Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le az alkoholró...

Hogyan szokjak le az alkoholról, ha csak a pozitív hatásait ismerem?

Figyelt kérdés

Sosem vagyok másnapos, ittasan is képes vagyok ellátni a feladataimat (főzés, takarítás, szellemi feladatok.)

Sokkal kedvesebb is vagyok piásan, jó ötleteim is vannak, olyan is szokott lenni, hogy finomabbat főzök mint józanul.


Viszont ez nem oké, én is tudom. Amit hátránynak mondanék, hogy sok felesleges kalóriát tartalmaz, és ez meg is látszik rajtam így több év után…

Ezt leszámítva viszont csak a jót látom benne. Sokkal egyszerűbb volna, ha legalább szarul lennék, vagy agresszívvá tenne, vagy esetleg elcsesznék valamit. Így viszont nehéz, mert a személyiségemhez tartozik immár, hiszen a legjobbat hozza ki belőlem. A kedvem is olyankor a legjobb.


Pár hetet nagy ritkán kihagyok, (évente 1-2x) de általában minden nap, vagy minden másnap iszom. Átlagban heti 4 alkalommal.


Mit javasolnátok? Valaki van itt, aki hasonló helyzetben van / volt?


2022. dec. 28. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen előrehaladott esetben, főleg ha komolyan gondolod, akkor a területi addiktologiai rendelesre kell menni. Meg vannak alkoholistaknak terapias csoportjai is.

Pszichológusbol meg olyat kell keresni, aki jártas a függőségek kezeleseben.

2022. dec. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
a te eseted jelenleg magasan funkcionáló alkoholista. olvass utána. nagyon veszélyes mert szépen lassan átveszi tőled az irányítást. el kéne hagyni, vagy belőni hogy pl. hetente csak egyszer iszol. most még nem érzel káros hatását, de az idő elteltével és az adag növekedésével a kialakuló tolerancia miatt hozza magával a rosszat a mértéktelenség
2022. dec. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Gerelyke44 ***** válasza:
0%
A jó hír az, hogy a májad valószínűleg MÉG jó állapotban van, hogy nincsenek komolyabb tüneteid huzamos alkoholtúra mellett de ez nem mehet így a végtelenségig...
2022. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezek szerint az egészségre gyakorolt negatív hatását nem ismered? Például májkárosodás, agysorvadás... Ezek lassan alakulnak ki, és már egy laboron, ultrahangon, CT-n akkor láthatóvá válnak a visszafordíthatatlan elváltozások, amikor még semmi tünetét nem érzed.
2022. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mennyit iszol és mit? Mert pl 1 dl vörösbor másnaponta még elmegy, szerintem. De ennél több vagy töményebb már gáz. Akkor szorítsd le heti 1 alkalomra, max 1, esetleg két felesnyi mennyiségre, de emellett az is fontos, hogy időnként tarts több hates szünetet.
2022. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Semmi baj, várd meg, amíg lesz elég ellenérved hozzá. Nincs ezzel baj, valamiben meg kell halni.


De egyébként nem papírforma, hogy emiatt fogsz meghalni, anyám elmúlt 60, kb. 50 éve cigizik és semmi komoly baja nincs.


Az sem mindegy, hogy koccintós szart, vagy Tokajit iszol.


Menjél gyakrabban vérképre, májvizsgálatra, aztán folytasd, amíg negatívak.

2022. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4# Ezzel nyilván mindenki tisztában van.

Mellékesen megjegyzem, hogy egyébként sem vagyok oda a hosszú életért, ugyanúgy leépül a legegészségesebb ember is, csak ő sokkal lassabban.


5# Sokat iszom. Egy üveg bor + egy kis tömény, vagy sör, esetleg mindhárom. 0,5 l vodka, vagy 3 dl házi pálinka. Mikor hogy, néha egy kicsit visszafogottabban, de mindig mértéktelenül. 3 napja nem ittam eddig, esténként kicsit hiányzik, úgyhogy kávézom meg zabálok helyette.

2022. dec. 29. 07:43
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Várj addig amíg megismered a negatív hatásait is :)
2022. dec. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos az alkohol hirtelen üti a KO-t. Láttam pár embernél, bírták aztán... Egy darabig még megy minden a sok alkohol mellett.

Szóval hallgass magadra, kezd el csökkenteni! Leginkább a töményt.

Alkoholtól leépülni nem jó.

2022. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

[link]


Azért ez milyen g*ci már. :D Pár napja nem ittam amúgy.

2022. dec. 29. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!