepresszáns? Érdemes egy bizonyos idő után lecserélni egy másikra? Vagy inkább csak az adagot kellene megemeleni?

2022. dec. 28. 12:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Amit még elfelejtettem hogy lehangolt vagyok, nincs kedvem semmihez sem. Egész nap csak feküdnék az ágyba. Nehezemre esik megcsinálni az itthoni dolgokat is pedig rám ez nem volt jellemző, mert imádok tenni venni, takarítani. Valahogy nem jò most semmi. :(
2022. dec. 28. 12:21
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Az antidepresszáns szedés volt párosítva terápiával, életmód váltással?
2022. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazábòl nem volt terápia.. kb 3x jártam a pszichiáteremnél vele beszélgettem dolgokròl azt mondta szerinte megvan a kiváltò ok ami miatt pánikbeteg lettem de ennyi. Nem kezelte tovább a dolgot. Életmòdváltás nem történt különösebben, munkahelyet váltottam de ez nem befolyásolta akkor sem a problémáimat.
2022. dec. 28. 13:24
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Én 10 évig szedtem ugyanazt, nem csökkent a hatása (a standard adagot szedtem, amit legtöbbeknek felírnak). Néhány mellékhatása volt, pl. elkezdett fájni a térdem. Ezért abbahagytam egy fél évre, de érzem, hogy rosszabb így az állapotom, úgyhogy újra fogom kezdeni. Remélem a térdfájás nem jön vissza, gyorsan elmúlt miután abbahagytam.
2022. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Leírtad pontosan,hogy nem csinálsz semmit és előjöttek a tüneteid!Ezt ne csináld !Tudatosan csinálj bármit ami lefoglal ne hagyd,hogy eluralkodjon rajtad!Nyugtató újrakezdés valami gyógynövényes legyen gondolom nem volt könnyű letenni !Én most azzal küzdök ha sikerül soha de soha nem kezdem el szedni !Még pár nap vége az ünnepeknek !Kitartást!
2022. dec. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Balogh Zsozsó ***** válasza:
53%
A tél amugy is rossz annak, aki szorongó. Szerintem is csinálj vmit, ne hagyd, ne hagyd el magad, és jobban leszel. Boldig új évet
2022. dec. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok hogy írtatok köszönöm szépen.

Nagyon bízom benne hogyha lemennek az ünnepek és újra elkezdem dolgozni akkor minden vissza áll a régi kerékvágásba. Nem jò ez a semmit tevős időszak.. már komolyan azt érzem kezdek becsavarodni. Nyugtatòt egyébként nem gyògynövényeset szedek sajnos. Még a betegségem kezdetén pròbálkoztam én vele dehát semmit nem ért. Legalábbis nekem nem. Xanaxot szedek 0,25. De nem viszem túlzásba tegnap is csak egy fél szemet vettem be belőlle. Utolsò előtti hozzá szòlò megkérdezhetem te mit szedsz és mennyit? Lenne kedved beszélgetni esetleg? :)

2022. dec. 29. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Igen!Irj privátban :)!
2022. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Isten nagyon szeret bennünket!


Annyira, hogy az Ő egyetlen fiát, Jézus Krisztust adta értünk, hogy nekünk örök életünk legyen.


Jézus eljövén, tanította az embereket, meggyógyította őket bajaikból, gonosz szellemeket űzött, hirdette nekik az Isten igazságát.


Majd semmi gonoszat nem tévén elfogták, megkínozták, kigúnyolták őt. Majd keresztre feszítették, ezzel megölvén őt. De ő harmadnapra feltámadt! És nem tudta a halál őt fogva tartani. Legyőzte a gonosz minden erejét. És felment az Isten jobbjára. És örökké él! És ő a mindenség Ura.


És aki hisz Jézusban, annak is örök élete van.


Az Úr mindenben tud segíteni!

A gondjaid kezelésében is!

Kérd őt és fordulj hozzá hittel és bizalommal!

2023. jan. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!