Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy antiszociális ember mihez...

Egy antiszociális ember mihez kezdjen az életével?

Figyelt kérdés
Milyen karrier lenne a legmegfelelőbb számára, ha eddig minden munkahelyét otthagyta mert megunta. Egészségügy? Esetleg rendvédelem?

2022. dec. 29. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Miért untad meg? Lehet hogy egy pszichológus vagy egy pályaválasztási tanácsadó segítségét megérné ígénybe venni!
2022. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Kezdjük azzal, hogy az antiszociális itt most valóban a definíció szerinti antiszociális vagy az aszociálisra utal?

Mondjuk a dühkitörés és személyiségzavar kulcsszavak alapján az előbbi.

Egyébként nem igazán lehet erre válaszolni. Annyit lehetne, hogy azt csinálja, ami érdekli, de ha mindent megun, ez nem túl jó válasz.

Viszont a többi ember érdekében: NE EGÉSZSÉGÜGY VAGY RENDVÉDELEM!!!

Semmi szükség ott ilyen emberekre.

2022. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Unalmas, monoton munkáim voltak. A büntetés végrehajtáshoz jelentkeztem régebben, felvettek, de féltem, hogy elvesztem a fejem, és bántok rabokat, így végül ráhagytam. Mentőápolónak szintén emiatt nem mennék, elvileg előfordul, hogy rájuk támadnak. Igazából sürgősségi műtőben való munkán gondolkozom, annyira ott emberekkel sem kell foglalkozni, legalább hajtana az adrenalin.
2022. dec. 29. 19:14
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Ne dolgozz az egészségügyben, légyszi.


Hentes?

2022. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Hentes?"


Monoton, nincs benne izgalom, és az se valami jó, hogy hidegben kell melózni állandóan.


Az egészségügy miért kizárt? Nem áll szándékomban gyilkolni, mielőtt még valaki azt gondolná. Ráadásul szerintem eleve racionálisabban tudok dönteni, mint egy neurotipikus ember, nem befolyásolnak annyira az érzelmek. A rendőr tiszthelyettesire is szívesen jelentkeznék, de valószínű elutasítanak (kezeltek már antipszichotikummal).

2022. dec. 29. 21:37
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Börtönőr
2022. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Annak jelentkeztem már, át is mentem a felvételin, de féltem ha valamelyik elítélt felidegesít, úgy megverem, hogy engem hurcolnak meg miatta.
2022. dec. 29. 21:46
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem innen nem kapsz választ csak bántást! Ez egy ilyen oldal. A neten sokakat kikezdenek és addig bántják míg meg nem öli magát!
2022. dec. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%

Az a baj, hogy egy antiszociális anélkül is gyilkolhat, hogy szándékban állna, mivel nem érez félelmet, gátlástalan és impulzív. Így nem tudja, hol és mikor kell megállni. Még a nagyon intelligens pszichopaták sem tudják ezt elkerülni.


Olyan munkát kellene csinálnod, ahol nem probléma az, ha esetleg előjön az agressziód vagy véletlenül kárt okozol. Ezért mondtam a hentest. Ha szükséged van az adrenalinra, akkor próbáld ki az extrém sportokat. A gasztronómia nem érdekel? Konyhaséf pl. lehetsz, az biztosan nem monoton és nem unalmas.

2022. dec. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

"Ráadásul szerintem eleve racionálisabban tudok dönteni, mint egy neurotipikus ember, nem befolyásolnak annyira az érzelmek."


És pont ez a baj. Tévesen, a félelemhiány miatt azt hiheted, hogy a döntésed racionális, ami miatt előfordulhat, hogy elhamarkodottan döntenél és veszélybe kerülne a páciens. Egy kiképzett neurotipikus orvos pontosan tudja, hogy hogyan kell racionálisan dönteni, de mellette azt is érzi, hogy hol van a stop. Az utóbbi elengedhetetlen komponsense az egészségügyi vagy szociális szférában való munkának.


Senki nem bánt senkit, tanácsokat adunk és azt javasoljuk, hogy fontolja meg, hogy hol vállal munkát.

2022. dec. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!