Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak a beteges...

Mit csináljak a beteges kényszergondolatok, cselekvések ellen? Szilveszteri babonák?

Figyelt kérdés

Nos. Egy 18 éves fiú vagyok az osztálytársam a barátnőm. És én úgy jöttem vele össze, hogy alapvetően egy másik osztálytársam is bejött neki. Én már elég rég óta OCD-vel küzdök (nem, nem internetes megállapítás) nyilván a környezetemben senki nem tudja mert ez csak az én fejemben játszódik le. Más nem látja rajtam.


Az a fiú aki régen bejött neki. Akaratom ellenére folyamatosan eszembe jut. Ha például nem nyúlok hozzá az asztalhoz akkor bele fog szeretni. Vagy például ha nem kérdezem meg tőle, hogy nem-e szerelmes belé akkor belé fog szeretni.


Konkrétan a féltékenység alakult át kényszeres dolgokra. És már nem is amiatt kérdezem tőle mert féltékeny vagyok hanem, hogy elmúljon ez az idegesítő nyomasztó érzés. Mintha kötelező lenne tőle megkérdeznem, a cselekvéseket megtennem mert alapból egész nap rosszul érzem magam.


Nyilván erről lekell szoknom mert zavarja a barátnőmet és ő azt hiszi folyamatosan féltékenykedek. Mától megfogadtam, hogy mindjárt új év és ma hoztam fel neki utoljára. Bármi történjen soha nem hozom fel.


És az agyam máris elkezdett kombinálni, hogy mivel újévi fogadalom ezért biztos van olyan babona, hogy ezt megkell szegnem mert különben bele fog szeretni. Magyarul januárban ha nem hozom fel neki ezt a fiút akkor bele fog szeretni.


De ha meg felhoznám neki akkor pedig tuti azt találnám ki, hogy mivel nem tartottam be ezért emiatt fog belé szeretni.


Létezik bármi babona?



2022. dec. 30. 14:44
A kérdező szavazást indított:
Nincs semmi ilyen babona
Van ilyen babona
18 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Próbáld megfordítani magadban az egész gondolatsort.

Pl.: ha folyton emlegeted neki a srácot, nem hagyod neki, hogy elfelejtse. Ha folyton emlékezteted rá, a srácra fog gondolni. Ha folyton mondogatod neki, azzal bevonzod, és tényleg bele fog szeretni a másik fiúba.

Megoldás? Ne emlegesd, ne juttasd eszébe, és akkor nem fog belészeretni.


Ellenben: ha tényleg szereted a barátnődet, légy vele őszinte, ő is megértőbb lenne a kérdéseiddel, ha tudna a betegségedről.

2022. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Kétóránként kiírni ugyanazt a kérdést, na az valóban kényszeres! https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__.. Haladéktalanul pszichiáterhez kell menned! Jobb egészen biztos, hogy nem lesz magától, semmilyen fogadalomtól. Képtelen vagy bármit is betartani, mert beteg vagy. Ha nem kezelteted, drasztikusan megrontod a körülötted lévőkkel való viszonyodat, a lány sikítva fog menekülni előled.
2022. dec. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Légyszi, írd még ki ötször ezt a kérdést, ma még nem olvastuk eleget! Köszi! :-*
2022. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha már segíteni nem tudsz akkor legalább ne írj. Pontosan tudom, hogy beteges és hülyeség az egész.
2022. dec. 30. 15:22
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Akkor azt is tudd pontosan, hogy pszichiáterhez és pszichológushoz kell menned! Mert anélkül nem oldódik meg!
2022. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!